Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

buna, in primul rand Cornelia felicitari!! sa va traiasca bb Vladimir si sa fie sanatos, iar tie refacere rapida!! (acum citind detalii, fara dureri si fara epiziotomie suna chiar ok bb 3[:)] - just in case :P). amik, dana, am citit si despre concediile voastre; avem si noi pe lista de asteptare orice romantic sa fie si fara copii[:D]. noi am fost in final in blg, la duni, si contrar asteptarile si strangerilor de inima ca mergem totusi in blg, sa nu ne fure masina, sa nu ne fure cu totul, sa fie urat la hotel etc etc a fost foarte foarte bine. ce inseamna sa astepti putin....hotel cu camera mare - junior suite - sa fi fost vreo 5-6 si tot incapeam[:D]. mancare multa, gaseam ce sa le dau si sclifositelor mele, la bauturi un singur minus ca erau numai autohtone dar oricum ok, aratau bine cocktail-urile (pun si poze sa exemplific) - are taisia vreo 20 de stelute de la ele....apa marii calda, piscina ok - nu le mai scoteam de acolo. multi copii, liniste, verdeata - seara animatie pt copii si pt parinti daca ne mai tineau curelele. cel mai mult mi-a placut ca am stat linistiti pe sezlong si copiii prin piscina, fara grija sa pazesc copilul, sa pazesc portofelul, sa pazesc mobilul pt ca in complex nu erau decat turisti si atat, parcare pazita etc. voi pune si poze - n-a fost lux dar pt cat am platit am primit exact ce cautam. un minus pt bauturi si pt locurile de joaca pt copii (nu aveau topogane in apa si era doar un parc mic pt copii) insa nici nu au simtit nevoia copiii. ele au fost fericite si s-au distrat. fetele...in caz ca mai e cineva pe aici, ne mai vedem sometimes??? poze: http://community.webshots.com/slideshow/573295572aekPTj?mediaPosition=1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cornelia - felicitari!sa-ti traiasca, sa fie sanatos.[pup][flo] gio - asa epede v-ati intors?ne vedem miercuri?[:-@] dana - suna bine ce povestesti tu acolo, dar cred ca merge fara copii.[:D] la multi ani tuturor sarbatoritilor de zilele astea.[pup] gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]cu intarziere Stefania, Luca si Andi, sa cresteti mari si norocosi! Maadi, multumim de felicitari, noroc cu parintii mei ca sunt aici, ca eu si uitasem de sarbatoarea asta. Cornelia, ma bucur ca ai avut o nastere asa usoara, si ca sunteti cu totii bine. Dana, Floric_ea fain ce povestiti acolo de concedii. Abia astept si eu sa plecam, dar e tocmai in august asa ca mai asteptam. O sa ma uit acasa pe poze, ca aici nu pot. Eu am inceput serviciul si vreau sa zic ca nu mai am timp de nimic, nu ca inainte aveam dar acum e chiar imposibil. Si mai nasol e ca la servici nu mai avem acces asa liber la net, sunt blocate anumite site-uri si nici aici macar in pauza nu mai apuc sa citesc si eu ce se mai intampla. Razvan a terminat si el cu gradi, asa in forta cum ne-am obisnuit, in penultima zi nu stiu ce a facut pe la scoala ca a cazut si s-a lovit de un colt de masa exact langa ochi, si a avut ochiul umflat vreo 3 zile, dar bine ca nu a patit nimic mai grav. La ultima intalnire cu educatoarea lui, asa l-a mai laudat ca progresele la limba franceza, ne-a spus ca are un talent deosebit la limbi, si ca sa continuam pe drumul asta ca e f talentat. Si rezultatele care le-am primit acasa, un fel de note de sfarsit de an sa zic asa au fost foarte bune. Ne-au spus ca deja citeste la nivelul de clasa a 2-a si ca sa-l incurajam mult ca ii place sa citeasca. Sper si eu sa-l tina obiceiul asta ca mi-aduc aminte de mama cum il stresa pe frate-miu sa citeasca macar cate o pagina pe zi si el nu vroia. Oricum zilele astea replica lui favorite e “mami, te vreau” de ce ma vrei mai mami, “pentru ca imi place de tine”…e foarte gelos pe Olivia, cum o prinde cum o cafteste, o vede