Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

el si prietenii lui


Recommended Posts

Eu nu mi-am inselat niciodata prietenul. Cu toate astea in grupul de prieteni este unul care ii intrece pe toti , in sensul ca isi inseala p[rietena cu oricine , oricand , oriunde. Daca sunt de acord cu ce face? Pur si simplu nu ma intereseaza. E strict problema lui pt. ca este viata lui. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu locuiesc cu el , ne intalnim zilnic si facem sleep-over saptamanal. Ca sta la 3 minute de mine, altfel probabil n-am mai fi ramas impreuna atata timp.[:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Nu locuiesc cu el , ne intalnim zilnic si facem sleep-over saptamanal.
Deci se pare ca tu vorbesti din teorie... Si eu am fost in situatia ta, cand locuiam fiecare la parinti si nu aveam nicio "obligatie", fiecare iesea noptile cu prietenii, el la jocuri pe PC ca nu-i plac cluburile, eu cluburi, petreceri la munte, mare etc; insa dupa ce te muti cu el sub acelasi acoperis, cand salariu tau il pui peste al lui si incepeti sa-i planificati impreuna (astia ptr intretinere, astia lumina, uite astia de net...etc) , in fiecare nopate dormi langa el, dimineata te trezesti langa el, seara nu mai manci singura ci mai astepti 1 sau 2 ore sa vina si el, sa mancati impreuna! Cand o sa incepi sa-i aduni sosetele de sub pat ...sau birou, si cate si mai cate ..iti zic eu ca n-o sa-ti mai convina ca el sa lipseasca 3-4 zile de acasa sa se duca in club la distractie ( nu la desfau) cu prietenii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci se pare ca tu vorbesti din teorie... Si eu am fost in situatia ta, cand locuiam fiecare la parinti si nu aveam nicio "obligatie", fiecare iesea noptile cu prietenii, el la jocuri pe PC ca nu-i plac cluburile, eu cluburi, petreceri la munte, mare etc; insa dupa ce te muti cu el sub acelasi acoperis, cand salariu tau il pui peste al lui si incepeti sa-i planificati impreuna (astia ptr intretinere, astia lumina, uite astia de net...etc) , in fiecare nopate dormi langa el, dimineata te trezesti langa el, seara nu mai manci singura ci mai astepti 1 sau 2 ore sa vina si el, sa mancati impreuna! Cand o sa incepi sa-i aduni sosetele de sub pat ...sau birou, si cate si mai cate ..iti zic eu ca n-o sa-ti mai convina ca el sa lipseasca 3-4 zile de acasa sa se duca in club la distractie ( nu la desfau) cu prietenii! [/quote] eu nu vorbesc din teorie...chiar am o prietena a carui sot(sunt impreuna de fo 10 ani asa, timp in care au stat doar unul cu altul, nu mama tata etc), face ce face si prietenul lui glont, si cu toate astea, tipul o iubeste, relatia tine, etc. au si 2 copii superbi. si pe mine m-a mirat si m-a intrigat la inceput relatia asta...dar se pare ca in viata tre sa fim mult mai toleranti si sa nu credem ca daca nu e ca noi nu se poate altfel. GLONT, inca o data, daca TU poti sa treci peste, daca tu te vei simti ok in asa o relatie, nimeni nu are dreptul sa-ti spuna vai draga, majoritatea face asa...ei si? tu alegi sa traiesti cu el, nu cu majoritatea. daca nu vei fi fericita asa, ei, asta e. se va gasi cu siguranta si omul care sa-ti ofere ce vrei tu. mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutza , din contra. Daca vom locui impreuna voi putea sa stau si mai mult pe la spital pt. ca stiu sigur ca ne vedem. Asa ne vedem sa zicem de la 8 seara pana pe la 10 , ca el merge la lucru si eu la facultate. Tocmai asta e motivul pt. care eu si el seara nu prea iesim separat cu altcineva , ca nu ne-am mai vedea deloc. In weekend nu fac garzi pt. ca atunci e singura perioada cand putem sta ceva mai mult impreuna, lucru care s-ar schimba daca am locui impreuna. Iar cheltuielile , banii si sosetele nu vad ce legatura au cu iesirile sincera sa fiu [:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai zicea cineva mai sus cum ca daca merge in cluburi, clar are mai multe sanse sa-si gaseasca o aventura/iubire/etc. ca tentatiile sunt mai mari. eu nu stiu ce sa zic...decat ca incep sa-mi fie mila de barbatii romani...ma uit in jurul meu pe strada, si nu stiu ce s-a intamplat in ultimul timp, dar parca ar curge cu fete/femei frumoase. le vezi peste tot...pe jos, in masini, in autobuze, etc. si nu numai ca arata bine, dar frumoase si de la mama natura. sincer, nu stiu de ce s-ar mai obosi si ar mai cheltui si niste bani prin cine stie ce club...cand atatea frumuseti sunt oriunde, e suficient sa vrei sa le vezi. ei, de fapt asta e secretul. sa