Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Intrebari ptr cele care ati fost la Duni : 1- ca sa dau telefon de la telefonul din camera in alta camera din hotel, e gratuit sau ma pune sa platesc? La Kustur Club, in Kusadasi, era gratuit, aici...are cineva idee? 2-la Marina Beach exista minibar in camera, daca da....ce-i in el e inclus in pret sau nu? ( Marina Palace avea minibar si era inclus anul trecut) 3-anul trecut, la M. Palace ,daca ceream, aveam posibilitatea sa iau 2 cartele de acces in camera. E valabil si la M. Beach asta? 4-vreau sa vorbesc la agentie maine- ca sa ne dea camerele alaturate si in plus intr-una din ele sa puna pat ptr bebe ( e "bebeloi", la 3 ani si 9 luni, dar macar stau fara grija si ar fi super incantat si el). A fost cineva care a cerut patut la agentie si n-a avut in camera? Singura emotie care o am e in legatura cu camerele: sa fie apropiate, macar la acelasi etaj ,daca nu alaturate. Sunt prea pretentioasa?[:D] Inca una si ma duc: Alina, ne-ai parasit? Am vazut ca ai scris si pe alt site, dar spune si mie: din toate drumurile spre Duni pe care ati fost, care ti s-a parut cel mai ok din toate punctele de vedere: starea asfaltului, aglomeratie, ...etc Sau...mai exact spus ( scris[:D]) daca te-ai mai duce iarasi maine, ce drum ai alege? Roxana
1. nu l-am folosit 2.exista minibar, dar este gol 3.da, daca ceri primesti doua carduri. 4.noi am avut un pat suplimentar pentru copil( 3 ani), era un fotoliu extensibil. 5. noi am fost pe traseul: giurgiu-varna-burgas -sozopol-Dyuni, drumul destul de bun si nu exagerat de aglomerat, as alege acelasi traseu daca as mai merge. Vacanta placuta. aaaaaaaaa mai intreba cineva de masa, noi am ajuns la 13 am mancat dupa ce am facut formele de cazare, camera a fost gata la 14, asa ca am fost la masa......iar la plecare, am predat camera la 12, dar am stat si am mancat, puteam sa plecam seara daca voiam, nu ne-a dat nimeni afara si chiar asta a fost raspunsul la intrebare pusa la receptie...bratarile ni le-au taiat de pe mana la iesirea din resort(la poarta) si nu la receptie. Cecilia si [copil]Cristian Matei (07.09.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Voi reda ce-am scris pe situl acela cu pareri...stiti voi care: Revin... am fost trasa de maneca astazi de cineva de la agentia prin care facusem rezervarile- Giramondo- ca scriu lucruri urate despre ei si ca am uitat sa mentionez si faptul ca am primit banii platiti din aprilie, banii MEI dati ptr sejurul care mi l-au anulat. Ei bine, am citit toate postarile mele si am mentionat la un moment dat ca am primit banii, deci scrisesem. Dar... n-am scris atunci, scriu acum: am primit banii dupa ce in urma controlului de la Ministerul Turismului au fost informati ca daca nu imi vor inapoia banii pana a 2-a zi, vor ramane fara licenta. Deci... acum cred ca am fost clara: am primit banii atunci, pe 2 iulie. Cat despre asa-zisele " lucruri urate", am scris adevarul, n-am mintit... fiecare considera dupa cum crede daca-s lucruri urate sau frumoase. Iar culmea culmilor (sau sa-i zic chiar a nesimtirii) este ca mi se cere sa sterg ceea ce am scris despre ei. Hai nu zau... asta n-o voi face, mai mult decat atat: am informat persoana respectiva ca ne vom vedea in curand in Iasi (de unde-i agentia) la procesul prin care voi cere despagubiri ptr noptile nedormite, ptr stresul prin care am fost din aprilie si care a culminat in ziua cand aflasem ca nu-s pe liste, ptr raspunsurile la intrebarile copiilor mei carora nu stiam ce sa le zic, pur si simplu, (daca mai mergem, cand si unde si de ce nu plecam odata cu ceilalti), pentru concediul distrus, ptr ca acum am reusit sa rezerv tot la Duni, dar alt hotel, alta perioada, alt nr de nopti ca-i sezon de varf, alt pret, si nici reducere EB nu mai am... sa mai zic... ? Ma opresc aici deocamdata si va voi tine la curent. Roxana
