Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

salutare fetelor! [flo] scuze de absente... saptamana trecuta m-am luptat din greu cu cursul de la sinaia: program fff incarcat: din piscina la tenis de masa, la plimbare si la nani [:D] saptamana asta e de groaza la job, motiv pt care m-am si apucat sa recuperez cu cititul si cu scrisul (cornelia, nu esti singura [alcool]) copiii mei nu au fost vreodata in excusie, si pe undeva imi pare rau! e o experientza deosebita, o ocazie sa se descurce singuri-singurei si sa capete incredere in ei, plus distractia si locurile frumoase pe care le vad (eventual [olala]) ma rog, nici educatoarele si nici invatatoarele nu se arata prea interesate... asa ca ramane sa asteptam sfarsitul crizei si sa facem excursii de familie [:D] saptamana viitoare tudor are serbare - au o sceneta cu anotimpurile... el e iarna (potrivita alegere... de sezon [:D]) zilele trecute ma intreba in ce costum il imbrac - am unul de om de zapada, ce ziceti merge?! dupa serbare nu stiu cum il mai conving sa mearga la gradi pana vineri, cand se incheie oficial anul scolar (deja 'miros' ceva intre el si mamaie-sa [:D]) la innot ii place, inoata cu pluta - mai mult sau mai putin, mai precis: cand innot cand mers in picioare prin apa [:D] dar e foarte incantat si mandru de el [:I] multumesc de urarile de bine, in final raceala mi-a trecut si cu un plasture pe herpes botezul finutzului Calin-Sebastian a iesit foarte bine. a fost 'cel mai cuminte bebelus, n-a plans deloc cand l-a bagat in apa' (citat din bogdan-tudor [:D]) singura 'problemutza' a fost ca m-am ales cu o mica febra musculara la maini... deh, de vreo 3 ani asa nu am mai tinut bebe in brate [olala] [pup]-ici cu lipici la toata lumea... Edit: sa inteleg ca nu v-ati mai intalnit?! s-a amanat sau e complet anulata intalneala? ca macar cu niste poze ma aleg si eu ********** ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] [url="http://ganduriaiurea.wordpress.com/"]Blogul meu... under construction [olala][/url] Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna. Cand aveam si eu nevoie de mai multa liniste si timp liber, m-am trezit cu o delagatie la Cluj si un team-building, asa ca doua weekenduri la rand am tot fost pe drumuri. Floricea, bine ca ti-ai luat inima in dinti si ai lasat-o. La noi la gradi nu s-a organizat inca nicio excursie. Mi+ar fi greu sa am incredere in sofer si educatoare, sfaturi e usor sa dai, dar trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca au crescut... Pitzinuca, merge, dar testele despre UE de pe eutests sunt criminale... Am invatat si inca invat si repet din trei surse diferite, una de la tine, thx again, insa apar in testele alea niste intrebari despre lucruri care nici macar nu mi-au trecut prin fata ochilor... Iar asta ma cam debusoleaza. In fine... Noi avem vineri serbarea de sfarsit de an, iar Cata e Scufita Rosie.:) Abia astept... desi a cam racit, sper sa-i treaca pana atunci. Va pup, tb sa ies, sunt la birou.:((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I'm back... Cornelia, mai rezisti??? Am fost si noi la mare, de bronzat ne-am bronzat, apa insa rece rece rece. Se pare ca fie-mea ne uimeste pe zi ce trece, asa ca nu ma mira ca a fost asa de cuminte. la mare a stat numai cu mine de gat spunandu-miu cat de mult ma iubeste - ptiu drace n-am vazut in veci asa dovezi de iubire. si ne pune niste intrebari de-ti sta mintea in loc. acum nu pot sa leg musai de ce i-am dat (tratament homeopat) sau de un puseu de crestere insa ma uimeste pe zi ce trece. a cerut ea singura rolele sa mearga (e drept ca n-a invata inca) insa ma surprinde f tare. ea face acum la fel cum a facut cu mersul. acumuleaza ce acumuleaza si acum e timpul pentru bum. de aceea vroiam sa te intreb Cornelia, tu te mai tii de tratament pentru Stefan? are ceva influente asupra comportamentului lui (stiu ca te intrebai in legatura cu adhd bla bla). legat de tratament vroiam sa va intreb daca aveti pe casa cine stie cum ratacit, expirat nu conteaza vreun tub de Alilestrenol?