Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (19)


Recommended Posts

Alina, imi poti spune (pe PM) de la ce agentie ai rezervat pt Duni de te-au acceptat cate o noapte cand si cand si nici nu ti le-au anulat? Cate ore ati facut din Bucuresti pana la Duni? Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A, am uitat sa specific, ca alor mei am facut rezervarea ptr 2 saptamani, am optat ptr Marina Royal, dar de pe 10 iulie nu aveau locuri, abia de pe 11, si asa au ajuns o noapte sa aibe la Marina Beach. Am vorbit acum cu mama, si a zis ca atunci cand s-a dus cu copii la plaja dupa micul dejun, deja sezlongurile erau ocupate, asa ca s-au intors la piscina. Maine, cred ca se va duce mai devreme sa ocupe macar un sezlong, ca au venit totusi la mare [:D], macar o zi la mare, o zi la piscina...daca altfel nu se poate... Din Bucuresti am plecat la ora 15 si am ajuns la 20.30 la poarta. Inapoi drumul a fost mai lung, ca la un moment dat inainte de Sumen, te da afara de pe autostrada, si ocolesti ceva...am avut si ceva emotii chiar mari, ca stiam ca pe autostrada este OMV, si am zis sa nu bagam motorina in alte localitati, si ca ne vom opri mai tarziu, cand colo, am iesit de pe autostrada, si a inceput sa clipeasca becul ala de la rezervor(eram si cu masina finilor, ca a nostra s-a incapatinat sa se defecteze cu 2 zile inainte sa plecam), aparea ca motorina e pe 0, si noi mergeam pe un drum pustiu...[bang], aveam deja impresia ca se opreste masina, cand a aparut o benzenarie...am rasuflat usurati, si peste 5 km undeva, am iesit iarasi pe autostrada, si a aparut si OMV-ul![:D] Alina, [url="http://by.lilypie.com/QwZWp2.png"]Alex Andrei-22.11.2003[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/i4XVp3.png"]Olivia-22.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe 8 iulie ne-am intors si noi de la Duni, hotel bellevile...drumul ptr care am optat a fost ruse-razgrad-omurtag-kotel-burgas-sozopol-duni,il recomand ,nu am intalnit gropi chiar daca pe o portiune are ceva serpentine...traseul cuprinde si vreo 45 km de autostrada(karnobat- burgas) Vremea a fost foarte buna, dar in ziua in care am plecat s-au pus ploile...pesemne ne-a parut noua foarte rau ca s-a terminat vacanta[:D) resortul e foarte mare si aerisit,chiar daca e ocupat in totalitate nu te simti inghesuit...sezlonguri am gasit in fiecare dimineata la ora 10 , nu pe primele randuri dar sunt suficiente ptr toti turistii in zona marina royal intr-adevar este mai aglomerat,la piscina nu se gasesc sezloange decat daca te trezesti cu noaptea in cap sa le rezervi ( era interzis rezervatul sezloangelor dar nimeni nu se sinchisea de interdictiile lor si nici ei nu luau nicio masura in acest sens [:D]) camera de la bellevile noua ne-a placut tare mult,mobilierul este identic cu cel de la royal iar baia este mare ,chiuveta este incadrata intr-un blat ce imita marmura foarte spatios...noi am nimerit o camerista foarte draguta care ne-a facut tot felul de aranjamenta iar intr-una din zile ne-a pus si flori in camera[olala]...celelalte doua familii care au fost cu noi nu au avut insa norocul nostru,doar in prima zi erau aranjamente pe pat apoi deloc...deci e ca la loterie[:D] prietenii nostrii au fost printre cei cu rezervarile anulate la royal dar tot raul a fost spre bine ...ei nu au mai platit la bellevile ptr copii( la cele de 5 stele se plateste) iar conditiile de cazare au fost aceleasi,bonus amfiteatru e la doi pasi de bellevile asa ca nu am ratat niciun spectacol spre bucuria celor mici din grup nu pot sa va dau detalii despre royal ptr ca nu am avut in 7 zile curiozitatea sa vizitam restaurantul sau lobby barul...cel de la marina beach ne-a incantat,mie mi-a placut mult terasa de la lobby