Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

buna, amik, ca tot intrebai de cadou si eu sunt in aceiasi dilema existentiala :D numai ca pana pe 18 iulie mai este. ma gandeam la bicicleta/role insa tot a avut si s-au invechit ca de folosit pauza. ea vrea cai si alte sf-uri asa ca nici pe ce vrea ea nu ma pot baza. nici nu stiu. haine are o caruta...mai parlamentam sa vedem. parca i-as lua din decathlon totusi o bicicleta mai buna, sa nu fie stramba ca aia de la dhs pe care o avem :D. cornelia, deci si la voi la fel cu tratamentul. nu stiu cum v-a recomandat homeopatul insa eu le dau in paralel cand e cazul trat homeopat/alopat. plus ca au efect granulele pt febra si nu trebuie date musai din ora in ora pt ca la un moment dat scade febra si se mareste intervalul. oricum eu le dau si nurofen si ce mai e nevoie pe langa belladona si aconit fara probleme. mie mi-a recomandat sa renunt la trat in concediu insa cred ca-i voi da in continuare, la ea a avut f putine efecte adverse si nu mi-e frica de vreo diaree (la noi e de obicei invers [:D]). poate iti faci curaj si il reiei, cine stie? va pup, mai as avea chef de vorba insa sunt la munca :P>
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, Cornelia, bafta pe ultima suta de metri [:D]. Ce se da homeopat de febra? Ca de astea nu auzit. Gabi, hehe, la toamna ne povestesti cum e [:D]. La noi la botez a fost cu dus si intors - adica frumos, finul cuminte, dans mult la restaurant (chiar ma uitam ce stiu oamenii de acolo sa se distreze, au fost niste sarbe, "braulet" si "brasoveanca" de isi rupeau picioarele dansand, mai ales barbatii, transpirau dar nu se lasau), doar ca Stefania s-a procopsit cu o viroza foarte urata de la schimbarile de temperatura (tot iesea afara unde erau probabil 14 grade numai in rochie) asa ca duminica si luni am stat numai cu 38.5 - 39 de innebuneam... si am ratat spectacolul la balet pentru care a muncit tot anul [bang]. Macar s-a facut momentan bine si sper sa nu mai apara complicatii pentru ca sambata plecam in Sicilia... si numai de copil bolnav nu am chef. Azi imi sarbatoresc sotzul si fata cea mica... ea nu stie inca exact ce si cum e cu aniversarile si inca nu i-am luat nimic [:I]. Va pup, ne mai auzim. What if this is as good as it gets?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daa, sa-ti traiasca sofia si sotul (si al meu a implinit ieri 31 ani)!!! si sa va distrati in sicilia! wow! de-abia astept sa povestesti! cornelia, de acum astept cu nerabdare vestea ca ai nascut! sa ne anunti cumva! iti tin pumnii. oare de data asta cat de repede va fi?[olala] alexadra mea vrea orice lucru vede pe la alti copii. incepand cu bananele carti cu animale domestice/salbatice sau jucarii de nisip primite de vladimir si terminand cu MP4 playere sau telefoane de care au fetitele mai maricele. la un MP4 chiar ma gandesc cu interes si cred ca asta va fi cadoul de ziua ei. daca am gasi si unul roz si relativ ieftin ar fi super (caci prima impresie conteaza, parca vad ca imediat dupa aceea il va arunca intr-un colt si uita de el). weekendul acesta va fi primul in care il voi lasa pe vladimir la bunici. sunt cu el la casa de la tara, iar vineri plec cu sotul la munte pentru un we romantic, ca doi porumbei mai garboviti, asa... sunt foarte incantata de perspectiva, dar gandul ca voi fi fara baiat ma face sa ma simt foarte naspa. insa relatia de cuplu are nevoie de o resuscitare si o cura de sex/odiha/sex/odihna ca de 2 ani ne cam taram...asa ca: fata la mama, baiatul la soacra, si ...pe cai! wish me luck! Alexandra mare, Alexandra mica (10 iulie 2003) si Vladimir (21 septembrie 2008) http://picasaweb.google.com/alexandracojocaru2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza. dana - of, ce pacat ca a pierdut spectacolul.bine ca acum e bine.[pup]distractie faina in co.la multi ani sarbatoritilor[pup][flo] amik - wow...distractie faina si tie si multa relaxare.[pup] si eu de sambata sunt fara stef.pleaca o sapt la tara apoi 2 sapt la mare cu socrii.se intoarce abia aproape de ziua lui.asa ca...sunt doar cu fata. cornelia - trebuie sa pregatim marjoretele sau mai stam nitel?