Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Dr. ALBU DRAGOS 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mireid="red"> ai Pm cu tel si mail.

 

Etapele sunt cam asa:

scri mail in care detaliezi istoricul sarcinii, analizele cu probleme (le poti atasa daca le ai scanate) si ceri intalnire. Vei primi un mail foarte scurt si sec in care ti se spune sa vi dimineata intre 7 si 10 si semnatura va fi "V" - chestia asta e de ajuns.

 

Te duci la Fundeni FARA TRIMITERE, spui si asistentei ca ai vb pe mail cu Uscateasca, spui si doctoritei acelasi lucru...de fapt spui asta incontinuu ca sa intri mai devreme, ca ai prioritate daca scri pe mail.

 

Analizele care se fac la Fundeni difera de la caz la caz, deci nu exista o lista - vei face analizele care va considera Uscateasca fie ca-ti lipsesc, fie ca sunt edificatoare pentru sarcina ta.

 

Exista si varianta sa nu primesti mail si atunci suni (mai pe seara, dupa 17:00)la telefoanele din PM, in ordinea data.

 

Vrei "prunci de clexane"?[:D]

[pup]

 

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am inteles, deci gemenasii sunt "de clexane" de la bun inceput[:D]. Ai aflat cumva ce este al doilea prunc?

...nu stiu cum vine partea asta cu clexanele, caci eu voiam sa fac de 0,2 deoarece am auzit ca sunt tari in care toate gravidutele fac, chiar daca nu-s mutante. Insa nici Dr. Albu, nici Dr. Uscatescu nu mi l-au prescris, zicandu-mi ca aspenterul este de ajuns, asa ca am zis sa ma incred in cunostintele dobandite de ei. Acum te aud pe tine ca l-ai facut si te vad si graviduta, pe deasupra cu gemenasi, iar sarcina decurge foarte bine si ma gandesc daca n-ar fi bine sa fac macar pana vad eu rezultatul de la beta pozitiv...

 

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele![pup][pup][pup][pup]

Am fost ieri la echo si, dupa 6 zile de stimulare maxima, nu era nici un folicul.....estradiolul a ramas 16 iar progesteronul crescuse de la 0,1 la 0,2. Singurul lucru ok era endometrul...dar ce folos?!?!?

Asa ca am sa ma orientez catre FIV cu donatoare de ovule....sper sa gasesc in tara..... si am sa-mi urmaresc luna de luna FSH-ul..... poate reusesc totusi cu ovulele mele!

Momentan insa, iau o pauza....vreau sa ma bucur de ce mi-a mai ramas din concediu!

Va pupik si va doresc ca visele voastre sa se indeplineasca!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HOPE te felicit ca ai incercat, caci altfel nu cred ca ti-ai fi putut ierta faptul ca ai renuntat fara sa faci aceasta minima incercare. Iti ramane speranta ovularii, deci poti incerca o IA pe ciclul tau, ai varianta donatoarei de ovule si a adoptiei-desigur, daca amandoi va simtiti pregatiti pentru asta. Concediu placut![pup]

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, IA iese din discutie pentru ca nu mai am trompe! Daca prind vreun FSH mic mai incerc un FIV! Cat despre varianta adoptiei....eu sunt pro de mult timp (am lucrat in casa de copii!)dar ce te faci cu "turcii"? Al meu barbat, soacra-mea si chiar si mama sunt impotriva! Asa ca ma cam lupt cu morile de vant! E chestie de orgoliu la ei, dar eu sper sa se "vindece"!

Iti doresc multa bafta la FIV-ul care urmeaza! Sa fie unul reusit! Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aristica
am inteles, deci gemenasii sunt "de clexane" de la bun inceput[:D]. Ai aflat cumva ce este al doilea prunc?...nu stiu cum vine partea asta cu clexanele, caci eu voiam sa fac de 0,2 deoarece am auzit ca sunt tari in care toate gravidutele fac, chiar daca nu-s mutante. Insa nici Dr. Albu, nici Dr. Uscatescu nu mi l-au prescris, zicandu-mi ca aspenterul este de ajuns, asa ca am zis sa ma incred in cunostintele dobandite de ei. Acum te aud pe tine ca l-ai facut si te vad si graviduta, pe deasupra cu gemenasi, iar sarcina decurge foarte bine si ma gandesc daca n-ar fi bine sa fac macar pana vad eu rezultatul de la beta pozitiv...MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">
align="right" id="quote2">n am aflat inca, am eco lunisa dea DD sa fie bine la toate fetele[pup][gravi] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hopefull
Buna fetele![pup][pup][pup][pup]Am fost ieri la echo si, dupa 6 zile de stimulare maxima, nu era nici un folicul.....estradiolul a ramas 16 iar progesteronul crescuse de la 0,1 la 0,2. Singurul lucru ok era endometrul...dar ce folos?!?!?Asa ca am sa ma orientez catre FIV cu donatoare de ovule....sper sa gasesc in tara..... si am sa-mi urmaresc luna de luna FSH-ul..... poate reusesc totusi cu ovulele mele!Momentan insa, iau o pauza....vreau sa ma bucur de ce mi-a mai ramas din concediu!Va pupik si va doresc ca visele voastre sa se indeplineasca!
align="right" id="quote2">ai fost o curajoasa[pup][flo][gravi] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...