Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Madishor - Cer senin, sa ajungeti cu bine in tara. Anamaria - Sanatate multa! Sa va traiasca finul/finuta. Gabitza - Sa inteleg ca si voi va chefuiti in we. Drum bun si distractie placuta nasicilor. Si noi asteptam cu nerabdare we-ul, nu ca am face ceva deosebit, pur si simplu sa ne odihnim si sa fim liberi la program. Asta seara ma duc cu Calin la spectacol "de oameni mari". Sper ca nu vom fi nevoiti sa plecam la pauza. Oricum va fi incantat de faptul ca profesoara lui de pian este in orchestra. Pupici la toate fetele si un we minunat va doresc. Maadi si Calin (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madishor, drum bun in tara si sa aveti o vacanta placuta, cat stati? fetelor, daca va intalniti sa faceti pzoe sa va mai vad si eu:) Chiar asa nu punem si noi niste poze undeva sa vedem cat au mai crescut copiii, asa inainte de scoala acum? catale, ma bucur pentru rezultatele bune, nici nu se putea sa fie altfel. Anamaria, gabitz, felicitari pentru finuti, sa va traiasca si sa aveti petreceri frumoase! floric-ea, la mine a fost altfel, acum de cand o am pe Olivia, as mai face inca 10 [:D], si mie mi se pare tare greu cu 2 dar muuuuult mai frumos, e o experienta diferita si faptul ca ii vezi pe copii cum interactioneaza intre ei si cum se iubesc, moooor dupa ei. nici eu nu stiu ce e webkiz ala dar nici nu am apucat sa intru sa vad ce e... Noi suntem bine, doar ca foarte ocupati, nu imi vad capul de treburi, si acusi incep serviciul, sper atunci sa ma mai linistesc. va pup si weekend frumos tuturor! Magda, cu Razvan [bonjovi] (5 ani) si Olivia [copil] (11 luni) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de drum bun :). Stam patru saptamani, dar majorittatea timpului la Constanta (in teorie cel putin). De intalnit, nu am o zona favorita. Totul e sa fie accesibila pentru pedestrasi pentru ca nici nu-mi trece prin cap sa conduc in Bucuresti dupa 3 ani de relaxare pe strazile calgariote. Magda, bucura-te cat poti de zilele fara servici. Tocmai s-a intors colega mea care a nascut cam in acelasi timp cu tine si mai are putin si adoarme pe birou. (Asta pe post de incurajare). pupat, Madishor http://restartincanada.blogspot.com/ Life is a journey. Wear comfortable shoes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dau si eu un semn de viata, ca cinestie cand mai intru sa va scriu. La serviciu sunt super extra aglomerata pentru ca vreau sa termin saptamana asta si sa stau acasa de pe 1 iunie. Acum sunt la birou, dar uite ca fac [:D]. Acasa sunt in renovari si nu am net o perioada... Bb creste (are acum 2,4 kg), sper sa stea in burtica pana in iulie, ca am o groaza de terminat [alcool]. Daca la Maria aveam totul pregatit de la 7 luni, inclusiv bagaj de spital [:D], acum sunt super imprastiata si tot ce ma rog e sa aiba el rabdare, ca nici o sansa cu mine sa ma misc mai repede. Daca se naste in iunie, nici nu am unde sa vin cu el acasa (noi acum stam la mama [:D]). Madishor, drum bun spre tara! Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, hai ca intru si eu sa va spun of-ul ca nu am cu cine sa vorbesc la ora asta[:D]. stau si ma gandesc si ma tot gandesc de cateva zile si nu stiu cum sa fac. taisia are excursie la gradinita joi - initial dupa ce am tot intrebat au spus ca vor merge cativa parinti si ca ma vor anunta si am platit. azi am aflat ca nu pot merge si ca in schimb merg 2 parinti de la grupa pregatitoare cu copiii lor. mi se pare f aiurea - as fi inteles sa nu mearga deloc parinti si m-as fi resemnat. pe de alta parte nici educatoarea nu mi-a spus pana acum ceva gen: stati linistita acasa ca vom avea grija de ei. in ideea in care ei nu au mers niciodata pana acum la circ sau etc iar pt educatoare e prima ei experienta de acest gen. chiar n-am incredere in ea si cred ca nu pot fi de condamnat. tocmai pt ca lucrez cu copiii. am fost si eu in excursii cu ei si stiu cum e atitudinea pe care o asteptam eu de la educatoare. mai imi stiu si copilul si oricat as vrea sa-l laud ca-i destept si ca-i al meu la capitolul nivel de atentie sta inca destul de prost. azi spre exemplu scapase ceva pe strada si s-a dus fix in mijlocul strazii sa ia, si