as poroceda la fel in locul tau, cunosc mai multe persoane care au patit acelai lucru ca si tine cu aceasta agentie.... am vazut ca intre timp ti-au mai raspuns fetele la intrebari.[pup] Cecilia si [copil]Cristian Matei (07.09.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Telefonul din camera nu se plateste daca se foloseste in interiorul hotelului...ridici receptorul si formezi numarul camerei unde doresti sa suni...atat!...eu vb de bellevile. Bratarile si noua ni le-au taiat tot la iesirea din resort,check-out-ul a fost foarte simplu,am dat cheia la receptie si am primit pasapoartele,nimeni nu ne-a verificat camera asa cum eram obisnuiti de prin alte hoteluri. In ceea ce priveste camerele alaturate,prietenii nostri au avut 2 camere pe acelasi voucher dar li s-au repartizat la etaje diferite...nu i-a deranjat acest fapt si nici nu s-au agitat la receptie...probabil ca acolo,la fata locului ,cu un mic ciubuc vei rezolva problema...concediu placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L
Am si eu o intrebare, vrem sa mai mergem un sfarsit de saptamana la mare, tot in Bulgaria, puteti sa-mi recomandati ceva mai aproape. Cecilia si [copil]Cristian Matei (07.09.2007)
Nisipurile de Aur, hotel Grifid Bolero. [url="http://photos.yahoo.com/gabriela 1969"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, as vrea sa va intreb daca a fost cineva la Complex Flori-Rodopi-Tzvete in sunny beach si cum a fost, sau macar daca ati auzit ceva de bine despre locatia asta. Noi aveam rezervare la hotel hrizantema, dar pentru ca vine un grup de sportivi in aceeasi perioada , cei de la agentie ne-au sunat sa ne faca alta oferta si ne-au prezentat ca varianta principala acest complex, cum nu am auzit multe despre hotelurile astea am decis sa pun intrebarile mele aici, poate ma poate lamuri cineva...[flo] Mama unui ingeras din ceruri... Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ptr raspunsuri[pup] Cecilia, vezi in Albena ce locuri gasesti: Kaliakra, Ralitsa, Lagunele, Gergana- cu AI, apoi mai e Flamingo cu MD sau HB, nu stiu exact, in Sunny Beach Riu Evrika, Complexul Calimera- e cel de care spune si Anna. Anna, ma interesasem si eu de hotelul asta, am gasit o singura parere pe situl acela cu pareri ( romanesc)- am....fost....acolo fara puncte... intelegi tu. [:D] Mie una mi-a placut asa...in mare...pare ok. ( statiunea nu ma incanta, asta a fost motivul ptr care am renuntat) Daca vei ajunge totusi acolo, te rog sa revii cu impresii[pup] Astazi am inceput demersurile ptr chemarea in judecata a agentiei- stiti voi care-. Sa-mi tineti pumnii. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, multumesc de incurajari[pup] Sigur ca o sa revin cu impresii si cred ca va fi despre hotelul rodopi, din cate am inteles de la agentie, se pare ca sunt gata noile vouchere si ne asigura ca aici e mult mai bine ca la hrizantema , ba mai mult , ne asigura ca ne da banii inapoi daca nu o sa fim multumiti (ma indoiesc ca o sa ne dea vreun ban[:D]dar sper sa nu fie cazul sa recurgem la varianta asta si sa ne simtim totusi bine). Nu am mai fost in bulgaria pana acum , dar anul asta , dupa multe ganduri si pareri adunate ne-am decis totusi sa mergem si multi ne-au zis ca sunny beach e draguta ca statiune... Acum ca am dat deja banii am inceput sa deschid si eu ochii si sa ma interesez(am citit si pe site-ul ala cu pareri, mai e si unul pe care scriu nemtii si englezii,am citit si acolo ...)si nu mai sunt foarte incantata de optiunea aleasa,dar vreau sa ne simtim bine si o sa trec cu vederea multe nimicuri ca sa fie o vacanta reusita. O sa scriu impresii detaliate cand ma intorc si o sa am si poze multe! Succes cu procesul,iti doresc sa fie bine! Mama unui ingeras din ceruri... Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...