Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 33


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui monis5
ok, prezenta ca n-a fost facuta de mult:Alexa a zis ca a fost la echo, s-a bifat, Lidia ca pleaca la Iasi, bifat, Lumi e in vacanta, bifatMiany?Simina?Dymomo? mai chiar nu mai apuca sa intre deloc?Many? Cand pleci la Bacau? [8D]Ali?Mitzi si familia de mitze?Ionela?FDaniela?Laura-andreea? miss you [flo]Lalu?Ramonika? ne-ai sedus si ne-ai abandonat? [:D]Lauradi?Doris?Floricik?pe restul v-am cam zarit in ultima saptamana [pup][pup][pup] si pe cele nelistate le asteptam la apel. Ah, Biara? pe unde umbli doamna?ok, am strigat si catalogul, va pup. (tot nu mi-am amintit ce aveam sa va zic [alcool])id="size1">
align="right" id="quote2">iote pentru asta munca de ocnas te pup io!![pup][pup][pup]Good job! acu sa vedem madamele ce zic , daca raspund sau nu la strigare[:D][^][:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D] rechinas in pozici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara

Miroseam eu ca sunt strigata

 

Acum suntem bine, DAR... luni a aparut pe pielea lui mihnea o iritatie ceva... si se scarpina mititelul de mare foc. In consecinta, am luat copchilu' in brate si am mers iar la tanti asta dr... ca na... nu aveam programare niciunde. Ne primeste toata un zambet... se uita la copil... si ...imi spune ca ea banuie a fi o rubeola . Eu ii spun ca poate e o alergie ceva ( ca la ce fond alergic am eu.... ) ea ca nu... e rubeola. Eu intreb: rubeola cu febra 39,5??? ea ca da... Booon. Ne trimite acasa cu reteta de aerius si Ca. Am luat constiincioasa reteta... si i-am dar numai aerius ca mititelul meu se scarpina cu amandoua mainile si nu puteam sa-l linistesc( no... d'asta tipa el prin somn si cand luase paracetamol sau nurofen de febra... nu de carentele lu' peste prajit... il manca pielea si se enerva....)

Acu... astept si eu sa se linisteasca si luni mergem la analizele alea .. apoi la siminiceanu. Cred ca voi incerca sa aflu dac a fost rubeola ... ca cica teste pentru alergie numai dupa 3 ani.

 

Intre timp, va dati seama ca nici sa va citesc nu reuseam ca oamenii...

 

A, si dr mi-a dat 10 zile ca, si intre timp a fac analize si a vedem daca e ok cu ca... ce parere aveti? ( normal ca nu i-am dat... ca vreau sa stiu ca analizele alea imi arata pe bune ceva... nu merg doar sa-l chinui pe copchil cu seringi si alte-alea)

 

Cam cu asta ma ocup. Va pupic

 

Mami fericita de [copil]Mihnea

Mihnea creste mare (14.11.2009 )

aniversarea nuntii

POZE

id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa mai intru putin pe net, pana nu cedeaza de tot calc [:D].

Monis nasol cu kk pe canapea, eu am patito azi cu pipi pe canapea, am zis ca nu ii mai pun aleza ca il schimb repede si iesim afara, dar cum am dat pampersul jos, a udat canapeaua. De-abia astept sa vad filmuletul cu jucariile.

 

Ilinca felicitari pt mama.

 

Am fost mai devreme la sor-mea care plangea si ea si aia mica pe langa ea pt ca se confrunta cu colicile si nu mai stia ce sa ii faca.Le-am lasat calme, sper sa nu fie chiar asa de crancene durerile de burtica.Cand ma gandesc ca si Robert era asa de mic parca nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul.Cat de mult evolueaza.Parca ieri plangeam dupa prima noapte impreuna acasa ca eu nu sunt in stare sa il alaptez,si ca nu vreau sa ii dau LP si acum spune mama si cand ma vede i se lumineaza fata si incepe sa rada. Ce sentimente puternice iti creaza o fiinta asa de mica si cat de mult te schimba o mana de om.

 

 

 

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)

poze bb Robert

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci, multumesc pt linkul cu sms la 858, Shtephy, ce bine ca ai mai intrat, sper ca esti mai bine cu mana, ca prichindeii tai sunt sanatosi si voiosi.

 

M-am gandit la testul propus de Coque, cel cu oglinda, si la ce a povestit Licurici. Daca rechinasa, vazandu-se in oglinda cu palarioara in cap, a intins manutele si si-a dat-o jos, nu inseamna ca a trecut testul? Sau palariuta se simte pe cap si cu un desen pe fata e mai elocvent, ca nu il simti?