[:D][pup]nastere usoara si bb sanatos.asteptam vesti bune. gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, "La multi ani" tuturor sarbatoritilor din ultimele zile! Sanatate, bucurii si impliniri pe toate planurile. Kehleyr - Imi pare nespus de rau ca ati ratat serbarea. Sanatate multa si distractie placuta in Sicilia. Sa va intoarceti sanatosi si voiosi si sa faci multe poze. Amik - Mult succes, sa aveti parte de un we de vis. Gabitza - Abia asteptam sa vedem scolarul in uniforma. Cornelia - Asteptam vestea cea mare. [majoreta][majoreta] Noi suntem bine sanatosi. Asteptam cu nerabdare sa plecam la mare pe 01.07. Sa stam la soare 2 saptamani. Dupa aceea vrem iar o escapada langa Sighisoara, la hanul Dracul. Dupa care il ducem pe Calin in Moldova cu soacra si poate atunci sa avem si noi parte de zile romantice. Calin si acum doarme cu noi, adica il culc la el in camera, dar cand plec intrebarea este mereu aceeasi: "Peste noapte pot sa vin la voi?". Si peste noapte inseamna peste 5 minute dupa ce ne bagam si noi in pat. Pupici. Maadi si Calin (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! La multi ani copilasilor sarbatoriti zilele astea: Ruth, Alex, Andrei, Flaviu! Mamicile voastre nu ne mai zic nimic de mult timp [:D]. Marox, nici tu nu mai esti prin zona? La multi ani Sofia si tatic de Stefania si Sofia! La multi ani tatic de Alexandra si Vladimir! Gio, dupa cum au decurs primele zile de vacanta [alcool], cred si eu ca ar trebui sa imi fac curaj si sa eriau tratamentul. Doru spune ca era prea leguma [:D] totusi. Nu stiu ce sa fac. Mie mi-a spus sa merg doar pe homeopate pt. scaderea febrei, mai ales in perioada tratamentului de baza. Si cu febra mare, perioada indelungata, nu am rezistat. Dana, imi pare rau ca a ratat Stefania spectacolul. Pt. febra si noua ne recomandase, asa cum a spus si Gio, beladona si aconit. Amik, distractie placuta! Nu va grabiti cu galeria [:D] ca eu vreau sa mai stea bb. Me duc la medic saptamana viitoare, vineri si atunci stabilim excat ce si cum. Mi-a spus ca pana atunci el crede ca nu vom avea surprize. Probabil ca voi naste indus, tocmai pentru ca imi e teama ca nu mai ajung la spital. In cazul asta voi face si epidurala, ca tot am tipat atata data trecuta dupa ea [:D]. Dar alta problema am acum: stau cu copiii acasa si imi mananca ficatii [bang]. Imi e teama sa plec singura cu ei cu masina, asa ca au inebunit [alcool] acasa. Curtea nu le ajunge, plus ca la noi se mai lucreaza pe afara si nu pot iesi chiar cand vor. Eu mi-am pierdut rabdarea si ei o tin din boacana in boacana. Incerc diverse activitati cu ei, dar nimic nu tine, totul se termina cu urlete si ciufuleli [bang]. Imi vine sa ma inchid in camera mea [:D]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor ! [flo] va multumesc tututor pentru urarile de ziua lui tudor... [pup] am baiat mare ce sa mai incolo-incoace [alcool] nici nu-mi vine sa cred ca deja au trecut 6 ani! [olala] l-am serbat ca de obicei, la tara, in 2 serii de mosafiri, cu tort si lumanari care se reaprind [cool] cadou nu i-am luat (criza [bang]), motiv pt care bogdan nu a incetat sa intrebe mirat pana la debusolare totala "CE CADOU I_ATI LUAT LUI TUDOR?????" pai... NIMIC... de fapt... i-am facut cadou petrecerea... ca si asta costa - asta ca sa dregem cumva busuiocul... [:I] saracu BIG BROTHER e ingrijorat, ca acu vine si ziua lui si primeste acelasi cadou... invizibil ca sa zic asa [:D] anyway, a primit o groaza de cadouri, bahugani si sandale, un joc super de cautat comori (sapi cu o dalta de plastic intr-un cub de ipsos, si descoperi asa usor - si cu muuulta mizerie [pk] niste artefacte indiene), rachete de tenis de camp (acum mai trebe sa le gasesc si profesor) ca sa nu mai zic de banii necesari... dau 250 de lei/ luna pt innot... ar mai fi inca 200/ luna la tenis... de mancare imi da soacra si mama, ca la mare oricum n-avem bani sa mergem asa ca ne face tot mama cinste [alcool] - motiv pt care merg decat eu si copiii, barbata-meu are oricum trebi la scarbici (cel putin asa spera [pk]) amik - nu stiu altele cum sunt, dar eu mor de curioasa [:D] asa ca zi cum a fost we vostru in 2 la munte, cu sex si odihna [:I] dana - ce pacat ca nu ai putut sa vezi printesa la spectacolul de balet... stiu ce mult se munceste pentru asa ceva [asia] sa ne povestesti cum e in sicilia... macar cu gandul sa calatoresc in vara asta pe unde visam... [olala] cornelia - numai bine, multa rabdare si o nastere rapida si usoara ca la mine [alcool] de cate ori vad postari de-ale tale ma gandesc ca povestesti despre intalnirea cu vladimir [:D] [pup] pupici cu lipici pentru toata lumea... si vreau si eu la mare!!! [bang] ********** ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] [url="http://ganduriaiurea.wordpress.com/"]Blogul meu... under construction [olala][/url] Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fuse si se duse... foarte frumos. ca la inceputurile noastre! plus ca am dormit de se mira si barbata-miu de mine - el, care ar dormi non-stop. acum deja mi-am recapata copiii, sunt cu ei si cu mama la casa alor mei de la tara. cam nasparlie vremea, dar sper sa se faca frumos. Alexandra mare, Alexandra mica (10 iulie 2003) si Vladimir (21 septembrie 2008) http://picasaweb.google.com/alexandracojocaru2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...