Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Sanzi, pai vin eu si se sprijina de mine cand o sa mananc rosii. Kiddin'. Mai, nu mai chinuiti copiii atat cu scoala. Eu una m-am saturat de scoala. Ai mei au fost foarte dezamagiti ca nu termin doctoratul ci ma multumesc cu un masterat. Pai cum, sa ratez eu asa o oportunitate. Uite, eu la 26 de ani (btw, ieri am facut 26), nu am facut nici un ban din studii. Am facut din altceva. Nu spun ca mi-o mai fi deschis mintea studiatul, accept mai multe chestii si ma simt mult mai umila in fata celor care stiu mai multe. Pe la vreo 14-15, credeam ca le stiu pe toate. Am fost copilul model, am invatat o gramada, am fost la olimpiade..si, la ce mi-a folosit? La polul opus este fratele meu. Nu prea i-a placut scoala. Face bine, vine cu note mari, credem noi (eu si maica-mea) ca profesorii il plac - e simpatic, e cuminte la ore, isi face temele bine. Dar, nu invata deloc suplimentar, nu vrea sa invete pentru SAT-uri, pentru examene, nimic. Nu ai cu cine [:D]. Asa, dar in tot timpul asta a facut fotbal (soccer). A castigat bani din asta - si-a luat licenta de antrenor, antreneaza echipe de copii de 5-6 ani, il cheama lumea la petreceri sa "entertain" pe copii, oameni cu bani, nu asa.. Ba unul i-a propus sa isi faca business, ca il ajuta el. Asa ca, el, la 17 ani si ceva, face mai multi bani intr-o ora decat as putea eu sa fac vreodata. Si in plus, ii place. Eu nu as putea sa spun acelasi lucru - doar ca e OK. A fost cineva in Charleston, South Carolina? E ceva de vizitat? Am o conferinta in iunie.. edit: apreciez persoanele cu PhD, iti trebuie foarte multa vointa sa il duci pana la capat. Cred ca e nevoie de o anumita constructie interioara sau sa te fi nascut pentru asta.
www.razvanphotography.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Josefine, noi am fost in Maggie Vallie[:D]...dar cu siguranta ai ceva de vizitat!!! (unde am fost noi era un orasel indian...nu l-am vizitat dar am vazut pliante...foarte interesant!!!) Noi ne facem planuri cu copiii, dar pana la urma, vor face ce vor[:D][:I]...de urechi la universitate nu pot sa il duc[:D]. Le spalam si noi creieru cat sunt mici si tinem pumnii ca ramane asa spalat pana la varsta universitatii[:D] Carmen, pai asta spun...pediatrul lui David ne spunea ca inevitabil el va dezvolta alergii si evident astm...Din fericire, deocamdata, pare ca mosteneste gena celor fara probleme din familie[:I] si inafara de alergia la cuvantul "lazy" de care se tot plange...[:D] e ok. Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca fara scoala ajunge sa tunda iarba sau sa lucreze la drumuri si poduri dc. nu are vreun talent mai deosebit, de exemplu asa ca fratele tau. Nu toata lumea are talente si aia tb sa mearga pe educatie. Mai ales baietii, ca fetele la o adica se marita cu cine trebuie [:D] Cu Ph.D.ul am glumit.:) Nu e prea grozav. Poate Medical School [:D] Sau Law School [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LOOOL, si mie imi venea sa plang. Tot cu Adam tineam si eu. Adam deja e star, nu cred ca avea nevoie neaparat de titlu. Dar ar fi fost frumos. America tot convervatoare e. Ma mir cum a castigat Obama. Dar ce a fost impresionant a fost Queen. De-a dreptul breath taking.
www.razvanphotography.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AB, vino si la noi la scoala...cu astfel de exemple Aia cu 9 o stiu si eu (singura de altfel[:D])...hahaa!!! Ruxij, noi le combinam...brains, body si good looks[:D][:I]...David tinteste sa zboare intr-o alta galaxie[:D]...si se antreneaza de pe acu[:I]...noroc ca NASA e acilea[:D] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea[olala] [pup]iti prieste cu bb :)) Tembelizor nu am [:D] numa ecran de dvd-uri:)) Mey hmmm si io poate negociez Ph.D.-ul, poate [:D] Si la canadieni depinde [:D] socrul meu zice ca un jewish dropout e cel fara Ph.D.. No acum serios. E aiurea sa ai copii si sa ai pareri atat de diferite legat de viitorul lor. Nu studiile conteaza, dar lalaitul si lenea nu le suport. Sa invete cat ii duce capul. Daca nu pot, nu-i bat la cap, dar daca pot si nu vor au incurcat-o. Exista oameni talentati care merita sa-si urmeze o cale a lor, dar restul lumii isi castiga o paine si cam atat. Ideal ar fi sa o castigi intr-o munca care nu-ti pune viata in pericol, care-ti aduce un venit rezonabil pe o durata cat mai lunga si care-ti face cat de cat placere. Pentru ca job-uri banoase cat esti tanar se tot gasesc, dar care-i job security-ul cand job-ul tau il poate face oricine? Pe mine oamenii in varsta care sunt la casa in supermarket ma sperie. Anamaria azi dau capitolul de scris, asa ca poate veniti pe la noi [:D] Eu cu gripa am decis. Forma de acum e usoara, daca s-o prosti la toamna prefer sa ma vaccinez cu ea acum. Oricum ne-am refacut backyard-ul cu team din Mx evident. A inceput sa iasa iarba si vad ca n-am patit nimic. Cu papa de bebe, io-s din aceea cu alaptatul lung, si negrabitul... sange de ardelean. Si fac dupa capul meu... ca io trag ponoasele. In alta ordine de idei azi am avut concert la scoala cu fatuca. O reusit sa cante doua cantecele la flaut fara sa-i scape degetelele deloc. Sa fiu sincera nu credeam ca o va face pentru ca intr-un an a repetat de trei-patru ori. Dar se pare ca al meu a avut dreptate: stie notele si a devenit mai precisa in miscari si va aprecia pianul ca un efort mult mai mic cu efecte mai muzicale. Era si un baietel care a cantat prima bucata din Sonata Lunii... Am ramas cu ochii cat cepele.... mai ales ca pustiul a cantataproape razand si la sfarsit a facut ta-dammm-ta damm m asa Beethovenian [:D] apoi chiar mi-a parut rau ca am filmat :)) Pana si colegii care la ceilalti incepusera sa zumzaie.... au facut liniste [:D] Ce-i mumos[:D] Mi-am luat revansa cand am aratat la fun with azi cum imparti un numar gigantic pentru ei la 9 in cateva secunde [:D] Si i-am invatat pe toti tabla lui 9 la fel de repede. Mai repede decat calculatorul :)) Mai stiam o chestie cu inmultitul de nouzeci si ceva mental mai repede decat porcaria de buzunar [:D] Ce pacat ca nu merge cu orice. Abia astept sa creasca mai maricei sa le arat cum sa dea calculatorul la cos [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...