(vom ajunge candva in detoxifiere la fie-mea la tratamentul luat in timpul sarcinii si nu se mai fabrica asa ceva de vreo 6 ani buni). just wondering.... va intalniti, totusi? hellooo!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hellooo, eu sunt la mare! cu serviciul ce-i drept dar am luat bilete si pentru andi si val. am intrat ieri un pic in apa, era f misto. pup, poate ne vedem totusi saptamana viitoare in buc, dar vad ca nu se mai mobilizeaza niminea[q] b ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, repede, asa, va fac o intrebare intrebatoare! ce cumparati fetelor de ziua lor? m-am saturat de papusi, are toate printesele, sirenele, zanele...bicicleta, role, trotineta... sunt in pom. as vrea ceva deosebit fata de ce primeste toata ziua buna ziua! pup fetele! Alexandra mare, Alexandra mica (10 iulie 2003) si Vladimir (21 septembrie 2008) http://picasaweb.google.com/alexandracojocaru2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, ce mai faceti? eu n-am mai intrat demult, am fost ocupata cu musafiri, acum in weekend ii astept pe ai mei si iar o sa fiu ocupata ca o incep sa merg la shoopppiiing, yeah [pk], peste o saptamana incep serviciul. Amik, eu cand mai merg la zile onomastice de fetite am mai cumparat carticele de povesti sau cu jocuri, caluti [:D] fetita prietenilor nostri e pasionata de cai, o geanta de pus lucrurile cand merge la balet, daca merge... lui Razvan de ziua lui cred ca o sa-i cumparam Nintendo DS, ca altceva nu-l mai pasioneaza, s-a terminat cu masinile, trenuletele, jucariile in general, carticele iau, dar pentru mine [:D] ca lui nu i se pare cadou, normal... ce frumos ca ati fost la mare, bravo si noi de abia asteptam sa mergem in august, dar daca vremea o sa fie ca acum, e clar, numai plaja nu o sa facem, dar macar o sa avem de vizitat in zona, de plimbat cu barca. Floric_ea, ma bucur ca a fost bine in excursie si Razvan merge maine dar e doar 2 ore si oricum il stie toata lumea [:D] asa ca nu mi-e teama. Cornelia, cat mai ai? gata patutul? cum o sa faceti cu bebe, unde o sa doarma, la Stefan in camera sau il culcati cu voi? Catale, bafta la serbare si distractie placuta. v-ati intalnit cu Madishor? in rest ce mai ziceti? pe unde mergeti in concedii? va pup Magda, cu Razvan [bonjovi] (5 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o problema cu cadourile, si la mine sunt si Stefania, si Sofia, si sotzul... pentru el am gasit dar in rest, 0 idei. Mai ales pentru cea mica, e saptamana viitoare, si are de toare :). Oare pentru role cu 4 roti in patrat cum purtam noi pe vremuri, o fi prea mica?... Am avut serbarea de sfarsit de an la gradi, trebuie sa recunosc ca anul asta nu m-am mai agitat deloc, si costumatia a fost improvizata pe ultima suta de metri. Luni avem spectacolul de balet, anul acesta e la Opera Romana, o sa fie si mai emotionant :). De Rusalii am fost in Dobrogea, ca nu pot sa zic in Delta ca nu era decat pe malul lacului Razelm. Era un sat batut de praf dar foarte pitoresc. Am nimerit la biserica de rit vechi in timpul slujbei - erau toti lipovenii imbracati de gala, femeile cu