Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

calatorie cu bebe pe avion


Recommended Posts

Dar daca minorul are dubla cetatenie, si calatoreste cu alt pasaport decat cel romanesc, cum e legea la iesire din Romania? Am de mult timp aceasta nelamurire si ma gandeam ca poate s-a lovit cineva de ea. Adica, fiul meu are cetatenie dubla, islandez-roman, dar calatorim cu pasaport islandez ptr ca aici s-a nascut si prima calatorie a fost Islanda-Romania. Aveti idee cum e legea? Multumesc frumos![flo]
Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 8+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ei se uita doar la pasaport. Daca nu e romanesc, nu te intreaba nimic. Totusi, pentru orice fel de nelamurire eu as suna la politia de frontiera. Pentru chestiuni legate de reglementarile tarii respective, la ambasada. Pentru reglementarile romanesti, la politia de frontiera. http://www.politiadefrontiera.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe pasaportul islandez nu scrie ca e si cetatean roman, deci...no problem! Fetelor nu va mai cautati probleme acolo unde nu sunt! Plecati senine! O data ce copilul nu calatoreste cu pasaport romanesc...nu au nici un motiv sa ceara altceva la vama romaneasca. Apoi trebuie sa luati masurile necesare ca sa fiti ok cu legile tari unde locuiti. Daca ei prevad, atunci...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...