era cu mine de mana - s-a smucit si a plecat. stia toata lectia cu "ma calca masina" insa pe moment n-a contat. acum ma gandesc ca daca n-am incredere in ea nici nu se va descurca singura (taisia) insa s-a las sa plece cu oricine, fara sa am siguranta ca-i va supraveghea corespunzator parca nu-mi vine. Nu stiu ce sa zic...Inclin sa spun ca renunt la bani si gasesc un locunde sa merg si sa distrez copilul joi. Nu stiu daca ati fost in situatia asta si daca va imaginati la ce ma refer...insa am vazut azi in fata blocului copii de varsta fiica-mii care erau afara singuri. si a mea nu a invatat inca sa mearga cu rolele, nu stie in ce zi a saptamanii suntem sau cat e ceasul, ce a azi sau ieri sau maine si pe ce lume traieste in general [:D] va pup, m-am intins[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floric_ea, eu inteleg perfect ce spui si grijile pe care ti le faci, daca ai vreun dubiu eu zic sa renunti la bani si sa n-o trimiti, sau sa vorbesti cu educatoarea in mod clar sa aiba mai multa grija. Cati copii sunt si cati adulti? aici cu o grupa de 20 de copii merg vreo 3-4 adulti. Cornelia, nastere usoara si un bebe sanatos! vad ca mai ai putin. Magda, cu Razvan [bonjovi] (5 ani) si Olivia [copil] (11 luni) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ms pt raspuns, magda. astazi am fost si am vbit cu educatoarea si i-am spus care sunt temerile mele, si mi-a confirmat ca taisia e mai "zapacita" insa ea se tot scuza gen: sa stiti ca asculta mai bine daca nu sunt cu parintii. eu o cred, insa tot n-am auzit nimic gen stati linistita ci tot incercari de a ma lamuri ca ea ii poate controla. una peste alta, la un total de 40 si ceva de copii merg 4 persoane (2 educatoare, o ingrijitoare si spalatoreasa care de fapt merge cu fie-sa) plus 2 parinti care mai mult ca sigur vor sta cu proprii copii. cunoascand grupa si stiind in general ce se intampla la gradi consider ca-s prea putini sa-i supravegheze. M-am gandit ca ultima incercare sa vorbesc cu tipa de la spalatorie, care are si ea o fata in grupa si s-o rog sa aiba grija in special de Taisia - daca vad ca nu rezonam si ca nu este dispusa sa faca asta renunt si gata. oricum nu mi se pare in regula cum se procedeaza si iar ma enervez pe sistemul asta in care sunt toti la gramada, turma, ce mai conteaza....ca unul e intr-un fel, ca altul e in altfel...plus ca diferentele conteaza doar in cazul celor doi copii care probabil ca au o relatia mai "speciala" cu educatoare si beneficiaza de "parinti". fir-ar... banuiesc ca asta ne asteapta si la scoala si in general peste tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio eu cred ca este un moment peste care trebuie sa treci, acum sau mai tarziu. Stefania a facut deja trei excursii acum la grupa mare. Si la ei merg cu o grupa de 20-25 de copii 2 educatoare + 2 ingrijitoare + bucatareasa, cam asa. Niciodata nu au mers si parintii si intr-adevar e deplasat sa fie acceptati unii si altii nu, aici ai putea cere lamuriri. Sa ceri cuiva sa aiba grija de Taisia in special nu e o solutie, poate fiecare parinte are ideea ta si tot acolo se ajunge :). Si Stefania e aeriana si zapacita, si mi-a fost frica, si de asta si de partea emotionala, si de raul de masina, etc etc. Dar este o experienta super pentru ei, o ocazie de a socializa si mai mult, la un moment dat trebuie sa o mai lasi si singura si sa iti faci curaj...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, ms Dana pt raspuns. intre timp am fost la munca si am facut un brainstorming cu colegii mei - ca ideea generala in seara asta am vorbit cu fie-mea si i-am spus ca si adultilor le este frica uneori (deci mi-am asumat frica sa nu i-o pun ei in carca si sa se simta nevoita sa faca cine stie ce pentru a-mi face pe plac[:D]) dar ca eu am incredere in ea ca va reusi sa se controleze si sa asculte educatoarea bla bla. ma rog plus intrebari gen ce faci daca plus ceva motivatie suplimentara pt dupa. asa de bun simt probabil ca voi duce niste suc/apa/consumabile sa aiba educatoarele si cam asta este. si iau un diazepam sa dorm bine pana vine [alcool] (just kidding). oricum mai e o zi, va anunt ce si cum. pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...