Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Miere, succes indiferent ce cale alegeti! Sa se rezolve si cu urechile si cu vorbirea. Sunt sanse destul de mari sa fie legate una de alta.

 

Eu mai shallow asa, ma tot joc de doua zile cu telefonul ala nou. Bai m-am chinuit la greu sa il fac sa imi verifice emailul, ca eu de aia l-am luat, sa pot sa verific emailul si cand nu sunt la computer. Altfel nu luam. N-am reusit si pace! Am setat contul de la munca, totul parea ok, dar de primit nu primea nici un mail. Azi am avut o idee geniala si am ajuns in home directory la munca, pe unde nu am mai fost neam de neamul meu si am setat sa imi forwardeze toate emailurile la gmail si uite asa acum pot sa verfic mailul. Era cat p'aci sa trimit telefonul inapoi! Bai si cat de repede se termina bateria la asta! Asa va face si voua? Cred ca e din cauza internetului si a tuturor aplicatiilor astora care ruleaza continuu. Cred ca tb sa disable data exchange.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De mai Ruxi dc iti trebuie tehnologie[:D]! Te lua valul...Avantaje si dezavantaje...no al meu telefon azi dimineata era innecat in crema de soare:)) am uitat un tub in sufragerie si Aidan a naclait totul, canapele, tv center, covor, el pe haine, telefonul meu, masuta...n-ai zice ca incape atata crema intr-un tub din ala, pare micut:))

 

M-am uitat speech evaluation e 180 de dolari si apoi 75 de doalri sedinta de speech theraphy, am si discount 10 % pt ca lucrez la univ. Nu e chiar rau.

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!![flo]

 

Miere uff prin cate treceti si voi..hugs sa treaca toate supararile. Nu stiu cum e la voi dar aici cei care tin de universitate(dept. education) sunt foarte buni profesionisti, am lucrat in vara asta putin cu o profa care este in comisii de evaluare si intr-adevar procesul e cam scary dar la sfarsit sti exact cum stati, de ce are nevoie Aidan si ce vi se poate oferi. In plus nu va pot obliga la nimic, si la fiecare pas trebuie sa va ceara voua acordul ca parinti.

Sa speram insa ca odata cu rezolvarea problemutelor de la urechi o sa recupereze rapid si la partea cu vorbitul.[flo]

 

Anamaria faine tare pozele... mi-e dor de duca acu'[pk]

 

 

Ruxi LOL parca te si vad.. dar nu ar trebui sa rad ca si eu butonai la iPod vreo cateva zile bune cand l-am primit si acu' nu mai pot fara el..:)

 

Panterutzo sanatate maxima si sa se intoarca bebeluna, desi din experienta mea zic ca deja ii cam mare, am inteles ca sunt tare micute sansele sa se intoarca singurica dupa 30 de sapt. Sunt niste proceduri pe care unii doctori sunt dispusi sa le incerce sa intoarca bebeii, dr. meu nu vru sa incerce.[flo]

 

Meeei... raspundeti la intrebarea lui Buflea ca si eu sunt interesata, adica daca o duc pe Sofia(4 ani) la Disney e prea mica?

 

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008id="size3">id="teal">id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Adriana sunt niste pozitii in care poti sta si tu ca sa ajuti bebelina sa se intoarca

Breech tilt exercises - Lay on a board, one end on the floor and the other on a couch, or propped up by lots of pillows, head down and with your pelvis up at a 45 degree angle, for 10 to 15 minutes twice a day (or more often if you can) until the baby turns head downid="green">.

External version - If the above methods don't work, you may wish to try having your birth practitioner turn the baby manually to a cephalic presentation. This is accomplished by feeling or using ultrasound to determine the way it would be easiest for the baby to turn, then applying gentle pressure hand-over-hand, externally on the belly. The relaxation of the mother is the key to the safety and efficacy of this method, so practice deep breathing and any relaxation techniques you know before, during, and after the procedure. Most practitioners will administer terbutaline, a drug that relaxes uterine muscle, to the mother; discuss the risks of this drug with your care provider. Version is more successful if performed before 37 weeks, but babies can return to the breech position. If done after this time, there is greater chance that the baby will not turn, but if he or she does, then is more likely to stay head-down. Unlike the above methods, there are some slight statistical risks associated with this procedure: again, discuss with your care provider.id="blue">

 

 

 

Cami ce mai faceti? 4 ani cred ca e ok pt disney, lui Aidan nu pot sa spun ca i-a placut, nu a inteles mare lucru plus ca era si f cald. Dar Soniei (lui Kay) i-a placut si ea are trei ani, am inteles ca magic kingdome i-a placut tare mult.

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haha Miere mi-ai adus aminte de ce de nebunii am mai incercat si eu cand eram gravi cu Sofia; stat in patru labe, plimbat lanternat pe burta, plimbat muzica, etc..la mine nu vru cupilu' sa se intoarca si pace..:))

Merci pentru raspuns[pup], sper sa ajungem si noi prin toamna, sa se mai racoreasca un picut.

Noi facem bine, mai am o saptamana din semestrul de vara si apoi doua saptamani de vacanta [pk], am terminat munca voluntara[alcool] si azi ne aniversam...10 ani de haiducie..[pk], acu' astept huzbandu' ca cica are o surpriza ..:))

A.. si fetele ma zapacesc sa mergem in calatorie.. le placu tare la DC si acu' nu mai pot sa sada fara "hodel" (citat din Sabina) asa ca musai sa pun de un trip undeva..:)

 

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008id="size3">id="teal">id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea e ca vor sa o faca inainte de termen si eu nu vreau, sub 40 de saptamani nu au ce sa ma atinga, asta daca bebe e ok. La Aidan m-au indus ca m-au zapacit de cap cu cat de pregatita am fost, la 39 de sapt si cand a iesit au constatat ca avea 36 de saptamani[bang] asa ca never again! daca bebe e ok, astept

 

Stiu de tehnici, acum topai pe minge de fitness toata ziua si mai stau in doggie style si ma misc inainte si inapoi, cica asta ajuta.

 

De version nu vreau sa aud ca mi-au facut la Aidan ca si el a fost transversal dar a fost atat de dureros...plus ca sunt riscuri de a sugruma bebele daca are cordonul in jurul gatului. Aici nu se practica oricum tocmai din motivul asta.

 

 

 

Adriana 33+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana da, asteapta pana la 40, poti sta si mai mult chiar, mai ales dc faci c-section, poate se intoarce totusi.

 

Baietelul prietenei mele s-a intors din pozitie vertex in breech!! cu doua zile inainte de nastere! deci dc s-a putut invers, nu vad de ce nu s-ar putea si asa..a avut 3400 parca la nastere, nu a fost chair micut.

 

Si apoi fi-miu a fost in vertex de la 26 de saptamani da ce folos? s-a asezat el cu capul la iesire da tot in pozitie gresita, ca de aia mai mult nu a putut iesi...

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...