Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui floric_ea
Magda, pai i-am povestit asa scurt ca,ce-i in chilotei e al ei personal, ca nu are voie sa o atinga nimeni altcineva acolo - ca daca ii cere sau incearca cineva sa o atinga e musai sa spuna, sa fuga, nu e nicio rusine. Daca dupa faza asta vine iar medicul la gradi si ii spune iar taisia ca face puscarie daca pune mana pe ea am imbulinat-o [8D]. Gabi, tinem pumnii pt gradi si scoala!!!
tare rau faza...pai inseamna ca a inteles exact5 mesajul![:D][pk] gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Floric_ea - Super tare Taisia. A prins exact esenta. [pup] la fata isteata. Vroiam sa stiu la cine mai faceti voi inot si cam care este tariful. Ca cei de la club cu care faceam l-au marit destul de mult, plus ca nu pot merge cu Calin de 3x pe saptamana cum vor ei, ca mai are si pian si calarie. Si m-ar tenta foarte mult in we. Gabitz - Tinem pumnii scolarului! Si parintilor ca ei au mai mare nevoie, mai mari emotii decat copii. Asteptam impresiile. Si eu cu Calin tragem chiulul luni, ca sa mergem la serbarea verisoarei noastre care intra si ea in randul scolarilor. Calin este foarte incantat mai ales ca de la anul va merge si el la aceeasi scoala. Pupici si un we minunat va doresc. Maadi si Calin (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mult succes scolareilor si gradinarilor! Am inceput si noi gradinita, Maria nu cu cine stie ce entuziasm, iar Stefan cu lacramioare in ochi. Sa vedem cum va fi si anul asta. Sunt multumita totusi ca Stefan nu mai are educatoarea care i-a creat probleme anul trecut. Maria e intr-o clasa mixta. Sper sa se ocupe mai mult de cei care merg la scoala anul asta, ca anul trecut asa s-a procedat, dar erau totusi mai omogeni. Gabi, asteptam mai multe detalii [:)] Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Urez si eu succes in noul an scolarilor si celor care merg la gradinita inca! Pentru noi ziua de ieri a fost speciala pentru ca a inceput si Alexia gradinita. Deocamdata este bine. E singurul copil care nu plans, dupa cum mi-a spus educatoarea, ceea ce inseamna ca s-a tinut de promisiunea pe care mi-a facut-o, in sensul ca ea nu plange ca nu e bebe[:D]! Lui Vlad i-a venit o educatoare tinerica pentru a o inlocui pe cea care s-a pensionat. Tare sunt curioasa daca va reusi sa se impuna in fata copiilor, tare neastamparati de altfel! In rest, suntem bine. Saptamana trecuta am simtit ca lesin cand l-am vazut pe Vlad ca si-a spart capul! Fix cu 2 ore inainte de petrecerea Alexiei a reusit si performanta asta. Nu a fost atat de grav incat sa-l ducem la spital. Dupa ce i-am pus betadina, spirt nu a mai sangerat, dar emotii tot am avut. Mi-am dat seama ca mi-am pierdut controlul intr-o astfel de situatie. Incercam sa linistesc copilul, dar eu eram si mai speriata[:D]. Gio: m-ai amuzat cu faza cu medicul teribil! Va pup si sa aveti o saptamana exceptionala! [mamica]de Vlad(13.06.03)& Alexia(08.08.06) [URL="http://community.webshots.com/user/martta79"]poze[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor. si a doua zi de scoala a decurs foarte bine, stef inca vesel...ma intreaba cat mai e pana maine.