Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui silvia_popa
Sper sa ma ajute cineva cu un sfat: ma voi muta la sfarsitul verii in San Antonio, TX cu jobul. Nu stiu nimic despre orasul respectiv (decat ce am gasit pe net) si nici nu cunosc pe nimeni acolo. Locuieste cineva in zona respectiva? Multumesc [flo] Silvia
Nu cred ca-i cineva din zona aia care scrie pe DC. Din cite am auzit eu, sint ceva romani si pe acolo! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca a stiut el unde-i Timis, unde-i Romania, e super.. Ramona, sau Corina, voi faceti cu ai vostri acasa spellig? adica pe vreun site mai usurel, al meu e first grade, as vrea sa-l mai intaresc nitel.. poate stiti.. Ocebine, sper sa fie ok grecii, sa-si reia activitatea cu bine[:)] Fi-mea s-a trezi duminica cu gatul stramb. Nu stiu cum.. Se tot plangea c-o dor capul si gatul... Am crezut ca-i nevralgie si am intrebat o prietena de pe aici ce sa-i dau (eu ma gandeam la antinevralgic [bibe] nu radeti) Si tipa imi spune sa ma duc la chiropractor c-o rezolva- nu ma gandeam in veci ca asta e.. ERam in parc, prietenul sotului era chiropractor, tocmai ce se intretineau amical[:D] Si l-am intrebat daca n-o poate rezolva.. A pus-o jos si a pipait gatul, cica avea doua vertebre strambate, si i-a indreptat gatul din doua miscari... [alcool] Voi ati patit asa ceva cu copiii? Mie si acum mi se pare SF.. Slava Domnului ca e ok, n-a mai durut-o...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macrina- noi am folosit mult edhelper.com. Si DA in cl. a 1a si a 2a am facut destul demult si acasa. De anul trecut am lasat o mai moale si anul asta- cl. a 4a deloc in plus. Am vazut ca merge bine (face multe 100% la spelling la pre teste/ cuvinte la prima vedere) asa ca i am dat pace. Dar Raluca citeste f mult si cred ca asta ajuta mult. Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, am citit si eu articolul.: ) Mie mi-au placut si comentariile.[:D] Mi-am amintit de niste prieteni canadieni. [:D] El canadian pur-sange :), ea chinezoaica din Hong Kong. Au si doi copii, o fata si un baiat. Sa vezi ce diferenta de cultura exista intre ei si ce certuri cu scantei au iesit si inca mai ies. : ) Ea, chinezoaica, a vrut si inca vrea, ca ai lor copii sa invete carte, sa fie eventual doctori, ingineri. El, canadian, a vrut ca ei sa faca ce vor. Doar sa fie happy. Nu poti sa crezi ce crash-uri aveau aproape zilnic.[:D] Cu chiu cu vai,impinsa de mama, fata a terminat un master in Nursing. El a terminat Regie/Film. Cu frustrari mari din partea tuturor. Daca ar fi fost dupa ei, nici nu mergeau la facultate. Amandoi isi iubesc tatal, isi urasc mama. : ) Fata si-a gasit job in San Diego dar n-a putut sa suporte, castiga insane pt varsta ei.[:D] Si-a dat demisia, a plecat in Kenia cu prietenii sa lucreze pe gratis. S-a intors de acolo, a plecat in Koreea de Nord sa predea engleza. Numai de asta ii face mamei chinezoaice. Ca lui taica-sau nu-i pasa. [:D] Ce mai era?:) Au o casa super mare in Toronto. Au de fapt doua case intr-una, cu intrari separate. Dar copiii nu vor sa stea cu ei in casa. Mama, chinezoaica, se intreaba ce e wrong cu ei. Platesc chirii de cateva mii de dolari si casa lor e goala. Tatalui, canadian, i se pare normal.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca una si ma duc. On top of that, fata si-a gasit un iubit de culoare, care lucra la banda intr-un plant, cu care intentioneaza sa se casatoreasca. Bineiteles ca tatalui canadian nu-i pasa. Mama, inca cu idei de Hong Kong, fumega. De culoare, fara educatie, sarac.[:D] Lucrul bun e ca mama l-a convins pe iubit sa mearga la scoala si sa se faca profesor.( n-a putut s-o convinga pe fiica sa se desparta de el. Fetelor, baiatul asta e profesor acum de lb engleza. Datorita mamei chinezoaice, of course. Familia asta e clar studiu de caz. Cred ca ar trebui sa-i sugerez baiatului sa faca un film despre familia lor. Grecii au facut "My big fat Greek wedding", lui i-ar trebui "My hardworking Chinese life in Canada". : )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...