Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mire am scapat de Srek [:D]. Ma bucur ca pruncii sunt bine. Chiar l-am intrebat pe dr.A aseara ce fac daca voi avea gemeni, ca el vrea sa-mi bage 3 embrioni si mi-a zis ca n-a avut nicio sarcina pierduta de gemeni, ba mai mult, au fost la 36-38 saptamani, deci mirelush, draga mea, esti pe maini bune[pup]

 

...am facut o boacana aseara: Am intrat in cabinet si i-am zis doctorului: "Haideti sa va arat gaurile!"...iar el nu prea intelegea, pana cand eu mi-am ridicat bluza, ca vorbeam de gaurile de la laparo si abia seara, acasa, cand i-am povestit sotului meu, mi-a zis asta ca-s anormala ca ma duc la un ginecolog si vreau sa-i arat "GAURILE"[alcool][alcool], ca doar o anumita gaura e obiectul lui de studiu...

...mai am doar un hop: sa-i iasa si sotului spermocultura bine. Mi-a mai trecut o eco in plus, dar o face o D-na Dr. Ginecolog- nu i-am retinut numele, insa a zis ca ea doar se uita sa nu apara chisturi pe ovare, deci nu e mare filosofie.

 

Beleaua e alta: am plecat extrem, extrem de dezamagita aseara din cabinet - de fapt nici nu ma mai puteam ridica de pe scaun de suparare! Este a doua oara cand il intreb de ce am mai multe sanse de reusita acum, decat am avut la primul FIV si la transferul de embrioni congelati, dar el mi-a zis ca nu am mai multe sanse...o.k, asta e, trebuie sa incerc, deci nu-i mare suparare, insa, eu am acum o trompa permeabila si, cu toate astea, fac FIV din cauza sotului meu!!! daca sotul meu ar fi lasat tutunul si carnea aia de porc si ar fi urmat cu sfintenie tratamentul dat de doctor, as fi putut chiar sa raman gravida natural. Va dati seama ce sentimente ma treceau cand eu am gauri prin abdomen, ma injectez in fund, maini, burta, inghit atatea pastile, dau litri intregi de sange si el baga tutunul ala in el??? Am ajuns acasa si am strigat din usa ca divortez daca in urmatoarea luna indrazneste sa puna gura pe o tigare si-mi caut unul tanar, fara vicii pe care-l duc direct la spermograma, ca asta va fi criteriul de alegere.

 

...fetelor: chestia cu tipatul si amenintatul cu divortul si cu alegerea unui "flacau tanar si in vana" chiar a mers si sper sa tine asa pana la punctie...

[pup]

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristicaid="red">, eu cred ca trebuie sa fii mai ingaduitoare cu sotul tau. Si eu am facut FIV pentru ca sotul meu are probleme, eu fiind sanatoasa tun, dar niciodata nu m-am gandit sa ii reprosez ceva. Nici in cel mai adanc suflet al meu! Cand te mariti cu cineva, il iei la bine si la greu....Si apoi crezi ca el nu sufera????? Eu numai cand ma uitam in ochii lui si vedeam cata suferinta enama...mi se rupea inimia....Si uite ca D-zeu ne-a ajutat si am reusit! Si am reusit impreuna...pentru ca a stat langa mine non-stop. Era in stare sa imi faca si injectiile...pentru ca muream de frica cand mi le faceam. Inchipuie-ti ca inchideam ochii si ma intepam...asa de frica imi era.

 

Asa ca impreuna, si cu calm si rabdare ve-ti reusi! Va tinem pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci mult, dragele mele [flo]

ngh stiu de reusita ta de la unguri. Felicitari inca odata. Nici mie nu-mi statea in caracter sa ma port asa, mai ales cu omul langa care am trait 7 ani inainte de a ma casatorii, dar aseara Dr. Albu mi-a spus foarte clar ca daca imi conving sotul sa renunte la fumat, sa mai slabeasca putin si sa aiba o spermograma putin mai buna, vom obtine sarcina natural.

 

Pe mine la primul fiv sotul m-a injectat si o facea cu lacrimi in ochi, acum, la al doilea fiv, tot el ma va injecta si sper s-o faca fara nicio lacrimia ci, cu o privire sigura si linistita, caci va stii ca acum a facut tot ceea ce tine de el pentru a avea cel putin un copil sanatos. Si eu cred ca este nevoie de doua persoane pentru un fiv reusit (plus un ginecolog, un embriolog si, dupa caz, un hematolog si un urolog), dar aceste doua persoane trebuie sa fie implicate in mod egal in acest "proces", deci raman la convingerea mea: Mai bine cu 5 minute pe un ton ridicat si fara tutun si mancare grasa, decat alt bhcg negativ!

 

...sper sa nu te fi suparat, dar asta e parerea mea[pup]

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[flo]

Eu m-am intors de la spital...m-am dus la 7,30 si m-a bagat la 13,45 (eu eram programata la 8,30) [bang]Sa va povestesc ce a vazut nene Albu pe acolo:mici polipi pe care i-a scos si un endometru extrem de inflamat,ca de mult nu a mai vazut unul asa...normal ca eu sunt unicat,tot ce am eu este unicat [:D] si ca embrionul nu se poate fixa pe un astfel de endometru...tratament: cyclo-progynova 21 zile,atibiotic 10 zile flamexim 5 zile si pe urma la control in ziua 10 a CM urmator.Si ca problema mea cea mai mare dintre toate problemele este endometrul inflamat [bang]

L-am intrebat din ce cauza,nu a stiut sa imi dea un raspuns.....eu ma mir ca am probleme cu endometru ...nu am avut probleme cu endometrul pana acum,s-a intrebat ceva dupa operatia de fibrom .

Mi-a zis sa ii dau mesaj cd sunt in prim zi de CM pt eco in ziua 10,pai eu stiu ca este in concediu cand eu sunt in 1 zi de CM....ma programeaza din Concediu !!???

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,am si o intrebare[:D]Poate puteti sa ma ajutati,mi se pare ca unele dintre voi ati luat si voi cycloprogynova,dr nu mi-a zis cand sa incept,pe prospect scrie ca se ia in ziua 5 a CM...dc nu mi-a zis cand sa incep,pot sa incept oricand?eu am luat de aseara in ziua 9 de CM...sper ca nu este o problema[bang]

[pup][flo]

Lumi,sper sa ii dau de cap ela ndometru asta inflamat...a zis ca mai incerc inca o luna tratamentul......oricum din ce am citit,nu se lipeste embrionu de un endometru inflamat

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...