bar unde savuram cu sotul coktailuri dupa masa de pranz(noi nu avem inca copii asa ca am mai sarit din somnicul de la amiaza[:D]) despre mancare nici nu stiu ce as putea sa va spun,era din abundenta si ,indiferent de ora la care ajungeai la masa, gaseai aceleeasi sortimente,in permanenta se completau tavile goale,mesele erau debarasate in timp util ,se schimba chiar si fata de masa ,personalul parea dragut si amabil...o faza haioasa,la bar comandam noi in engleza iar barmanul ne-a raspuns in romaneste "altceva ce mai doriti?" sucurile ,intr-adevar sunt foarte proaste,genul tec,asa ca nu le recomand copiilor,consumate in exces s-ar putea sa le provoace ceva deranjamente la stomac...un pont: cafeaua e mult mai buna comandata la bar decat daca te servesti singur de la filtrele de cafea. apa si plaja sunt excelente la duni,mai ales ptr piticii vostrii...e foar mica adancimea pe o distanta destul de lunga,nu sunt valuri deloc(picii nostrii din grup 5ani,respectiv 8 ani au fost un pic dezamagiti de lipsa valurilor dar au reusit sa invete sa innoate[:D])...colaceii i-am avut doar de decor ,dupa prima zi au fost abandonat ptr ca nu le era deloc teama sa se zbenguiasca in apa...cea mai importatanta actiune in apa era urmarirea bancurilor de pesti care innotau alaturi de noi[:D] in fiecare joi se organizeaza beach party ,dans in jurul focului si ceva acrobatii cu focuri...interesant, noi ne-am simtit bine! sper ca am reusit sa va dau detalii suficiente despre vacanta la duni ...recomand acest resort fara niciun echivoc! o sa atasesz si poze dar trebuie sa le incarc...revin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, din pacate nu stiu nimic de Calimera, dar vad ca ai primit raspunsul. Lipsa WI FI este un mare minus la Riu. Nu se poate ca un resort de 4 stele (de fapt 3* + ca sa zic asa, ca la intrare chiar ei aveau 3 stele ingrosate iar la a patra doar conturul) sa nu aiba internet wireless. Au retea, deci iti ofera acces contra cost, dar ...Deja lucrul asta nu mai e un lux, chiar zic ca e ceva de nelipsit. Oricum bine ca au aproape barul acela. Am incercat si din curtea hotelului, dar nu se prindea. Codruta, nu am fost la aqua park, nici unul din noi nu e prea ahtiat dupa tobogane mari, eu stiu, poate barbatu-meu, dar eu si micu chiar suntem fricosi in privinta apei si a toboganelor. Sunt 2 aquaparkuri, am niste flyere, dar sunt acasa, eu acum scriu de la sora-mea. Pot sa ma uit pe ele si eventual cand mai vin sa iti scriu ce e pe ele. Dar din proprie experienta nu stiu sa iti spun. A, si inca ceva. Stiti probabil ca pe diverse forumuri Victoria Palace e de nerecomandat. Daca ati sti ce bine poate arata pe dinafara, nu zici ca ce e in diverse rewieuri e adevarat. Deci stiti cum e cu proverbul, pe afara vopsit gardul si-nauntru leopardul. Daca as fi vazut hotelul inaintea lui Riu sigur voiam acolo, arata super. Dar conditiile cica lasa de dorit. Na, am deviat de la subiect [:D], dar asa ca fapt divers. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre www.calendare2010.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Va rog, am nevoie urgent de o parere: intre Family Travel si CMB Travel, care-s mai seriosi?( stiti voi: dupa ce te frigi cu ciorba, sufli si-n iaurt[:D]) Roxana
