Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cine a nascut de curand la Elias?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

buna, nashtere ushoara in [primul rand. asa in mare sa stii ca doar la anestezis e musai sa dai. undeva intre 100 si 200 de lei. moasele de obicei nu primesc nimic decat dupa nashtere daca vrei sa le dai. eu am dat 200 pt ca au fost f dragutze amandoua. la infirmiera sa mai dai ceva(10-20de lei). eu cam atat am dat la nashtere a si inca 50 de lei asistentei de la neonatologie. medicul neonato nu a vrut sa primeasca, ginecologul meu nu primeshte asa ca aici nu te pot ajuta. sa ai multi bani schimbati in hartii de 5 si 10 lei pentru dupa nashtere. o sa trebuiasca sa mai dai cand iti face tratamentul sau toaleta. la neonatologie i-am mai dat unei tipe care imi era simpatica rau 20 de lei o data si la externare 30 de lei celei care mi-a imbracat copilul. cam astea ar fi cheltuielile. oricum sa stii ca nimeni nu iti cere de la obraz, nu sunt tarife fixe, nu conditioneaza actul medical de aceste atentii, ba chiar am fost surprinsa ca a trebuit sa insist ca sa primeasca ceva. nashtere ushoara si un bebe sanatos[flo] edit ca am uitat: la externare am dus un buchet de flori doctoriteti neonatolog si o cutie de bomboane(a trebuit sa o asigur de 3 ori ca nu e nimic altceva in punga in afara de bomboane[:D]). si am mai dus doua cutii de bomboane mari in sectia de neonatologie
[copil] 25 martie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...