Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

el si prietenii lui


Recommended Posts

Dar cine a zis ca nu avem incredere in sotii nostri?...increderea asta se castiga nu cade asa din senin...bineinteles ca am incredere in sotul meu ptr ca nu am motive de "neincredere"...daca ar umbla noptile teleleu , prin cluburi cu baietii dornici de aventuri extraconjugale, increderea mea in el s-ar subtia rau,da'rau de tot[:D]. Asta cu "te poate insela si cu tine de mana" mi se pare o platitudine...pai ma poate insela, ca daca el asta isi doreste eu nu prea am ce-i face, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma fac ca nu vad...plimbarile astea dese, prin locuri unde ,in general, se fac agatamente, mie nu mi-ar mirosi bine...e ca si cum, sotul meu , tam nesam si-ar face conturi pe site-uri de matrimoniale dar eu cred ca si le-a facut doar ca asa e el,mai "comunicativ", nicidecum sa ma insele ca daca ar vrea m-ar insela si cand merge dupa paine,nu??? Eu din mesajele lui glont10 am inteles ca prietenul ei o ia cu el in vizita dar o tine inchisa in casa impreuna cu cealalta sotie,ptr ca ele s-ar plictisi cu ei,baietii, in oras...glont te rog elucideaza-ne...tie nu-ti place la club???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dyannna
Dar cine a zis ca nu avem incredere in sotii nostri?...increderea asta se castiga nu cade asa din senin...bineinteles ca am incredere in sotul meu ptr ca nu am motive de "neincredere"...daca ar umbla noptile teleleu , prin cluburi cu baietii dornici de aventuri extraconjugale, increderea mea in el s-ar subtia rau,da'rau de tot[:D]. Asta cu "te poate insela si cu tine de mana" mi se pare o platitudine...pai ma poate insela, ca daca el asta isi doreste eu nu prea am ce-i face, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma fac ca nu vad...plimbarile astea dese, prin locuri unde ,in general, se fac agatamente, mie nu mi-ar mirosi bine...e ca si cum, sotul meu , tam nesam si-ar face conturi pe site-uri de matrimoniale dar eu cred ca si le-a facut doar ca asa e el,mai "comunicativ", nicidecum sa ma insele ca daca ar vrea m-ar insela si cand merge dupa paine,nu??? Eu din mesajele lui glont10 am inteles ca prietenul ei o ia cu el in vizita dar o tine inchisa in casa impreuna cu cealalta sotie,ptr ca ele s-ar plictisi cu ei,baietii, in oras...glont te rog elucideaza-ne...tie nu-ti place la club???
DEci sa inteleg ca in club toata lumea de aici e de acord ca se intampla numai lucruri necurate?[:D] Incredere nu inseamna ca ai in partener cand stati amandoi pe canapea sau el merge pana la alimentara. Sa ai incredere inseamna sa crezi si tu ca daca merge fara tine in club spre exemplu si vine una sa-i propuna ceva interesant el spune nu. Inteleg ca supus "ofertelor" partenerul tau este posibil sa cedeze. Iar incapatanarea asta cu "sa mergi si tu" zau ca nu o inteleg. In primul rand ca fata nu se simt bine cu ei. In al doilea rand ca asa cum femeilor nu le convine sa vina sotul uneia dintre ele si sa asiste gura casca la povesti , poate vor si barbatii timpul lor liber. Sa vorbeasca despre fundul Pamelei Anderson sau despre ce buna e blonda de la bar fara ca unul sa stea cu capul intre umeri ca e prietena acolo , ea sa se simta ca dracu , iar ceilalti sa rada pe infundate. Serios acum , daca la intalnirile cu prietenele ar veni una dintre ele cu partenerul eu m-as gandi ca ceva e tare putred intre ei. E penibil sa mergi cu dadaca dupa tine, in special daca aceasta dadaca nici macar nu se distreaza. P.S: sa stiti ca in cluburi nu se face sex decat daca vrei lucrul asta, si atunci e destul de greu. Si daca vrei lucrul asta il poti face si la lucru. