Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Crestinismul si evolutia spirituala - 13


crinuta

Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doina mie mi-ar fi extrem de greu sa judec pe cineva, mai ales preot. Si nu cred ca e vorba de politically correct, caci nu vorbesc de preoti pe care i-am vazut in treacat. Subliniez: nu sunt ecumenisti. nu ecumenisti. Deci nu poate fi vorba de nici un politically correct. Si nici nu cred ca preotii isi imagineaza ca sunt mai ceva ca sfintii....

 

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, cine face afirmatii de genul "doar cutare se va mantui" nu dovedeste nici evlavie, nici intelepciune, ci trufie fara margini.

 

Niciun om nu are dreptul sa faca asemenea afirmatii, iar cel care le face va raspunde in fata CELUI, a SINGURULUI INDREPTATIT SA AFIRME ASA CEVA!

 

Ti-am spus ca ai adus un mare deserviciu religiei tale. Daca as fi in cautarea unei religii, cum multi sunt, si as citi cuvintele tale, as fugi de ortodoxie urgent, pt ca aceste cuvinte reprezinta exact opusul a ceea ce caut eu, n-au nimic profund in ele, ci doar trufie, extremism si nu in ultimul rand contin O INFORMATIE FALSA, BUNA DE SMINTIT LUMEA

 

Crinuta si [bonjovi] minunea ei

 

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Cine se increde in sine, cade rau!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Doina, de tine uitasem :)). Ce mi-ai mai facut si tu... [iepu] :))

Nu mai tin minte amenintarea despre care zici, te pomenesti ca te-oi fi iertat [:D].

Io plec de aici, ca incep sa ma simt ca in finalul din Meet Joe Black :))). Parca vad cum spectatorii isi desfac pachetelele cu batistute :)).

 

Te pup, Doina! [:)]

 

P.S. Sa stii ca, si eu si tu o mai rupem din cand in cand pe apostoleasca :) (desigur, eu, mult mai des decat tine :)).

 

 

Pentru parinti, de dragul copiilorid="red">
id="size1">

 

 

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.id="Comic Sans MS">id="limegreen">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Iasmin08
Doina mie mi-ar fi extrem de greu sa judec pe cineva, mai ales preot.
align="right" id="quote2">asta e una dintre diferentele dintre noi probabil: mie mi-e foarte usor sa judec pe toata lumea, si uneori pe preoti :)si apropo, eu adesea imi inchipui ca sunt mai ceva ca Sfintii[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AnaStroe, [pup]

 

adevarata evolutie spirituala e intima si personala. ceea ce incearca fetele (cele dedicate subiectului) sa impartaseasca aici sunt doar franturi din viata lor. cred ca uneori trebuie pusa o limita chiar si acelor franturi. ptr credinta si trairile personale, nu se da socoteala pe forum sau in fata oamenilor.

nobletea sufletului se vede atunci cand iubim si pe cel diferit de credinta noastra. chiar daca nu avem puncte comune in credinta.

 

 


Bazar general pe DCid="Script MT Bold">id="size4">

 

*********************

 

 

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITAid="red">id="size3">[bonjovi]

 

 

M-am nascut pentru succes!id="size3">id="purple">

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...