Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 6


Recommended Posts

lyly_mar,

Si eu tot din ziua a 9-a am inceput sa-l iau si asa este si indicat. Trebuie luate si pastilutele albe si cele maro (toata folia). Din cauza ca e inceputa abia in ziua 9 folia se va decala menstra, eu am avut-o prin ziua 33 in loc de ziua 26-28 cum o aveam in mod obisnuit. dar nu este nicio problema, abia se reface endometrul. Eu dupa luna cu histeroscopie, cycloprogynova si antibiotic, pe urmatorul ciclu am ramas insarcinata cu sot cu ologoastenoteratozoospermie la purtator. Asa ca bafta si tie.

 

Liana

 

[gravi] 20+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Liana[pup],multumesc,m-am linistit...ca nu stiam dc este in regula,ma gandeam sa-l sun pe dr...lasa-l, ca nu il mai stresez,sa il streseze garavidutele[:D]Off... sper sa fie bine,ca mai tb sa vad dc i-au disparut si sotului bazdaganiiile de e-coli...Saracina usoara si un bebe cuminte![flo]
Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec
lyly_mar,Si eu tot din ziua a 9-a am inceput sa-l iau si asa este si indicat. Trebuie luate si pastilutele albe si cele maro (toata folia). Din cauza ca e inceputa abia in ziua 9 folia se va decala menstra, eu am avut-o prin ziua 33 in loc de ziua 26-28 cum o aveam in mod obisnuit. dar nu este nicio problema, abia se reface endometrul. Eu dupa luna cu histeroscopie, cycloprogynova si antibiotic, pe urmatorul ciclu am ramas insarcinata cu sot cu ologoastenoteratozoospermie la purtator. Asa ca bafta si tie. Liana[gravi] 20+
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

Am fost ieri la echo...m-am dus cam desumflata pentru ca primisem rezultatee la analize: progesteron 0,1 (la limita de jos) si estradiol 16.....extrem de mic! Eram convinsa ca dr. imi va spune ca nu are rost sa mai continui, dar......ma bagat direct la echo....probabil ca stia rezultatele!

Nu a vazut clar nici un folicul....era ceva mic-mic de tot care aducea a folicul pe bucatica de ovar drept....ori a fost doar o iluzie, ori e un folicul puturos! Aveam abia doua zile de stimulare....mai am rabdare! Voi continua cu stimularea pana marti si daca nici atunci nu se vede nimic la echo ma opresc aici cu FIV-ul asta!

Mai departe....ori apelez la donatoare, pe care sincer nu stiu unde sa o caut, sau daca o voi gasi!...ori imi urmaresc FSH-ul luna de luna in ziua 2 de CM si cum il "prind" sub 15 ma si apuc de o noua stimulare.....ori merg cu amandoua in paralel!!

Eu momentan refuz sa cred ca nu mai am chiar nici un ovocit! Inca mai sper ca DD va fave o minune in cazul meu!

Va pupacesc![pup][pup]

 

Gabi - Mamica incepand cu August 2010......bebeii nu vor sa iasa Berbeci ca mami si ca tati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liana.berbec oare tu sa fi cazul fericit pe care ni l-a dat exemplu Dr. Albu?...ati incercat FIV, nu ati reusit, la 3 luni de la fiv, dupa ce sotul s-a lasat de fumat si ati facut amandoi tratament, ai ramas gravida natural?...ne-a dat un astfel de exemplu si ma gandeam ca poate tocmai voi sunteti in situatia asta fericita[olala]

lyly eu sunt de parere ca daca descoperi cat mai multe necunoscute, apoi le tratezi, mergi cu sanse mult mai mari la fiv, deci trateaza cat poti endometrul ala, ca trebuie sa il transformi intr-un primitor pentru bebic[flo]

hope macar un ovul plin sa ai si e de ajuns. Sper sa se vada ovulul cu pricina la urmatoarea eco.

Buna Dimineata mirelush. Ce face mamica de Vladut si de gemenasi in asteptare? Poti sa declari incheiata perioada de varsaturi si de ameteli?

ngh astazi este ziua nr. 4 de cand sotul meu nu mai fumeaza si e din ce in ce mai increzator ca de data asta vom avea embrioni puternici. Voi cum sunteti? Cand te duci la control? urmeaza sa vezi sacul plin, sau sa auzi batai de inimioare?

adi merci, bre, mi-a zis si Dr. ca amh-ul e foarte bun si, apropos, pe 31 august omul e la datorie, cu maciuca de la eco pregatita....sau tu ai trecut de "faza maciuca" si-ti pune chestia aia uleioasa pe burta?

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anabel

ti-am trimis si PM, dar cred ca nu l-ai vazut...mi s-a intors reteta de Progesteron Depot din Germania, caci nu au vrut sa-mi elibereze cele 10 fiole, deoarece Romania a scos progesteronul injectabil de pe lista de medicamente admise. Mai e valabila oferta cu cele 5 fiole de la tine? Imi poti spune cum au fost pastrate si daca le mai ai cumva?

...tare mi-e ca utrogestanul ma astepta labartat prin chilotii de baba...[aerob]

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...