Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 33


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare tuturor,

 

Suntem si noi prin zona si ne topim. Am 28 de grade in dormitor.

 

Nu prea am noutati, dormim la fel de rau, treziri destul de dese. daca pana acum in 10 minute adormea, acum ii trebuie jumate de ora sa adoarma iar. Nici la capitolul mancare nu ma pot lauda, desi a inceput sa ia in greutate binisor ( a recuperat gramele pierdute cand a fost bolnav).

 

Diana, urata treaba cu virusul. Eu una stiu[:D]. Bine ca acum esti ok.

 

Lavi, multumim de cafea. Piciorul cum e?

 

Laurairina, ii dai Amaliei 1,5 ml de fier pe zi? Eu ii dau lui Andrei 12 picaturi pe zi(de ferum hausman???). Am tratament pentru o luna jumate, iar in sept vom repeta analizele.

 

Eu am o pudra, Sapromed, cu care l-am facut pe Andrei la genunchi cand era foarte iritat, si era umed tot timpul in zona (avea rana). Nu prea facea mare lucru, dar mentinea zona uscata.

 

Tre' sa trimit ca se termina bateria. Sper sa reusesc sa mai intru azi, daca tot nu se poate iesi afara.

 

 

 

 

CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristina_boc


Lavi, multumim de cafea. Piciorul cum e?


Tre' sa trimit ca se termina bateria. Sper sa reusesc sa mai intru azi, daca tot nu se poate iesi afara.




CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE


align="right" id="quote2">

merci de intrebare
cam la fel...ma doar dar suport ca nu am ce face
nu mai e umflat ca la inceput
dar hematomul se incapataneaza sa reziste...sper sa treaca repejor..dar daca nu...ma resemnez!

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)
id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

 

[?]Am si eu o nedumerire[:-/] : voi ati facut analizele la bebici la indicatia pediatrului presupun,nu?...Mie pediatra mea (dr.Culcer) -atunci cand am intrebat-o daca e ok sa-i fac lui bb la 6 luni analizele- mi-a spus ca nu are rost sa chinui copilul cu asa ceva pana la 1 an[:-@], mai ales ca a fost alaptat exclusiv la san pana la 6 luni si este si in ziua de azi masa lui principala: sanul[:D] Acum eu tot citesc la voi ca le-ati facut analizele la bebici si ma tot gandesc daca sa astept pana la 1 an[indecis], mai ales ca vad la unii copiluti anemie...si mi-e teama [:-/]

 

El la capitolul legumite nu mai e cum era, adica nu le vrea...fructe papa toate combinatiile posibile cate 200 gr/zi dar legumele sunt "cah" . Si laptic de la mine ...la greu!

 

Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cory[pup], eu i-am facut analizele doar pentru ca am ajuns cu voma la spitalul judetean[bang], si trebuiau sa ii faca investigatii sa vada de la ce poate fi. Altfel nu mi-as fi chinuit rechinasa pt analize neam!! Stii ce nasol e sa le ia sange la copiluti asa mici?[q] A plans mititica vreo 15 min pana s-au chinuit alea de i-au gasit o vena la manutza, si inca vreo 5 min pana i-au luat 2 fiole de sange[bang]. Plangeam si eu cu ea acolo..

Ia de bune cuvintele dnei Culcer, stie ea ce zice!![pk]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

rechinas in pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, asa ar trebui sa ii dau1.5 ml de fier Hausman, eu ii dau deocamdata 1 ml. Daca ar fi dupa pediatra ar trebui marit la 1.5[alcool]

Stau si ma gandesc ca eu la indicatiile pediatrei ii dau fier 0.5ml de la 4-5 luni..[alcool]Si tot hemoglobina putin scazuta are dupa atatea luni..Deci nu stiu cu ce ajuta ma rog fieru ala[:-@]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

rechinas in pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va tot aud vorbind de fier...acum sper sa nu aruncati cu pietre in mine, dar mie pediatrul mi-a zis sa nu ii dau fier absolut deloc...si sa ii dau cat mai multe alimente bogate in fier gen: oua ficatel de pui, legume cu frunze verzi...etc.Mi-a zis ca e posibil ca fierul administrat de mine suplimentar i-ar putea dauna dintisorilor copilului.Acum, nu stiu...analize nu i-am facut sa vad daca are nevoie de fier, pentru ca la fel, mi-a zis ca nu are rost sa il chinui pana la 1 an...pentru ca l-am alimentat timp de 5 luni exclusiv la san, si apoi inca si acum, sanul constituie baza alimentatiei sale.

 

Deci...nici nu stiu ce sa zic!

 

Edit:- eu stiu ca teoretic, calciul prezent in lapte sau branzica e un inhibitor al absorbtiei fierului, dar daca ii dau legume si fructe suficiente, ma gandesc ca poate nu ar trebui sa il mai agasez si cu o doza suplimentara de fier...si asa cu greu accepta vitamina D....

 

 

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153152&whichpage=4by Raluca, full time mother for Remus Andrei[buburuza](8 nov '09)[foto]Poze BUBU asa creste Bubu
align="right" id="quote2">of, sper sa ajunga sa stranga banutzii aia odata... eu am donat in iarna bani la ei si am redirectat si cei 2%....Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
Neata fetele,[?]Am si eu o nedumerire[:-/] : voi ati facut analizele la bebici la indicatia pediatrului presupun,nu?...Mie pediatra mea (dr.Culcer) -atunci cand am intrebat-o daca e ok sa-i fac lui bb la 6 luni analizele- mi-a spus ca nu are rost sa chinui copilul cu asa ceva pana la 1 an[:-@], mai ales ca a fost alaptat exclusiv la san pana la 6 luni si este si in ziua de azi masa lui principala: sanul[:D] Acum eu tot citesc la voi ca le-ati facut analizele la bebici si ma tot gandesc daca sa astept pana la 1 an[indecis], mai ales ca vad la unii copiluti anemie...si mi-e teama [:-/] El la capitolul legumite nu mai e cum era, adica nu le vrea...fructe papa toate combinatiile posibile cate 200 gr/zi dar legumele sunt "cah" . Si laptic de la mine ...la greu!Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
align="right" id="quote2">eu i-am facut doar hlg la 5 luni parca, la indicatia medicului, dar nu pt ca ar fi suspectat ceva ci doar sa vada cum iese. de atunci mi-a spus ca poate spre 1 an sa mai facem analize, ca nu ar avea nici un fel de semn de anemie. si asa este, copiii alaptati stau mult mai bine cu fierul decat cei pe formula. daca Culcer zice asa, mergi pe mana ei [;)]Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...