Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

el si prietenii lui


Recommended Posts

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

glont10, mie nu mi se pare ca esti exagerata, doar ca mie problema in sine nu mi se pare plecarea de acasa cu prietenii pentru 4-5 zile ci asta: "Prietenul lui la care pleaca isi insala sotia constant." Plus povestile despre relatia acestuia cu sotia in general. Atat eu cat si sotul meu iesim si separat cu prietenii cand avem chef si stam cat vrem. Am fost si plecati mai bine de o saptamana de acasa pe la conferinte unde au fost si distractii. Nici o clipa nu mi-a dat prin cap sa ma opun. Dar eu as avea o discutie foarte serioasa cu sotul meu daca cel mai bun prieten al lui si-ar insela sotia iar sotul meu nu ar vedea nimic in neregula cu asta. Pentru ca asta ar insemna ca avem standarde morale tare diferite (eu si sotul), si asta e o problema in cuplu, cred eu. Poate o sa spuneti ca nu e dreptul sotiei/prietenei sa ii aleaga sotului prietenii si sunt de acord cu asta. Nici eu nu sunt nebuna dupa toti prietenii sotului; sunt unii cu care nu as mai tine legatura daca nu ar fi sotul pentru ca nu prea avem multe in comun. Dar totusi nu am probleme cu moralitatea niciunuia. La fel de suparata as fi daca sotul ar pleca de acasa 4 zile cu un prieten dependent de droguri si sotul ar zice: "Ei si ce daca mai baga si el cate o doza de cocaina, ce mare lucru?" Prietenul tau ce crede despre faptul ca fratele sau de cruce isi injoseste sotia? I se pare normal? Ca eu nu vad cum ai putea fi atat de apropiat de cineva fara sa ii respecti/agreezi modul de viata si conceptiile. Ati discutat chestia asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu se compara drogatul cu inselatul. ce treaba am eu daca prietena mea isi inseala sotul? inseamna ca o aprob? sau ca fac la fel? poate din contra, lupt sa o conving ca nu e bine...prieten nu esti doar cu aia "perfectii"[alcool][alcool][alcool][alcool][alcool] ca sa nu mai zic, ca daca imping mai departe presupunerile de genul asta....cine imi garanteaza mie ca cei care in afara par de o moralitate imaculata, in dormitor nu practica mai stiu eu ce anomalii sexuale? nu inseamna ca daca nu se afiseaza este si perfect. ba sotul meu a avut destui prieteni care calcau stramb, nu inseamna ca el a facut la fel, si nici nu m-a deranjat asocierea lui cu ei. asta ar fi culmea, ca, odata ce ma marit, nu numai de la sot trebuie sa am pretentia sa nu ma insele ci si de la prietenii lui sa nu-si insele nevestele...si de la prietenii prietenilor...si tot asa. a, si inca o chestie...daca un/o prieten/a buna, de ani de zile, incepe brusc sa se drogheze din cauza unei depresii/nenorociri/etc, sau are un atac de suicid sau mai stiu eu ce? tu ce faci? dai bir cu fugitii? pey daca da, ar trebui umblat la definitia prieteniei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui glont10
Mihaelka, perioada prea mare in care pleaca e problema mea. De acei prieteni care nu imi sunt pe plac incerc sa ma detasez.Si atunci cand iesim impreuna, sunt acolo, vorbim, ne petrecem si atat.Nu am legat niciun fel de relatie cu ei.Ii ignor odata ce s-a incheiat intalnirea cu ei.Tocmai pt ca nu ii plac si nu las sa ma afecteze in niciun fel asta pentru ca mai apoi sa il afecteze si pe prietenul meu. Ii accept doar pt ca sunt prietenii prietenului meu.
glont, eu nu vad decat doua solutii: 1. pleci cu el de fiecare data (el te roaga in continuare sa pleci cu el, nu?), ii acorzi spatiul de cateva ore pe care-l petrece cu prietenul lui in bar, club, ce-o fi fiind, intelegand ca e important pentru el; sau 2. ramai acasa ca sa nu fii nevoita sa-i suporti pe cei care nu-ti plac dar renunti sa incerci sa-l convingi si pe el sa ramana. Pot sa te intreb de ce nu-ti plac astia doi? Nu-mi amintesc unde ai spus ca el isi face de cap cu altele, dar, fie si asa, asta e singurul motiv? ____________________________________________________ You cannot both dance and not pay the piper.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,faptul ca isi inseala sotia si inclinatia spre viata de noapte zbuciumata nu imi place la prietenul(prietemii)lui. Si da, va trebui sa imi aleg una dintre cele 2 solutii..pana s-or mai maturiza [alcool].Nu se pune problema de masuri"drastice" pana nu se intampla ceva rau,dovedit. Lilith, prietenul meu si e nu e de acord cu escapadele prietenului lui.Dar stiu cum e cu "infratirea" asta dintre barbati si nu l-ar blama pt nimic in lume.Imi zice ca sunt doar aventuri si ca niciodata nu ar renunta la sotia lui.Acum cica s-a mai cumintit de cand e insarcinata [:-@]. Pepene-avem o profesie liberala.Pleaca cand nu are de lucru. Clover, am facut asta.Il pacaleam ca am stat in club pana noaptea tarziu, ca am fost un grup mai mare (ma intreaba el "si cu baieeeeeeeeeti?"[:D]),ca iesim in fiecare seara ca doar m-a lasat singura si eu ce sa fac in casa [:-@](a se citi stau la televizor in pat toata seara sau joc rents pe calc [:D]).Iar el....nimic, nicio reactie, ma intreaba unde am fost, cum a fost si ca data viitoare merge si el.Ca cica sunt cel mai cuminte om pe care l-a cunoscut si ca nu ar zice nimic daca ies. Deci ziceti ca e de bine asta? There are 3 kinds of people in this world...those who want things to happen, those that make things happen, and those who just wonder what the hell happened!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta as zica ca deocamdata sa te relaxezi, gaseste si tu ceva amuzant de facut pt tine. nu neaparat cit e el plecat, poate cit e el in oras, ca sa vada cum e sa stai sa astepti partenerul. dar nu ca razbunare, ci ca sa-ti faci o placere. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt casatorita de ceva anisori si am o casnicie solida(Doamne ajuta). Insa nu as accepta iesirile lui in cluburi de noapte nici cu Papa Pius!! De ce? Pentru ca le-as considera un potential pericol si o lipsa totala de respect fata de familia noastra. Iesim separat, el are plecari dese in afara, normal ca mananca la restaurante, bea ceva intr-un bar, mi se pare normal caci suntem oameni civilizati, eu la fel cu fetele. Insa ce sa caute el cu baietii in cluburi? Nu inteleg rostul acestor iesiri? Bun, vrea distractie ? Iesim impreuna, nu? In nici-un caz separat. Pai cum ar fi sa-i zic, stii eu plec de joi, ma duc cu fetele, poate prin baruri prin ceva cluburi. No, no way.. uneori gandesc prea mult....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