fuste lungi si bluze care mai de care mai colorate fara sa fie un costum anume, iar barbatii cu camasi albe si la brau cu cingatori din snur gros ca de draperie [:D]. Se harjoneau fetele prin curte, variante mai mici ale mamelor lor, in slapi, papuci, sandale, cu basmale, toate blonde cu ochi albastri. Era minunat :). Maine botezam, ne-am pregatit tinute de gala si astia anunta la munte 17 grade [:D]. Ma bucur ca incepe vacanta, nu va mai avea Stefi nimic de facut in afara de iesit in parc, cred ca ii trebuie o pauza de la toate activitatile si doar sa faca ce vrea ea. Noi plecam in concediu sambata viitoare in Sicilia, dar numai o saptamana. In afara de asta sper sa mai fugim la munte cand or fi caldurile mari. Va pup, si sarbatoriri fericite ca doar e deschis sezonul [flo]. What if this is as good as it gets?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! La multi ani celor doi sarbatoriti: Tudor si Vlad! Ce copii mari avem! Gio, cu toate ca tratamentul homeopat a avut si la noi rezultate spectaculoase, l-am intrerupt. Probabil in mare parte din comoditate [alcool], dar si pt. ca Stefan a fost bolnav o saptamana cu febra mare si dupa indicatiile doctoritei trebuia sa ii dau tot homeopate pt. scaderea febrei etc. Iar eu nu rezist la asa ceva [alcool]: dat bobite din jumatat ein jumatate de ora, dupa masa, inainte de masa etc.... ma zapacisem de tot si tratamentul lui "de baza". Si inca un motiv pt. care am renuntat este ca m-am speriat [bang]. Parca imi drogam copilul. Adica era bine, ma uitam la el si nu imi venea sa cred, asa cum zici si tu, ce frumos vorbea, ce "intelept" parea. Nu stiu daca am gresit sau nu... Acum ma "lupt" singura cu el [:D]. Amik, eu habar nu am ce sa ii cumpar. Nu mai suport tonele de jucarii insirate prin casa. I-as lua o casuta de exterior, nu de alta dar de cand au vecinii una, s-a mutat la ei in curte [bang]. Doar ca nu e momentul de investitii majore in cadoul Mariei, asa ca ma mai gandesc. Magdone, bb va dormi cu noi in camera, ca in ciuda renovarilor care nu se mai termina, nu am reusit sa amenajam mansarda, asa ca avem doar doua dormitoare: unul il impart Maria si Stefan, iar celalalt il vom imparti noi cu bb. Sper sa reusim sa ii pregatim o camera separata Mariei pentru la anul, cand va incepe scoala, ca nu e chip sa isi faca lectiile in acelasi spatiu cu Stefan [bang]. Dana, petrecere frumoasa la botez! Ioana, tot vroiam sa iti spun: daca vrei te pot pune in legatura cu sora mea pentru a iti da eventual mai multe informatii ref. la examenele pentru traducatori. Am inteles ca sunt diferite acum, dar poate ai unele intrebari la care iti poate raspunde. Ea in toamna face doi ani de cand lucreaza in Luxemburg. Eu ma simt bine de vreo doua-tri zile, ceea ce imi da de gandit ca se apropie moementul. Dupa vreo doua sapt. infernale, cu dureri, nesomn, gafait etc, acum sunt deoadata "usurica". Sper totusi sa nu se grabeasca bb si sa astepte pana pe 1 iulie. Duminica ii serbez ziua Mariei. Nu puteam sa nu ii fac petrecere chiar anul asta, asa ca am devansat-o tocmai in ideea sa pot fi si eu prin zona [:D]. E cam ultimul hop, dupa care vreau sa ma odihnesc [:D]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza. cornelia - tinem pumnii sa ai o nasere sanatoasa si un bb sanatos si cuminte.[:D][pup] legat de cadouri, si eu cumpar carti, stef e mare fan plastelina, acuarele nu stiu...ceva creativ.[:D] dana - distractie faina la botez.[pup]fetelor. la multi ani vlad si tudor!multa sanatate si tot ce va doriti![pup] gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...