[:D] eu zic ca am noroc cu doamna care e o tipa vorbareata si vesela...si care a zis ca nu-i va stresa prea tare.om vedea mai incolo cand vor incepe cu adevarat lectiile. pupici dulci[pup] gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor! [flo] incet dar sigur risc sa ajung si eu in gasca celor care citesc din umbra... nu ca as vrea dar uite cum necum nu imi gasesc timp sa mai scriu. va citesc macar 1 data/ saptamana, sunt deci la curent, dar cand ma apuc sa scriu ba suna telefonul, ba vine careva... [bang] am bagat bila neagra deocamdata sub birou si incerc sa recuperez scurt pe 2, ca in 5 minute trebuie sa plec acasa! [:D] deci a plecat vacanta... [q] (se intoarce oare in frantza?! daca as sti sigur m-as duce si eu cu ea odata!) bogdan a primit ieri si tema la scoala: 2 strofe din imn sa le copieze si sa le invete. nu va spun ce a mai plans... nu se astepta saracul la asa ceva (nici eu [alcool]) tudor s-a aranjat ieri sa-l ia si pe el la pranz, ca daca bogdan statea la scoala doar 2 ore el ce ar fi avut, doar nu era pedepsit??? [:D] azi a fost insa pedepsit, l-am lasat pana la 4 pt ca ieri nu a mancat tot (baliverne... de fapt iesea bogdan prea tarziu de la scoala si nu avea socrella cum sa-i recupereze pe amandoi la timp) deocamdata nu avem inca orarul, astept si eu cred pana la 1 octombrie dupa care vreau sa facem abonamente la innot pt toti 4, deoarece copiii au nevoie de sport, mie imi face bine ca am inteles ca e bun pt nodulii la san, iar tati s-a lasat de fumat si trebuie sa-i gasim alta ocupatie [alcool] suntem si noi in parlamentari cu o doamna de engleza, deocamdata din motive de criza presupun ca il va avea elev doar pe bogdan... mai vedem. [pup] cu lipici la toata lumea, sa fie intr-un ceas bun boboceilor scolarei si gradinei [flo] PS cornelia - tudor se imbraca/ incalta singur, descheie nasturi si ii incheie mai mult sua mai putin stramb [:D] dar nu te ingrijora, fiecare cupil cu ale lui, bogdan inca imi cere sa-l ajut (de lene... nu ca n-ar sti) pana se marita invata ea si asta! si oricum nu-i rau s-o incheie sotul la nasturei... [olala] ********** ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] [url="http://ganduriaiurea.wordpress.com/"]Blogul meu... under construction [olala][/url] Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitz - Ce bine ca ii place lui Stefan la scoala. Mult succes in continuare si numai FB pe linie va dorim. Eliza cum s-a acomodat la gradi? Succes tuturor scolarilor, prescolarilor si celor care merg la gradi. In ceea ce priveste descurcatul singur, Calin la gradi este foarte disciplinat si ordonat, se imbraca/dezbraca/incalta/mananca singur. Acasa insa ne schimbam la 180 de grade, ca intervine rasfatul si lenea. Si deci nu mai facem absolut nimic singur. Pupici, Maadi si Calin (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, ma bucur ca merge bine cu scoala, la noi din pacate nu mai merge asa bine, in fiecare dimineata imi spune ca nu mai vrea la scoala:( Desi cand se intoarce si-l intreb cum a fost imi zice "foarte bun" de la very good, adica i-a placut si numai cu A+ vine acasa, eu stiu daca chiar le da note in fiecare zi, dar el asa spune. Cand l-am intrebat de ce nu mai vrea imi zice ca nu mai e nici un fun la scoala, ca sta prea mult. Adevarul ca si stau toata ziua, pana la 3, o fi obositor si pentru ei, sa stea atat la scoala, nu stiu, cred ca o sa merg sa vb cu invatatorul sa-l intreb ce metoda sa aplic ca ma depaseste situatia. Cu imbracatul, dezbracatul si restul le face pe toate atat timp cat nu ma vede pe mine, incep sa cred ca eu ii stric mai mult copilului decat il ajut, la scoala se descurca, acasa ma asetapta pe mine. Martta, bine ca n-a fost mai rau, pupici lui Vladut Pupici si succes tuturor la scoala sau gradi. Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...