Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi (59)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

citat din mesajul lui danangie

Buna fetelor'Peste o sapt ...mai exact duminica viitoare Alessio al meu face un an.[olala]Eu stau intr-un apart mic....cat o cutie de chibrituri [bang].Ma rog....Deci, voi avea 14 invitati [ups]...cum voi face nu stiu.....nu asta e problema mea....cu ce ma puteti sfatui ptr o masa asa de sarbatoare,dar simpla? Adica....vor fi 5 copii...deci tre' sa pregatesc ceva care sa mearga si ptr cei mici....ceva care sa fie usor de facut.....sa nu ia timp....ceva care sa fie placut la ochi....nu fac masa......voi pune mancarea pe masa si fiecare se va servi din ce va vrea.......imi puteti da ceva idei????Plsss.[pup]id="teal">Buna Danagie!Eu as face; niste fursecuri sarate - cumperi (congelat sau proaspat) sau faci un aluat de foitaj - tai felii si pui deasupra branza si sunca si le rulezi ca si cornuletele si le pui la cuptor.Cu acelasi aluat poti face niste bastonase cu latimea 1,5 cm, le dai cu ou batut si deasupra poti sa pui: susan sau mac sau branza rasa si le dai la cuptor. Poti sa faci spiedini - pe betisoare pui mozzarella, bucati de sunca (sau mortadella, cremvusti), rosii cherry, castraveti, masline sau ce stii ca e pe gustul tutoror.Tramezzini - intai ungi painea cu putina maioneza, atat cat sa se lipeasca umplutura de paine, apoi umpli cu ce-ti trece prin minte: cateva idei - sunca si branza, ton si oua fierte, caprino si speck.Spiedini cu fructe: pe betisoare pui felii sau bucati de fructe, cu cat sunt mai colorate si amestecate cu atat sunt mai frumoase - exemplu: banane, kiwi, cirese, mere sau pere, caise sau piersici si capsuni. Spor la treaba! La multi ani lui Alessio![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danangieid="blue"> poti face platouri cu mezeluri, cascaval, branza, legume (castraveti, rosii, ardei gras) fripturi, dulciuri cumparate, caci stiu ca nu prea e timp, tortul la comanda cu desen atractiv sau o forma de animalutz.

 

Platouri cu alune, saratele, din'astea....

 

La aperitiv poti incerca si oua umplute (cu pate si maioneza sau ce umplutura vrei), rulouri de sunca cu umplutura din branza, salate de ton, ciuperci, minisnitele din piept de pui...

 

La pici poti face fripturica din piept de pui cu piure de cartofi.

 

Fii optimista, te vei descurca, mai trage un ochi la blogurile fetelor [;)]!id="Comic Sans MS">

 

_________________________________id="blue">

 

Mamy for 2 boys: id="red">un fulguletz si un pepenash!id="green">id="Script MT Bold">id="size2">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...