vrea sa le vada. daca ii e sufletul la sotie/prietena...sa nu uitam ca si barbatii sunt tot oameni, pun si ei pret pe suflet/sentimente/relatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum noi putem discuta teorii la nesfarsit si fiecare dintre noi crede ca este detinatorul adevarului absolut...dar nu trebuie sa uitam ca suntem diferiti si subiectivi, avem asteptari diferite de la viata si de la relatia de cuplu si teoriile nu se pot aplica in masa...cel mai important este , mai presus de a ne contra inutil, ca fiecare sa gaseasca calea de mijloc care-i asigura linistea si implinirea intr-o relatie, sa gaseasca persoana potrivita alaturi de care sa traiasca fericit viata asta a naibii de scurta... Glont stie cel mai bine ce anume o nemultumeste in relatia ei, ce framantari are...ceea ce pare un fapt minor ptr unii, ptr altii poate fi un capat de tara...lumea-i frumoasa tocmai prin diversitatea ei[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui glont10
[bat]taur There are 3 kinds of people in this world...those who want things to happen, those that make things happen, and those who just wonder what the hell happened!
Eu am un sot taur.care are doi prieteni din copilarie,mereu aceeiasi, sunt ca o familie. Am fost de cateva ori cu ei in oras la beri si nu eram in mediul meu. Sotul meu prefera sa-si petreaca un timp cu ei. STIU ca nu se intampla nimic. rar (ca avem copil destul de mic) pleaca si o zi doua. Nu ma supar, nu ma deranjaza, am facut tot ce am putut "sa il las" , DAR: - eu sunt fix la fel ca dansul si am nevoie de spatiul meu cu prietenele mele intime si el ma intelege si mi-l ofera. - si eu plec creanga cu fetele si barfim si discutam si trancanim de toate pana lesinam si NU, nu si-ar gasi locul intre noi. - suntem amandoi pe acelasi calapod in chestiunea asta si nu avem conflicte. Tie insa nu-ti convine, pt ca esti alta fire. am intalnit cupluri care nu plecau nici sa faca piata separat si erau extrem de fericiti asa, unul lipit de altul. Eu m-as simti ca-n lat, barbatu-miu la fel, pt ca suntem altfel. Tu trebuie sa intelegi ca el este asa cum este si ca nu toti simt ceea ce simti tu. fetele ti-au dat raspuns fiecare in functie de ce simte ea personal. unora li se pare deplasat, altora perfect nornal, asa ca sfaturile mi se pare subiective si singurul raspuns vi-l dati voi doi, discutand si ajungand la un compromis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spunea Mihaelka: "Imi cer scuze pentru offtopic: ayleen, de unde stii pana unde ajung ochii scosi din orbite ai domnului inflacarat? Ai fost cumva acolo? Ai vreun fel de first-hand knowledge despre cat bea, cat hashish fumeaza si cate mimoze schimba pe seara? De asemenea, daca spui 'numai ea stie ce concesii', ori stie numai ea ori stii si tu. Ti-a spus doamna respectiva ca e atat de disperata sa-l pastreze incat inchide ochii la mimozarii sau tragi tu concluzia ca asa trebuie sa fie, din moment ce nu afli alta explicatie?" Stiu cat bea, am vazut cu ochii mei. Bea mult!Pana se abrutizeaza. El i s-a confesat prietenului meu, care mi-a relatat mie, si eram amandoi amuzati de expresia "am f...-o pe una 5 zile in cort, de mi-au iesit ochii la propriu". Stiu ca fumeaza chestii, punct. Tot de la prietenul meu stiu ca el a fost toata viata si este in continuare un crai, caruia ii cadeau mandrele la picioare. Arata, intr-adevar, superwow, ca iesit de pe copertele cu gagii misto[olala]. Prietena lui mi se confeseaza... Nu a folosit cuvantul "disperata" si nici eu. Sunt, intr-adevar genul speculativ si care "trage concluzii", dar povestea asta e inutil sa incerci sa o demolezi[:)] E realitate si realitate ramane. Ceea ce ma duce pe mine la aceeasi concluzie: exista si barbati libertini, nedispusi sa renunte la obiceiurile burlacesti, doar pentru ca au pus deoparte una bucata gagica. Mai stiu un cuplu (aici probabil Mihaelka o sa ma contrazica din nou, desi snt apropiatii mei si nu ai ei [:D] ), in care el i-a dat si doi pumni in cap pentru ca ea i-a cerut socoteala de ce vine acasa la 2 dimineata si nu da un telefon. Au si un baietel... Si zece ani de relatie. Iar el face de-astea dintotdeauna. Probabil Mihaelka o sa fie foarte uimita si intrigata daca ar afla unele dintre conceptiile mele laxe despre fidelitate, exclusivitate, posesie si control. Dar mai stiu un lucru: dezmatul e dezmat si lipsa de respect pentru sentimentele partenerului e intolerabila. ayleen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...