Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

el si prietenii lui


Recommended Posts

fiecare relatie isi are propriile-i reguli, care ar trebui, in mod normal sa fie formate si pe placul amandurora. in caz contrar, unul clar este nemultumit. daca unul este asa.....afecteaza intreaga relatie. so....ar trebui sa discutati pe acest motiv. eu.....cu mintea de acum....sa fiu in locul tau as proceda in felul urmator: - ok...tu iti doresti aceste 4 zile cu pretenii, da? - bineeee, eu imi doresc .....un ex. - costumasul acela scump...pe care l-am tot vazut in vitrina, dar nu am indraznit sa mi-l iau. - un fel deeeee "negociere". fiecare da la schimb ceva....si toata lumea este multumita. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa va explic, nu sunt chiar asa de rau; Nici nu as avea cum caci are o personalitate puternica si o mandrie aparte. M-ati intruchipat intr-o vrajitoare deja[bruta]care vrea sa il tina in lesa si...."de manuta si cand fac pipi". -Cand iese in oras,aici, la o bere sau la pescuit cu baietii niciodata nu am mers cu el.Nu am vrut eu, desi el ma ruga. Au existat dati in care l-am rugat sa plece la munte fara mine, doar cu prieteni de ai lui,iar el zicea ca fara mine nu pleaca niciunde. -Prietenul lui la care pleaca isi insala sotia constant(cred ca e de ajuns"buba" asta sa nu il plac). -niciodata nu au venit prietenii lui in vizita la noi, pt ca nu ar mai putea iesi toata noaptea in mediul acela pe care si l-au creat acolo si atunci....nu ar mai fi nicio distractie. Cu toate astea pe mine singurul luru care ma deranjeaza este perioada prea mare in care pleaca. Puneti-va in locul meu si imaginati-va ca sotul vostru pleaca 4 zile pe luna, in care va suna o data pe zi-la pranz spunandu-va ca atunci s-a trezit, si stiti ca sta nopti schimband cluburi cu baieti cu minti adolescentine.Suna bine?Ati fi impacate? There are 3 kinds of people in this world...those who want things to happen, those that make things happen, and those who just wonder what the hell happened!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

