Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)


Recommended Posts

Buna fetelor! Pico, felicitari maxime. Cred ca Dumnezeu va ales sa fiti din nou parinti, mai ales ca ai sustinerea sotului tau. Sunt convinsa ca te vei descurca foarte bine, un copil nu aduce decat bucurie si fericire mai multa in casa. Am mai spus si ma repet: cand eram insarcinata cu Alexandru si nu eram convinsa daca sa tin sau nu sarcina din cauza unor analize, sotul meu mi-a spus ca daca il pastram sigur nu ne va parea rau niciodata, dar daca fac avort probabil vom regreta toata viata. Si acum, cand ma uit la el imi dau seama cata fericire ne-a adus in casa. Asa ca ... sarcina usoara si vei vedea ca totul va fi bine. Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos si daca se poate sa fie si baietel. Ce spun fetele? Le-ati spus? Elyanne ma bucur ca ati trecut cu bine peste operatie. Nu cred ca mai pot aparea complicatii acum cu Mihai. Multa bafta la gradi. O sa ramana la program prelungit la gradi? Marimar, saracii copilasi, prin ce ati trecut, cumplit. Toti trei au avut probleme? Saryta ce mai fac fetele tale? Sa sti ca si eu am avut sterilet, nu mai stiu cum se chema si dupa 1 an mi l-a scos, cica aveam o rana. Inainte de a-mi pune steriletul am fost ok, nu-mi explic cum de s-a facut rana, pe care am tratat-o un an. Acum mi-e frica iarasi de sterilet, cu toate ca dr. a spus ca nu s-a facut de la sterilet. O sa ma mai interesez si eu de steriletul mirena. Cati ani il poti tine? Mik, spor la lucru si bafta la scoala. Asteptam poze. Copii mei au venit acasa dupa 9 zile de vacanta si pt ei, dar mai ales pentru noi. De data asta le-a placut mai mult decat de obicei, numai bine vor mai vrea si alta data, numai sa se mai cuminteasca putin, ca altfel nu cred ca-i mai ia nimeni. Sunt tare agitati in ultima vreme, se cearta toata ziua din te miri ce, nu mai stiu cum sa-i calmez si pe ei si pe mine [:-)))] Vlad este extrem de incapatanat, la orice spune NU, nu mai stiu cum sa procedez cu el, in schimb s-a pus singur sa citeasca, a invatat la gradi si este tare incantat ca poate singur. Bogdan este la pol opus, citeste cu forta, el nu-i asa de incapatanat, este mai mare si vede dezavantajele incapatanarii. Alexandru este maimutica, face tot ce fac fratii lui, inclusiv daca unul zice ca vrea aia sa manance vrea si el, imita si bune si rele. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha,[flo]!

 

Nu le-am spus fetelor inca.Nu vreau sa inceapa sa ma bata la cap si sa afle si cine nu vrea[:D].Mai astept putin[8D].

Da,din fericire am un sot care ma sprijina.Nu stiu ce as fi facut daca nu era asa.

Mama a fost socata,suparata la inceput dar acum e ok,e langa mine..ceea ce conteaza f.mult.[:)]

 

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcrmikiid="red"> - multumim suntem bine ... astea mici asteapta gradi si sunt pline de energie, iar Andra tocmai ce a fost operata de apentice cu mici complicatii - acum e bine, astazi am iesit din spital.

In privinta steriletului - e valabil 5 ani si eu zic ca isi merita banii, am dat 5 mil acu 2 ani, dar daca as socoti tampoanele lunare cred ca as iesi mult mai scump - acu folosesc 2-3 tampoane zilnice lunar. Joi am fost la control si totul e ok.

Sanatate multa si spor la invatatura![pup]

 

Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)id="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Picoid="red"> - inainte de steriletul mirena aveam menstruatie cate o saptamana si foloseam cate un pachet de tampoane, acum am menstruatie 2 zile max si folosesc 2-3 tampoane de alea subtiri zilnice.

 

Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)id="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saryta multumesc de raspuns. Ce efecte adverse are steriletul in general? Oare nu este nesanatos sa it curga doar putin la ciclu? Intreb pt. ca si eu as fi interesata de mirena. Pico ce mai spui? Cum te mai simti fizic si psihic? Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut mirena, dar l-am scos... nu m-am impacat cu el... din cauza hormonilor m-am dereglat f. tare si m-am pricopsit si cu un chist de 7 cm in diametru... am scris pe la un un subiect intreaga poveste... Imi este teama sa mai fac vreun bb si atunci am zis sa fie cat mai pun... si protectie hormonala locala... si protectia steriletului in sine...

Acum am unul fara hormoni, in forma de potcoava... am inteles ca e mai bun decat cel in forma T ... diferente... menstruatia un pic mai abundenta primele 2 zile... durata neschimbata... nu ma dor ovarele sau alte cele mai rau sau mai mult ca si pana atunci... Sunt f. multumita [:D]

Iar hormoni nu mai bag in mine... nici anticonceptionale...

Cred ca dupa o varsta ne "defectam" ... pana la mandra am luat 5 ani si n-am avut absolut nicio problema... dupa, numai dereglari si cu mirena si cu pastile [bang]

 

 

Altfel, despre noi... au inceput gradi... toti trei.

Le place foarte mult... mananca foara probleme (imi era teama ca nu se descurca)... inca nu dorm acolo... de luni... sunt curioasa cum o fi... Si cautam invatatoare (la scoala ne-am hotarat) pentru Elena, pentru anul viitor [:D]

 

 


Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04),id="red"> [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, sunt obosita si m-au luat greturile[bang].Eu sunt una din norocoasele care n-a scapat de ele la nici o sarcina.[:D] Psihic...cred ca ok[:D] Am tot alergat zilele astea.Am inceput scoala si gradinita.Ioana e clasa I si e foarte incantata.Am avut sedinta si am mai alergat dupa rechizite Ana,puiul mami, e primul an la gradi si ne e foarte greu.Plange dimineata ca nu vrea la gradi, ca e urat s.a.m.d si-mi rupe sufletul[q]. Dar sunt constienta ca are nevoie de gradi.Asta e..sper sa se acomodeze cat mai repede. Educatoarele mi-au spus ca e ok si ca nu a plans azi, ca a mancat bine si a dormit dar mie imi e asaaa greu dimineata cand o vad ca sufera....offfff....!!! Va pup! Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si [bb] (DPN 8.05.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...