Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (19)


Recommended Posts

Intrebari ptr cele care ati fost la Duni : 1- ca sa dau telefon de la telefonul din camera in alta camera din hotel, e gratuit sau ma pune sa platesc? La Kustur Club, in Kusadasi, era gratuit, aici...are cineva idee? 2-la Marina Beach exista minibar in camera, daca da....ce-i in el e inclus in pret sau nu? ( Marina Palace avea minibar si era inclus anul trecut) 3-anul trecut, la M. Palace ,daca ceream, aveam posibilitatea sa iau 2 cartele de acces in camera. E valabil si la M. Beach asta? 4-vreau sa vorbesc la agentie maine- ca sa ne dea camerele alaturate si in plus intr-una din ele sa puna pat ptr bebe ( e "bebeloi", la 3 ani si 9 luni, dar macar stau fara grija si ar fi super incantat si el). A fost cineva care a cerut patut la agentie si n-a avut in camera? Singura emotie care o am e in legatura cu camerele: sa fie apropiate, macar la acelasi etaj ,daca nu alaturate. Sunt prea pretentioasa?[:D] Inca una si ma duc: Alina, ne-ai parasit? Am vazut ca ai scris si pe alt site, dar spune si mie: din toate drumurile spre Duni pe care ati fost, care ti s-a parut cel mai ok din toate punctele de vedere: starea asfaltului, aglomeratie, ...etc Sau...mai exact spus ( scris[:D]) daca te-ai mai duce iarasi maine, ce drum ai alege? Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