 

Tot legat de jocuri si teste, i-am ascuns si eu Anei jucarii sub patura si a dat patura la o parte, in cautarea lor. Am facut testul de mai multe ori, si cu patura, si cu un body, si cu jucarii mici, si cu jucarii mai mari. Am observat ca daca e obosita (seara) nu a cautat nimic, pur si simplu a marait enervata si a asteptat sa o imbunez cu altceva. Coque, poate tu l-ai testat pe Mateiutz cand era obosit...

 

Monis, vad ca si la voi non-jucariile sunt in mare voga [:)]. Eu am inceput sa constitui o punga cu nimicuri si te-miri-ce-uri de prin casa asa, pt vremuri grele. Am incredere in efectul lor!

 

Tina, sa-ti traiasca Geo, sa creasca mare, sanatos si frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai zic si eu o vorba...da' nush cat de ontopic voi fi...insa ma obsedeaza acu'...

...inainte sa va scriu dupa "lunga" absenta.....dadusem peste un mesaj al unei fete noi, care intrase cu primul ei mesaj aici, si in care ne spunea ca nu prea stie cum sta treaba....m-am tot tinut atunci sa-i raspund, dar am uitat, ofc...l-am tot cautat in ultimile 2 capitole si nu-l gasesc....l-o fi sters.....

Anyway, ideea de baza e....oare nu ar fi ok sa scriem niste guidance lines pt forum, in "coada" primului mesaj (gen - daca esti utilizator nou, scrie repede 12 mesaje sa treci de moderare, sa te putem citi in timp real)....asa, ca sa fim fete cu obraz pana la capat si sa nu dam impresia ca nu bagam lumea in seama?

 

E doar un gand launtric...ma intorc la...stiti voi cine [:D]

 

[pup] again!

id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela,nu stiu daca te incalzeste cu ceva[:-@], doar ce am vb zilele trecute cu Broscuta si imi spunea ca si a ei a facut febra 40 de au ajuns cu ea la urgente ca nu ii scadea nicidecum cu antitermice, si i-au pus aia diagnostic de rosu in gat, pe urma i-au zis ca e rubeola. Era si ea foarte suparata, ca i-au schimbat tratamentele dupa ureche..

 

Monis de mult tin sa confirm si io treaba aia cu dormitu peste zi. Si la noi doarme de obicei cam 30min, dar daca stau langa ea cat doarme si sunt pe faza cand se trezeste, o legan putin, o hatan de curisor si mai baga inca macar 30min, sau chiar o ora, daca ne vede dormind langa ea. Deci si la noi functioneaza[pk].

La noi treaba cu kk nu s-a intamplat, dar a vomat in vreo 3-4 reprize pe canapea direct[bang]( atunci cand a avut cele 2 episoade de voma), cand credeam ca a vomat tot la baie, o aduceam in camera sa o schimb sa fugim la spital, ea mai icnea o tura si fleoscaia tot in jur, inclusiv canapeaua[alcool]

 

Crissa, asa e , repede repejor cresc si se schimba piticii nostri[alcool]. Pupa matza mica si matzoiu tau mare de acas![pup]

Mie azi imi zicea sotul ca una din colegele lui a aflat ca e graviduta, e la al doilea bb, primul are aproape 2 anisori. Deja imi zbura gandul si mie la cum ar fi sa fiu din nou [gravi][:I]

 

Si cu asta ma car la dormitor, nu de alta dar se apropie si ora de alaptat, sa fiu prin zona cand incepe miscoceala in patut[alcool]

 

[:D]G.N.F.W.Y.A.[:D]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

rechinas in pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum e bine Mihnea, nu ii mai dau nici aerius. Nu se mai scarpina. Teoretic este o boala care apare cu precadere intre 3 si 8-9 ani parca si se manifesta cu febra ( undeva la 38.5) si apoi apare o eruptie pe piele , bubite rosii care nu se unesc si senzatie de prurit. Boala aparuta la copii mici ( ca Mihnea) s-ar putea manifesta cu febra mai bmica si fara eruptie (deci sa nu ai habar ca a avut) si , de fapt... cam asa e normalitatea la bebei. Oricum, e o boala usurica... dar e foarte grava pentru femeile insarcinate ( de fapt pentru bebeii nenascuti) si e molipsitoare inca vreo 2-3 zile dupa disparitia eruptiei. la noi deja se estompeaza... Boala are o evolutie de cam 7-8 zile si mai e molipsitoare inca 2-3 dupa. Noi am cam terminat deci... dar nca dam la altii... asa ca ne ferim de copii...

Eu nu sunt sigura ca a fost rubeola pentru ca am avut acea febra maaare.

 

Multumim pentru gandurile bune...

 

Mami fericita de [copil]Mihnea

Mihnea creste mare (14.11.2009 )

aniversarea nuntii

POZE

id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...