P.S. motivul pt care am deschis acest topic este chiar pt ca sunt si eu impartita:o parte din mine este de acord- avand incredere si intelegere, cealalta ezita. There are 3 kinds of people in this world...those who want things to happen, those that make things happen, and those who just wonder what the hell happened!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat: citat din mesajul lui Bluel Ba uite ca mie nu mi se pare deloc ca e exagerata si nici ei nu i se pare ca e in regula, de vreme ce a scris aici. Abia v-ati mutat impreuna si el prefera sa te lase in casa 3-4 zile pe luna pentru "haita" lui, asta intelegeam eventual peste 20 de ani de casnicie . Eu nu-l suspectez neaparat ca se distreaza cu altele pe acolo, problema e ca el e foarte legat de familia asta ca si cum i-ar fi propria familie...adica el nu are o familie adevarata, mama, tata, frate, sora? (intelegeam sa plece din cand in cand la familia lui, dar si acolo puteati merge impreuna) si pana la urma tu ce esti pentru el? daca s-a hotarat sa va mutati impreuna, nu s-a gandit ca de acum incolo tu vei fi familia lui??? Cum te vezi in viitor, poate cu un copil mic (cu colici ) iar el sa dispara vreo 3-4 zile de acasa . Cati ani are el? Daca are sub 34 , il inteleg, nu e matur, nu isi poate asuma anumite responsabilitati. Atentie, eu nu am nimic cu "spatiul vital" al celuilalt, adica iesiri intre baieti, la un fotbal, un pescuit, o bere, o discutie....dar toate cu o limita, adica mai rarut, mai dragut . Dar daca el prefera sa isi petreaca tot timpul lui liber fara mine, da, eu mi-as face probleme si i-as da urgent papucii! Asta cu 34 de ani e din acelasi registru cu aia cu laptele de mama dupa 1 an. Astfel la 12 noaptea fix, la cumpana dintre ani (unu spre doi si 33 spre 34) caleasca se transforma in dovleac, laptele de mama in apa chioara si barbatul imatur in adult responabil. Nici aia cu "mai rarut" n-am inteles-o, daca o data la 2 luni nu e rarut... __________________________ Somnul ratiunii naste monstri. Credeam ca s-a terminat cu analizele pe text pe acest forum, autoarea a pus aici o problema, fiecare isi da cu parerea, dar chiar nu inteleg de ce trebuie sa iti dai cu parerea la pareri [:D]. Cand o sa am nevoie de parerea ta, o sa ti-o cer. Nu stiu cum e cu laptele de mama dupa 1 an, ca eu am alaptat doar o luna. Nu astept vreun raspuns. In final, fetelor, nu uitati ca aveti barbatii pe care ii meritati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Credeam ca s-a terminat cu analizele pe text pe acest forum, autoarea a pus aici o problema, fiecare isi da cu parerea, dar chiar nu inteleg de ce trebuie sa iti dai cu parerea la pareri . Cand o sa am nevoie de parerea ta, o sa ti-o cer. Nu stiu cum e cu laptele de mama dupa 1 an, ca eu am alaptat doar o luna. Nu astept vreun raspuns. In final, fetelor, nu uitati ca aveti barbatii pe care ii meritati!
Mai, care e faza cu analiza pe text ca eu n-o pricep.[alcool] Am observat mai nou ca () cum nu-i place cuiva raspunsul la un mesaj de-al lui cum o invoca. De genul: "vai draga dar mai lasa analiza pe text si treci la subiect". Pai in masura in care raspunsul ei era la subiect, analiza pe textul ei tot pe-acolo tre' sa fie...adica la subiect[:D]...sau imi scapa mie ceva? [hot] __________________________ Somnul ratiunii naste monstri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glont , eu nu am inteles bine cum adica nu ai incredere in prietenii lui. Esti cumva in vreo relatie amoroasa cu unul dintre ei? Ca daca nu , nu vad ce relevanta are daca prietenii lui au o femeie pe noapte sau sunt fideli 100% Pe mine nu m-ar deranja sa plece prietenul meu astfel , si suntem impreuna de 9 ani si ceva. Am trecut prin chestia asta cu gelozia cand eram mica, dar mi-a venit mintea la cap si mi-am dat seama ca daca vrea sa ma insele o face si in timp ce ma tine de mana. Asa ca din partea mea este liber sa mearga unde vrea si sa faca ce vrea , pana la un punct. Am fost intr-o seara intr-un fel de pub , eu am avut chef sa plec de acolo si l-am lasat cu prietenii . S-au plimbat prin oras prin cluburi si au revenit in pub-ul ala unde au stat pana dimineata la povesti si le-au facut cinste chelneritelor. SIngura mea problema a fost ca le-a facut alora cinste , si eu nu am vrut sa beau Vodka cu suc de mere ca sa nu-i consum banii.[:D] Unchiul meu pleaca la pescuit cu prietenii lui f. des. Aproape saptamanal. mai merge si matusa-mea cand are chef. Eu merg in garda la spital cate 24 de ore. Nu inseamna ca nu-mi iubesc prietenul sau ca nu-mi place sa stau cu el , inseamna ca ma impart intre placerile mele. Si daca mi-ar face scandal pt. asta , ar fi ultima noastra cearta. 4 zile mult?[:D] Daca va trebui sa stati departe unul de celalt 3 luni sau 1 luna ce-ati face? fiecare si-ar vedea de treaba? Rufus , eu nu sunt de acord cu ce spui. Cum adica daca omul se duce acasa si iese cu prietenii 4 zile pe luna nu vede relatia de acum ca pe una serioasa? S-au mutat impreuna! "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strict on-topic [:D] da, esti exagerata, insa problema rezida din motivele care te determina sa fii asa, nu din consecinta..deci eu zic sa-ti pui problema sincer, ce te deranjeaza cu adevarat acolo, iar raspunsul din categoria : " nu stiu ce" nu se admite, ptr tine, ca ptr noi se admite orice[:D] sa stea 4 zile la o luna-doua cu prietenii..hmm.,suna a placuta destrabalare[:D]...insa nu neaparat cu din acelea delimitate de femei ca fiind cu alte femei..ci : bautura, somn, mancare, sueta, barfa, bautura cat curpinde, somn, mancarica si variatiuni pe aceeasi tema.. so...be realistic - ce te deranjeaza de fapt? tati si printesele : http://thumb0.webshots.net/t/57/557/3/38/46/2943338460092654700KuUueE_th.jpg nasterea Ioanei Teodora : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87474
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mai, da-o incolo de treaba...nu stiu ce intelegeti voi prin spatiul personal pe care fiecare dintre noi dorim sa-l avem si dupa casatorie dar eu nu pot fi de acord cu hoinarelile de 3-4 zile prin cluburi cu baietii...nici cu betivanelile ptr ca nu-mi plac betivii. Si ma rog, cam ce cauta dumnealui prin cluburile de holtei???... ca prietenii lui am inteles de la initiatoarea topicului ca-si cauta amante [:D]...poate e omul pasionat de dans[:D] dar tot nu vad de ce glont10 nu poate dansa si ea cu el prin cluburi...cu ce il incurca prietena lui??? Am si eu un prieten care a descoperit brusc ca e pasionat de vanatoare, bineinteles ca vana noaptea[:D]...si era cat pe ce sa divorteze din cauza unei puicute vanate...este vorba despre cel mai bun prieten al sotului meu...a fost invitat si sotul meu sa intre in clubul acestor vanatori pasionati[olala] dar a declinat invitatia...un mototol dom'le, sotul asta al meu[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...