noi am fost la duni la bellevile prin family travel, nu au fost probleme...am avut voucherul in mana din prima zi(am achitat sejurul integral la prima intalnire cu agentia)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da....am gasit la Duni in august, in plin sezon, asta este, singurul lucru e ca sunt camere libere la Pelican si la Belville, probabil si la vile, dar acolo chiar nu ma intereseaza. Si mai sunt si la Marina Beach, dar cu toate ca-i langa plaja, ca si Palace, stiu ca-i aglomeratie la masa, si decat sa stau la M. Beach si sa fiu nevoita sa ma duc sa mananc la ...Pelican , mai bine iau si camera tot acolo. Si mai sunt cateva chestii care nu ma incanta...ma rog...cred ca vom lua 6 nopti ( in loc de 10) la Pelican, din 15 sau 16 august. Diana, unde va duceati la masa, la restaurantul ala de langa amfiteatru, wunderbar....? Misty, ma interesa la Calimera asa: 1- au animatie, ma intereseaza ptr copii mai mult: miniclub, minidisco, ...altceva? 2- parcare exista, si cum este: cu plata sau fara? 3- sezlonguri pe plaja sunt cu plata sau fara? 4- distanta pana la plaja, e de 50 m sau mai mult? 5- apa marii am inteles ca nu-i prea curata, dar intrarea in apa, e lina, buna ptr copii? 6- sucurile presupun ca sunt ca peste tot, dar mancarea...e ok, ptr copii ma intereseaza in primul rand. Si in general, ti-a placut, ai ce face acolo sau te plictisesti? Club Calimera mi-a placut cum arata in poze, dar problema e statiunea, n-am fost, dar din ce am citit pare ceva intre Mamaia si Costinesti, adica aglomeratie in primul rand, care mie nu-mi place. Oricum mai ma gandesc, dar totusi inclin mai mult spre Duni. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata mergeam la wunderbar iar la pranz la Marina Beach ,noi eram 8 persoane si dura vreun minut sa ne orientam catre o masa mare sa putem sta impreuna dar nu am intampinat probleme majore in gasirea unei mese Eu zic sa alegi bellevile, mie pelican nu prea mi-a placut, sotului meu i s-au parut balcoanele mai micute la pelican si nici receptia nu i-a placut,la belleville e impozanta receptia si lobby barul e in trepte,nu e aglomeratie deloc la lifturi,sunt suficiente iar pozitia camerelor am avut-o ok,una dintre familii a avut cu vedere catre padure dar era frumos,puteai sa juri ca esti intr-o statiune montana...e distractie mare seara la wunderbar ptr copii dupa ce se termina spectacolul la amfiteatru...plus ca o sa prindeti locuri la amfiteatru in fiecare seara fiind asa aproape Tu de ce inclini catre pelican? ...vezi ca am pus trei poze cu pelican in album... L a wunderbar nu s-a pus niciodata problema gasirii unei mese...e aerisit restaurantul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Am revenit dupa 15 zile la Duni, M R Palace, camera cu vedere a mare, fara pb, prin Family Travel. A fost ff frumos cu singura pb ca am prins 4 zile de ploaie, dar am stat cu copii la piscina interioara si a fost ok.Dupa cele 15 zile de anul trecut de la Belleville, pot spune clar ca nu se compara Royal cu celelalte,in special la mancare - poate la 7 zile nu se simte dar noi anul trecut dupa 14 zile eram satui pana peste cap de mnacarea reciclata de la Sozopol. Daca ar fi sa ma intorc a treia oara la Duni as face-o doar la Royal. Noi am stat la piscina, la mare doar o zi..ca erau prea multi romani care ocupau tot si mai faceau si scandal-lLegat de ocupatul sezlongurilor, nu la 7 ..romanasii nostrii cica le ocupa de la 5 sau 6 cel tz. Si vine cica cate unul care tine cate 10 umbrele ocupate. Iar cand vii tu la 8 te apostrofeaza (nu sefu, ca sunt toate ale mele)..iar partea cea mai urata e ca unele se ocupa efectiv abia la 11. La Royal insa la piscine nu am avut pb. Am prins si showul copiilor, copii mei au fost elefanti, a fost ff misto. Roxana, imi pare rau..si nu stiu cat o fi de real, dar cei din statiune spuneau ca nu mai sunt camere libere in nici un hotel pana la sfarsitul lui august, asa ne-au zis la receptie, voiau niste prieteni sa vina in weekend la noi. Aa, si la Duni e un singur patron (de vreo 3 ani). Concediu placut tuturor! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136394&whichpage=1"]Baietzii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...