Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

dap, si io fug, la caldura!

Iarna apuc sa imi incalzesc dejtele, de la picioare, de la maini, pana si nasul mi- cald. Vara in schimb, ma omoara astia cu AC-ul, am permanent infectii urinare, car plovare dupa mine in autobuz, chiar si la munca...

aici caldura e umeda, f umeda, sunt zile intregi in care sunt 29 de grade, dar cu umiditate 40

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Da, dar si in vale caldura e uscata, iar dimineata si seara tot e racoare. Incearca sa stai la aceeasi temperatura in caldura umeda. E groaznic! 80F in California e super, 80F in atmosfera umeda iti vine sa te impusti.
align="right" id="quote2">Eeeeeee ar fi fericiti ei cu 80... Trece de 100! Racoare, nu prea.Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
align="right" id="quote2">Eu am locuit inland timp de 5 ani, in zona Sacramento. Da, este adevarat ca trece de 100, dar nu zilnic, iar racoare este dimineata si seara indiferent cat de cald e in timpul zilei. Facand comparatie intre clima uscata si clima umeda, eu voiam sa spun ca e mult mai suportabila o temperatura f. ridicata in climat uscat decat in climat umed. Asa cum se simt aia din vale la 110 se simt cei din NY in luna iulie la 90. Si la 80F, dc. e umed te simti nasol.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am locuit in VALE aproape un an ca de aia vorbesc, e moarte vara!

fara A/C esti pierdut. Aici unde locuim acum multe cladiri nu au AC ca nu ti trebuie ca AICI vine briza de la ocean, in vale nix. Noi avem A/C dar anul asta nu l am atins...

Vineri seara am fost acolo era 8 si jumatate si erau 90 fata de 70 la noi. Daca 90 este racoare atunci era racoare...

 

Cu clima uscata si umeda ai mare dreptate intr adevar.

Clara zicea de briza in vale, ce briza frate ca iesi din masina si intri in cuptor...

 

 

 

 

 

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

 

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, iti trebuie cu siguranta aer conditionat. La ocean sunt cam 70-80 tot timpul, iar dimineata chiar iese abur cand sufli cateodata.

In orice desert, asa cum este si inland California, se racoreste dimineata si seara din cauza ca nu exista deloc umiditate in aer. Nu contest ca au fost 90 aseara, dar in general asta este mecanismul. Noi in Sacramento seara si dimineata aveam deseori nevoie de o jacheta, iar la pranz era f.f. cald. Oricum, as da clima umeda oricand pe clima inland din California, nu e perfecta, dar e mult mai bine decat umed vara de lesini si frig iarna, cum avem aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur de 16 celsius ca de pita calda! Nici o gravida nu ar trebui sa indure 40 de grade cu 100% umiditate cum am avut zilele trecute[bang]

Eu ma intreb ce fac indiencele la 47 celsius si 100% umiditate?

 

Adriana 33+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Eu in ultimile luni de gravidizenie am tinut AC-ul numa pe 60-65 F [:D]. si dormeam in chiloti, dezvelita...barbatu cu ditamai patura pe el, avema niste calduri ceva de speriat.
align="right" id="quote2">si eu credeam ca "father of the bride II" este asa o exagerare [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Liris eram ditamai omu' ca sa nu zic altfel, la 95.5 kile, iti dai seama cat aveam stratul de sunca pe mine[:D]

 

Cami, mi-a sosit pasaportul[pk], 2 luni si 10 zile a durat, deci se tin de cuvant.

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...