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok,XIO!... imi pare bine sa aflu ca la club nu se face sex salbatic pe bar[:D]...da mie tot nu-mi convine daca sotul meu are ca hobby mersul la club cu baietii ...scorpia de nevasta-sa nu agreaza ca el sa admire nevinovat nurii fetei de la bar si sa puna pariuri cu baietii ce cupa are domnisoara la sutien...asta e...are si insuratu' asta riscurile lui ...da' nu-i pe viata, se poate reorienta oricand catre una mai open mind[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, nu as avea nimic impotriva. Uneori sotul meu vrea sa merg la intalnirile lui cu baietii. Merg cu el la meciuri, la baute si de cele mai multe ori sunt singura fata. Imi zice ca mai vin si altii cu fetele, dar cand ajung acolo vad ca sunt singura. [alcool] Dar eu ma simt ca una din gasca...Chiar daca nu beau cu ei, discutam despre gagici, fotbal si alte chestii "masculine". Daca tu nu te simti bine cu ei... Dar nu mi se pare normal sa plece atatea zile. O noapte pe luna in club cu baietii sau tu cu fetele e ok, nu suntem siamezi sa mergem impreuna peste tot. Si apoi, nu cred ca nu este chiar o problema faptul ca baietii isi inseala prietenele. Stiti cum sunt ei..."Hai, ma ce esti prost! Nu afla! O data...!" Chiar daca are capul lui si gandeste..i se spune o data, de doua ori, de trei ori...Pana la urma poate sa rasare in gandul lui ideea...."Ce-ar fi daca...?!?!" Eu ii cunosc pe toti prietenii sotului meu, le stiu metehnele...majoritatea seamana cu noi, ca sistem de valori...pe cei care nu gandeau ca noi, sotul meu i-a eliminat singur...deci...eu zic sa faci o reevaluare.. http://picasaweb.google.com/cristina.catana http://puppa.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in acest moment stau in curte, cu o tigara si un pahar de apa langa mine. am spalat-o & hranit-o pe elsa, care acum doarme cu o manutza pe prietenul ei cel mai bun, pelicanul. mihai m-a ajutat la baitza, dupa care a plecat sa vada meciul cu prietenii lui. n-am nimic impotriva sa se vada cu ei. sa vada meciurile impreuna, sa mearga la o bere cu ei. ba chiar s-a intamplat sa ajunga acasa la 9 dimineata, odata. mi-a convenit? buna intrebare. cred ca un raspuns 100% cinstit ar fi NU. m-a deranjat? un raspuns la fel de cinstit ar fi TOT NU. eu sunt in gashca celor care n-au probleme daca ies separat from time to time. chiar si in club. de ce sa vreau sa merg fara mihai in club? pentru ca el, poate nu are chef. iar eu am. nu sa agat, nu sa dansez pe bar. am chef sa ma amestec in multime, cu muzica atat de tare incat sa nu-mi mai aud propriile ganduri. si nu pentru ca ar fi pesimiste (gandurile), ci pentru ca uneori chiar nu mai vreau sa ma gandesc la nimic. so, daca asta se aplica la mine, nu vad de ce nu s-ar aplica si la el. de ce, la un nivel foarte sincer si personal, nu sunt 100% fericita cand iese fara mine? din teama. dar, pe de alta parte, prefer sa ma gandesc ca il cunosc pe omul de langa mine si n-am de ce sa imi fac griji. cat despre povestea cu "prietenul care isi inseala constant sotia", glont, cred ca temerea ta e sa nu "il atraga" si pe prietenul tau in aceasta capcana... aici pot sa-ti raspund cu un exemplu din propria mea experienta. primul meu prieten a fost un baiat de care m-am indragostit inca din clasa I. si l-am "iubit in tacere", fara ca el sa ma observe, vreo 13 - 14 ani. desigur, cand eram deja la liceu m-am mai indragostit de un coleg, am mai avut "o relatie de prietenie". dar, undeva in adancul sufletului, bogdan (asa il cheama pe individul despre care vreau sa povestesc) a ramas "zburatorul" meu. si iaca dupa multi ani, finally ma vede. si devenim prieteni. si il iubeam de sarea camasa de pe mine. cu acel soi de mirare "e adevarat? sunt chiar cu el?". mirare care la inceput m-a impiedicat sa observ ca, desi avea doar 22 de ani, era un veteran in ale bautului. sa ne intelegem, omul chiar nu ducea paharul la ureche! si cand bea, devenea agresiv. dupa o vreme, cand chiar am observat si eu ca nu duce paharul la ureche si ca bea apa doar in ciorba... mirarea de care vorbeam mai devreme m-a determinat sa cred ca el, saracutzul, n-ar vrea sa bea. dar il trag prietenii. ei il obliga cu fortza sa mearga la terasa si sa pierda sirul berilor. cand, in sfarsit, si ultima urma de mirare a pierit, am "pricipit" ca omului chiar ii placea sa bea. cu sau fara prieteni. si ca ei, prietenii, n-au nici o vina. ce vreau sa spun? daca prietenul iubitului tau isi inseala sotia constant, asta nu inseamna ca si iubitul tau o va face. si daca iubitul tau isi doreste sa te insele, crede-ma, n-ar fi de ajuns un anturaj format exclusiv din Papa si tot soborul de preoti si cardinali sa-l impiedice. si sa concluzionez, caci iar ma pierd intr-o mie de cuvinte, nici una dintre noi nu-ti poate spune daca exagerezi sau daca ai dreptate. doar tu si el stiti. pentru ca doar tu si el formati un cuplu. voi ati construit relatia intr-o directie. pe care voi o stiti si care va e comoda si buna. daca te deranjeaza ar trebui sa vorbesti cu el. dar in aceeasi masura trebuie sa fii pregatita sa auzi faptul ca nemultumirea ta s-ar putea sa-i provoace lui o senzatie de privare de libertate. care, crede-ma, este singura chestie de care ar trebui sa fugim ca dracu' de tamaie. pentru ca viata ar trebui sa fie un sir de libertati frumoase si asumate, nu un sir de constrangeri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

glont, pai e bine ca prietenul tau nu e de acord cu inselatul sotiei si ca nu i se pare chestia asta o bagatela normala in viata de cuplu. Eu asta voiam sa spun. Daca el ar spune: "Hai, ce mare lucru, se simte si el bine! Aventurile astea cu alte femei nu inseamna nimic!" sau ceva in genul, atunci ar fi o problema. Poate pana la urma prietenul tau il aduce pe calea cea buna si pe prietenul lui. Eu sa fiu in locul tau nu l-as cicali sa nu se mai duca, dar i-as spune clar in fata ca eu imi doresc un alt model pentru o relatie fericita decat ce are prietenul lui. Doar ca eu vad problema prin prisma relatiei mele,unde ne putem spune totul in fata fara suparare. Tu stii mai bine cum va intelegeti voi doi si daca aveti aceleasi idei despre ce inseamna o relatie serioasa. Daca ai incredere ca el nu ar face nimic deranjant pentru relatia voastra in escapadele astea, atunci nu vad de ce sa nu se duca. dov, cred ca in esenta suntem de acord. Eu asta am vrut sa subliniez: daca iubitul lui glont este sau nu de acord cu acel comportament al prietenului sau. Bineinteles ca nu imi parasesc prietenii cand fac greseli, dar nici nu ii incurajez ducandu-i in gura lupului sa zic asa. Si sa stii ca eu am o prietena care incepuse sa ia cocaina la inceputul facultatii (de asta am si dat exemplul cu drogurile) si nu i-am zis la revedere, dar am incercat cat am putut sa o indepartez de grupul ce o influenta negativ. Nici intr-un caz nu as fi plecat cu ea 3-4 zile prin cluburi in Amsterdam. Ea e OK acum si inca mai suntem prietene; a fost o ratacire scurta. Si inca ceva, in perspectiva mea despre moralitate e OK daca o persoana libera schimba partenerii sexuali noapte de noapte. Am avut si asa amici si nu ma deranja, pentru ca nu minteau pe nimeni, nu promisesera nimanui nimic. Poate de asta am si spus ca sunt OK cu standardadele morale a cam tuturor prietenilor, ca nu-s chiar asa puritana. Dar cineva casatorit, cu sotia cu burta la gura, sa umble din floare in floare... Pe