Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, va rog sa ma ajutati cu niste informatii..de shopping [:)]

 

In august plec pentru cateva zile la New-York in interes de serviciu. Dar o sa am la dispozitie o zi, doar o zi pentru ´´activitati personale´´ pe care bineinteles ca m-am gandit sa mi-o petrec facand cumparaturi [:D]

 

Unde imi recomandati sa merg? Care sunt cele mai actuale locuri de shopping la NY? Si inca o intrebare, sunt preturile in NY mai bune decat peturile din Miami?

 

Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady, eu recomand http://www.loehmanns.com/. Sunt cateva magazine in NY, au discount-uri bune.

Poti face shopping oriunde, e fain ca pana in 200 de dolari nu platesti taxe suplimentare.

Poti merge si prin zona de 5th avenue, ca sunt toate lanturile de magazine (nu vorbesc de cele de lux).

Sau, te duci la Macy's de pe 34 st si petreci toata ziua acolo:-)

 


www.razvanphotography.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sper din tot sufletul sa iasa analizele bune si pentru tine si pentru Eric. Tinem pumnii.

Blackpanterro, cum merge sarcina? Am vazut ca nu ai acumulat multe kg. Dar asa ai fost si la prima sarcina, nu?

Philip, welcome back. Foarte faine pozele. Ce casa frumoasa au socrii .. vederea aia catre rau m-a innebunit. E medicament pentru suflet.

Ocebine, foarte frumoase pozele si locurile unde ati fost. Copiii tai sunt amatori de pescuit? Ce pesti au prins? Ca Luca e obsedat cu pescuitul. Nu vorbeste decat despre ce momeala se foloseste sa prinda pastravi, ca prin lacurile noastre cam asta predomina. Ieri de exemplu era cardul de fete cu care se juca Eva si apare Luca sa le povesteasca la fetite ca daca pune oua de somon in ac garantat va prinde pastravul. Sa va spun cum fugeau fetele de el? Si el tot continua sa le explice ce ace a facut el cu pene atasate ... Si apoi vine acasa plangand ca fetele fug de el si nu il baga in seama. Ba una l-a facut urat si el i-a spus ca nu e [:D].

Iar eu ii tin isonul si il iau cu mine la pescuit. Ca m-a apucat microbul asta si pe unde mergem si e lac e clar imi iau unditele cu mine [bang]. In fiecare we mancam pastravi, si daca prindem mai multi, cum am prins sambata trecuta vreo 9, i-am impartit in 3 si i-am dat la prieteni.

Fetele de pe FB au vazut ce poze am pus cu pescuitul. E clar ca m-a apucat nebunia cu sportul asta [bang]. Ba ne-am luat si barca gonflabila de pescuit ...

Eva, distinsa mea domnisoara cu o educatie ce pretind ca e destul de buna m-a pocnit zilele trecute cu un cuvant foarte "academic": "the "F" word" cum l-a numit Luca. Adica mi-a injurat baiatul. Am reactionat ca un arici. Imi amintesc ca am avut o discutie cu Luca despre cuvantul CRAP. Ca a vorbit el cu niste vecini care i-au spus ca CRAP nu e un cuvant foarte rau, cum ar fi F. La care eu i-am spus ca acesta e un cuvant ft. ft. urat si ca nici nu vreau sa il mentioneze. Pai Evei atat i-a trebuit ca ea este ca un burete la prostii. Offff

In alta ordine de idei, ca terminai cu laudatul copiilor, planuim o vacanta in California. Ca atat ne-am mai gandit si razgandit ca in cele din urma hotararam sa mergem. Am vrea sa stam cateva zile in San Diego, vreo doua zile prin Anaheim sa vedem Disneyland si vreo 3 prin San Francisco. Cam asta e itinerariul.

Acum as avea nevoie de sfaturile voastre, cele care ati fost in California pentru copii.

Merita sa cumpar acel go San Diego card in care sunt incluse mai multe intrari la diverse parcuri? Merita vazut Legoland? Ca Luca acum este lego. Dar Soak city?

Ne ajunge o zi sa vedem Disneyland?

Ce ar fi de vazut in San Diego, Anaheim si San Francisco pentru copii? Ca dupa cum vedeti vacanta le e lor dedicata.

Ce plaja e mai faina in Anaheim? Am fost acum cativa ani la Huntington si nu imi mai doresc sa mergem in acelasi loc.

Orice sfat e binevenit.

 

 

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)

Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

 

Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf si noi avem cam aceleasi probleme cu cuvintele astea, si Aidan mai scapa un crap, un bullshit dar nu pot sa spun ca fac caz mare din asta, i-am explicat ca nici un cuvant nu e rau doar ca in societate lumea nu apreciaza anumite cuvinte.Vad ca a functionat ca inlocuieste cuvintele astea cu altele :)

 

Cu sarcina e bine, chiar foarte bine, daca nu ar fi caldura asta ar fi perfect :). Acum am 9 kg in plus, sper sa nu depasesc 12 pana la sfarsit, data trecuta am avut 26kg in plus.

 

Adriana 33+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, in Anaheim du-te la Laguna Beach, e mai fain decat Huntington. Cred ca nu ajunge o singura zi pt. Disneyland. Mie nu imi place Disney si nu imi plac nici un fel de "landuri", dar pt. copii e dragut. Eu insa le evit cat pot[:D] Disneyland e prea aglomerat. Tb sa stai cu orele la un ride din ala. E bine sa iti iei ticket din ala sa intri in fata la ora X, dar tb sa le iei dimineata devreme, altfel, dc. ridici biletul ala sa zicem la 12, te programeaza sa vii sa te dai in ride-ul ala la 8pm. Noi am mers in Anaheim, doar o singura zi la Disney ca am mai fost si anul trecut trei zile, doua zile la plaja, Huntington si Laguna Beach. Apoi am fost la Universal Studios Hollywood. Pentru ultima zi am stat in San Diego del Mar, tot plaja. Eu sunt cu plaja. Sunt multe "landuri" d'astea in San Diego, dc. va intereseaza alea cred ca ar merita sa luati pass din acela. Nu stiu dc. stiti, vedeti ca in California e frig dimineata si seara, luati-va si ceva cu maneca lunga/pantaloni lungi. Vacanta placuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...