1. cred ca e gratuit, chiar gasesti in mapa de prezentare din camera cum se formeaza nr de tel intre hoteluri; cel mai bine intrebi la receptie, cand ajungi 2. nu, nu exista produse in frigiderul din camera, vei gasi doar cuburi de gheata 3. e posibil sa fie asa, n-am incercat, dar mare inginerie nu este, cartelele se confirgureaza electronic la receptie, pe loc 4. noi am avut camere alaturate, desi la agentie nu am solicitat expres acest detaliu, insa d-ra cu care am colaborat excelent, cand a facut solicitarea de rezervare la partenerul bulgar, a cerut ea acest lucru, din proprie initiativa, lucru de apreciat zic eu... patut nu am cerut, ma asteptam sa gasesc ptr ca fetita are 3 ani si avea varsta mentionata pe rezervare si voucher, insa oricum am plecat cu patutul ei pliant de acasa, in el este obisnuita ea sa doarma... noi am mers la dus pe Ruse - Razgrad - Targoviste - Omurtag - Kotel - Karnobat - Burgas - Sozopol - Duni, iar la intoarcere Duni-Sozopol-burgas - varna -ruse la dus intalnesti niste serpentine cam stranse, atentie daca are cienva rau de masina la intors se merge destul de mult pe zona de litoral si este cam aglomerat, sunt destule echipaje de politie si restrictii de viteza, noi am parcurs primii 150 km in trei ore !!! am recuperat din timp pe autostrada, insa... drumul este la fel de bun si are cam aceeasi lungime, pe ambele variante, asadar alegerea va apartine :-)) personal, chiar daca nu-mi plac prea mult serpentinele, drumul ales de noi la dus mi s-a parut mai frumos ca peisaj si mai liber, s-a aglomerat spre final, spre intrarea in Burgas... Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luny
multumesc mult, Kriss[flo] cum a fost camera si mai ales, mancarea?... stii care este diferenta intre Lagune? stiu ca-s 3, si cica asta ar fi cel mai slab... Iubirea mea,[9cer] MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[hot] Life is to precious to worry about stupid Shit!
da, sunt 3.garden e singurul cotat mai bine, insa nu am avut probl la L.Mare.initial ni s-a zis ca vom manca la l.garden, dupa aceea au vazut ca era prea full si ne mai indreptau la noi la primul dintre ele.daca nu ai pretentii, e totul ok. chiar nu ma asteptam sa fie bine anul trecut. Camera a fost ok, destul de incapatoare, ne-a incaput si un patut pliant si aveam loc.mancarea ok, diversificata, fara probl.digestive sau alte chestii:)fata a mancat f bine.
Cristina, mamica de [zana][url="http://lb3f.lilypie.com/zD5Pp2.png"]Alessia Stefana [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Corina, drumul cred ca il vom alege p-ala cu Kotel. Niciunul n-avem probleme cu serpentinele ( nici nu ma omor dupa ele[:D]) Azi am achitat, pe la ora 15, apoi cand am ajuns acasa aveam deja pe mail factura finala si voucherul( bine, am mai intarziat in Real, dar vreau sa zic ca n-am asteptat 2 saptamani ca sa primesc voucherul ca la Giramondo). Am vorbit si la agentie ca am uitat sa spun la inceput de patut si camere alaturate, mi-a spus ca de cate ori e vorba de mai multe camere pe o factura/ voucher, automat sunt alaturate, dar ca totusi va suna acolo. Ne-a urat sejur placut si daca avem cea mai mica problema.... sa sunam la agentie. Sper si cred ca nu va fi nevoie. [:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Multumesc, Corina, drumul cred ca il vom alege p-ala cu Kotel. Niciunul n-avem probleme cu serpentinele ( nici nu ma omor dupa ele[:D]) Azi am achitat, pe la ora 15, apoi cand am ajuns acasa aveam deja pe mail factura finala si voucherul( bine, am mai intarziat in Real, dar vreau sa zic ca n-am asteptat 2 saptamani ca sa primesc voucherul ca la Giramondo). Am vorbit si la agentie ca am uitat sa spun la inceput de patut si camere alaturate, mi-a spus ca de cate ori e vorba de mai multe camere pe o factura/ voucher, automat sunt alaturate, dar ca totusi va suna acolo. Ne-a urat sejur placut si daca avem cea mai mica problema.... sa sunam la agentie. Sper si cred ca nu va fi nevoie. [:D] Roxana
Roxana, sa stii ca sunt foarte seriosi! De cate ori am sunat(si am sunat in we mereu), ne-au raspuns imediat! Alina, [url="http://by.lilypie.com/QwZWp2.png"]Alex Andrei-22.11.2003[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/i4XVp3.png"]Olivia-22.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Alina, tot prin ei ai avut si tu rezervarile? Te intrebasem mai sus: daca ai pleca maine...sa zicem...ce drum ai alege, care ti s-a parut cel mai bun din toate punctele de vedere( starea asfaltului, aglomeratie, etc) Roxana
umul categori Drumul ar fi prin Kotel, era foarte bun, noua ne-a placut. Fix 400 km are. Cu Family, aveam. A si ca fapt divers, ne-a spus ca daca mai vrem si la anu', sa o anuntam prin decembrie undeva![:D] Alina, [url="http://by.lilypie.com/QwZWp2.png"]Alex Andrei-22.11.2003[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/i4XVp3.png"]Olivia-22.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi reda ce-am scris pe situl acela cu pareri...stiti voi care: Revin... am fost trasa de maneca astazi de cineva de la agentia prin care facusem rezervarile- Giramondo- ca scriu lucruri urate despre ei si ca am uitat sa mentionez si faptul ca am primit banii platiti din aprilie, banii MEI dati ptr sejurul care mi l-au anulat. Ei bine, am citit toate postarile mele si am mentionat la un moment dat ca am primit banii, deci scrisesem. Dar... n-am scris atunci, scriu acum: am primit banii dupa ce in urma controlului de la Ministerul Turismului au fost informati ca daca nu imi vor inapoia banii pana a 2-a zi, vor ramane fara licenta. Deci... acum cred ca am fost clara: am primit banii atunci, pe 2 iulie. Cat despre asa-zisele " lucruri urate", am scris adevarul, n-am mintit... fiecare considera dupa cum crede daca-s lucruri urate sau frumoase. Iar culmea culmilor (sau sa-i zic chiar a nesimtirii) este ca mi se cere sa sterg ceea ce am scris despre ei. Hai nu zau... asta n-o voi face, mai mult decat atat: am informat persoana respectiva ca ne vom vedea in curand in Iasi (de unde-i agentia) la procesul prin care voi cere despagubiri ptr noptile nedormite, ptr stresul prin care am fost din aprilie si care a culminat in ziua cand aflasem ca nu-s pe liste, ptr raspunsurile la intrebarile copiilor mei carora nu stiam ce sa le zic, pur si simplu, (daca mai mergem, cand si unde si de ce nu plecam odata cu ceilalti), pentru concediul distrus, ptr ca acum am reusit sa rezerv tot la Duni, dar alt hotel, alta perioada, alt nr de nopti ca-i sezon de varf, alt pret, si nici reducere EB nu mai am... sa mai zic... ? Ma opresc aici deocamdata si va voi tine la curent. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...