giulia71 ai mare dreptate...nu vorbim aici de teambuildinguri, conferinte,delegatii sau hobby-uri gen tenis,fotbal, pescuit,etc...aici este vorba de cluburi de noapte si stim cu totii cam ce se face intr-un club...si tot nu poci intelege de ce nu iau si fetele cu ei...pai ei cu cine danseaza acolo, singuri asa ,doar baietii???...nici cu bautele pana in zori de zi nu-s de acord,presupunand ca se duc in club sa bea...pai daca bea 5-6 ore in club vine acasa pe trei carari...si nici cu asta nu-s de acord. Recunosc... sunt o sotie rea[:D]...noroc ca sotul nu pune alcool pe limba ca berea-i amara,vinul e acru si taria il arde pe gat. De fumat, fumeaza dar fumez si eu deci nu are motiv intemeiat de club ptr asta [:D]...intr-un cuvant n-are saracu' de el nicio sansa sa mearga la club fara nevasta-sa, ca n-are argumente solide[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui giulia71
Sunt casatorita de ceva anisori si am o casnicie solida(Doamne ajuta). Insa nu as accepta iesirile lui in cluburi de noapte nici cu Papa Pius!! De ce?
Pt ca nu ai incredere in el si in relatia voastra. Daca voi aveti impresia ca nu va poate insela sotul decat cand pleaca prin cluburi ... norocul sotilor[:D] Glont, crezi ca prietenul tau imita orice comportament? Zau ca eu continui sa ma mir de cand a inceput topicul asta. Nu de alta , dar am o prietena f. buna care practica sexul sportiv , ca Samantha din sex and the city si daca prietenul meu ar indrazni sa-mi spuna sa nu ma mai vad cu ea as izbucni in hohote de ras si mai incolo probabil ne-am desparti. Oricum , cele care aveti impresia ca in cluburi se intampla lucruri rele sunt naive. De posesivitate nu mai spun. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...