mine m-ar deranja ca trebuie si eu sa mint pentru el, ca sa nu afle sotia... In sfarsit, ma cam indepartez de topic, asa ca ma opresc aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca nu ai incredere in el si in relatia voastra. Daca voi aveti impresia ca nu va poate insela sotul decat cand pleaca prin cluburi ... norocul sotilor[:D] XIO, am incredere in el pina la un punct, ca nah e om si are si el instincte/impulsuri nu? Pentru ca tu esti doctor stii ca cel mai bine e sa previi, nu? Deci, io in casa mea merg foarte bine pe preventie, caci io consider ca asa e mai bine, mai sanatos pentru relatia noastra. Si da , e adevarat ca sex nu se poate face numa in cluburi de noapte si daca e la o adica il poate presta oriunde, dar prefer sa nu fac din asta o obsesie. Insa, nu vad pentru ce motiv din lume as fi de acord sa se duca frecvent cu colegii sau singur intr-un club de noapte? Daca alege sa mearga acolo fara mine, inseamna clar ca e o problema? Ce sa caute? E ca si cum i-as pune pe dracu-nm brate. Bei, mama are o vorba, sfanta, as zice "eu n-am incredere nici in mine, d'apai in barbat, e om si la o adica poate sa gandeasca cu celalat cap[:D]!" E vorba mamei, nu-sh daca a pacatuit au ba, dar mie vorba asta imi sugereaza ca e mai bine sa previi[:D] uneori gandesc prea mult....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

glont, cand i-ai cunoscut pe cei doi, impresia ta despre ei a fost favorabila sau macar neutra? Sau ti-au fost antipatici de la inceput, antipatie care s-a accentuat cand ai aflat ca el isi insala sotia? Cred ca, mai mult decat revolta (fireasca) impotriva apucaturilor respective, te deranjeaza (si) altceva. S-ar putea ca aici sa se ascunda 'adevarul care ne zburleste parul' (or not, dar tot trebuie 'sapat). E greu de crezut ca te gandesti doar ca iubitul tau sa nu sufere spalaturi pe creier, care sa-l impinga pe drumul pierzaniei. ____________________________________________________ You cannot both dance and not pay the piper.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glont10, eu te inteleg. Din pacate, interdictiile de orice fel fac rau unei relatii. Deci sa ii pui piciorul in prag si sa il cicalesti ca nu iti place sa iasa 4 zile pe luna cu prietenii (care am inteles ca sunt unul singur) e o idee proasta. In alta ordine de idei, privitor la raspunsul dat daca e sau nu de acord cu atitudinea prietenului care isi inseala sotia, mi se pare neconcludent. Doar nu era prost sa-ti zica in fata ca e de acord sau e in regula! Un barbat care sta o noapte in club, fara sotie, cu un prieten fustangiu, eventual beat, nu poate fi de incredere in ce priveste aventurile de o noapte, de care nevasta nu ar putea afla niciodata. Sfatul meu: incearca sa-l convingi cu binisorul sa rareasca intalnirile cu acest prieten. In zilele cand stii ca vrea sa plece, propune-i ceva mai atragator. Suna-l si tu sa vezi ce face, nu astepta sa te sune doar el. [URL="http://community.webshots.com/user/popescudoradomnica?vhost=community"] POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in discutie....desi am citit printre randuri...cocluzia mea e ca fetele/femeile sunt rele si invidioase si multe nu stiu sa-si aprecieze prietenii(amicii)...spre deosebire de barbati. sunt femeie, si vad asta din experieta proprie...am mai multi amici barbati decat femei. asa a fost mereu. o fata/femeie poate mai greu sa mentina o relatie de prietenie de lunga durata si sa o si intretina....intervine invidia, gelozia, barfa,etc....in schimb la barbati e mai simplu...atata vreme cat exista bere, fotbal si masini chiar daca au divergente tot raman prieteni. numai bine !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...