ca merge prin casa, o impinge, ii mai trage cate un picior in fund si asta mica cade si incepe sa planga, deci circ [:D] Sper ca treaca de faza asta repede. Pupici Magda, cu Razvan [bonjovi] (5 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, multumesc din suflet! Cu bb toate lucrurile merg ca pe roate, cu fratiorii e tare greu... Se bat pe el. Sunt foarte sensibili in perioada asta. Maria se emotioneaza din orice. aseara a plans in hohte, ca nu mai puteam sa o opresc. I-am dat un pic suzeta lui Vladimir, ca urla de foame si ea a inceput: "Nu, nu pot sa ma uit cum suge suzeta! Nu e frumos sa ii faci asa ceva uni bb asa de mic! Nu e bine sa il pacalesti! Uite mititelul cum trage din suzeta si asteapta sa vina laptele! Ii este asa de foame si tu il pacalesti! Mi-e asa de mila de el" .. s.a. din acelasi registru, asa ca am renuntat la suzeta . Sper sa ne descurcam. E foaaarte greu, dar incerc s avad jumatatea plina a paharului. Stau f. prost cu timpul, asa ca nu stiu cand mai reusesc sa va scriu, dar o sa va citesc [flo]! Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, in primul rand vreau sa ii felicit pe toti copilutii, sa fie sanatosi si veseli! la multi ani[flo][flo][flo] va mai scriu si eu un pic acum, cat sunt acsa din motive de boala... e f solicitant acest servici, plus am avut si licenta, mi-am tarat azi cadavrul pana la scoala ca sa dau ultima proba. rezultatele saptamana viitoare. in august o sa mergem si noi in concediu, la greci, cu cortul. sper sa fie misto, de-abia astept. andi o sa mearga in iulie intr-o tabara montaniarda, destul de grea cu trasee, catarari, si alte chestii, sunt curioasa cum ii va place. cornelia - nu stiu daca e bine sa te lasi impresionata de maria pana la a a face cu vladimir ce zice ea (renunti la suzeta.). ar trebui sa ii spui ca tu ca mama stii ce faci ca tu ai crescut-o pana la varsta asta, ca treaba ta e sa cresti copiii si treaba ei e sa isi iubeasca fratiorii si sa se jpace cu ei. cum adica tu ii faci rau? nu, tu faci cum stii ca tb facut, punct. cred ca ar trebui sa explici de pe acum cine ce atributii are, ca dupa aceea o sa aiba pretentii si mai mari. si nu cred ca stie de ce plange, experimenteaza, e stilul ei, stii si tu. vladimir e foarte dulce, si tu arati chiar in forma! pup pe toata lumea. b ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitzinuca [pup]. Nu m-am gandit, cu toate ca ar fi fost cazul [:I]. Suntem binisor. Sper [pk]. Incerc sa ma descurc cu cei mari si sa nu mai repetam greselile trecute. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cornelia, sa iti traiasca frumoasa familie! imi aduc aminte si acum cand m-am uitat la pozele de cand l-ai adus pe stefan acasa, tot asa, pozat in scoica... si retraiesc jindul de atunci si acum. sunt absolut adorabili copilasii tai! Alexandra mare, Alexandra mica (10 iulie 2003) si Vladimir (21 septembrie 2008) http://picasaweb.google.com/alexandracojocaru2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca dau buzna in topicul vostru,o urmaream pe Cornelia[:D]sa o felicit pentru Maria:"La multi ani!",sa fie sanatoasa si norocoasa,caci cuminte si frumoasa am vazut-o asta-seara ca este.Am fost la petrecerea Mariei Melinei si am facut legatura-Maria + Stefan +o mamica acasa cu bebe proaspat=Cornelia[:D],mult mai tarziu a venit sotul tau. Sa va traiasca si bebe Vladimir,ti-am transmis si la "gasca". Copiii s-au schimbat mult,nu l-am recunoscut pe nici unul,sunt tot frumosi,dar schimbati.Pupici si rezistenta! [url="http://s92.photobucket.com/albums/l38/orhidee1/"]Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicuta[/url] http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;86/st/20070722/n/Anabela/dt/-4/k/c8cd/age.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...