Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La dentist, cu copilul, in Am. de N, Europa?


Recommended Posts

Ma intereseaza cat de des li se fac radiografii copiilor acolo unde locuiti (in special cele de rutina... se practica?!!!), daca dentistii apeleaza la gaz ilariant si in ce situatii, eventual cum au tratat carii minore la dinti de lapte. Multumesc, m-ar ajuta raspunsurile voastre ca sa aflu unde stau... [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai lu' fi-miu i-au facut radiografii. Si au tratat cariile cum le trateaza si pe ale mele. Au vazut ei niste carii cu lupa intre dinti cica, ca pe dinafara nu se vad. I-au facut injectie din aia in gingie cum imi fac si mie, nici o diferenta si au tratat cariile la dintii de lapte cum ar trata orice carie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, le spui ca vomita?! Cum e in Franta (eventual alta tara europeana... vad ca nu scrie nimeni), AB? La ce interval le fac? Ruxij, atunci de ce ii mai iradiaza, daca le vad cu lupa? Ca asa le vad si eu pe ale fetei, cu lupa. Corina, Ruxi, au stat, mey la injectie in gingie? Ca eu si acum prefer sa treaca direct la lucru, sa sara peste faza cu seringa, dar cred ca din copilarie mi se trage (injectia era pastrata pt. situatii mai complicate, nu carii simple). Sotul e dependent de seringa, asa l-au obisnuit. Nimic cu gaz ilariant? Nu ca l-as vrea, ba, din contra, dar povestea fetita ca a auzit la scoala despre... [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, am glumit "cu lupa" loool. Adica nu se vede nici o carie la fi-miu dar au facut ei raze X si vazura ei niste puncte cica intre doi dinti de lapte. Da, fi-miu a stat f. cuminte la injectie, dar are 7 ani. Mai mult l-a deranjat dupa aia ca ramasese cu gura cam stramba de la anestezie, cu buza un pic umflata si facea scandal "cand imi treceeeee?" lol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Bai, am glumit "cu lupa" loool. [:D], am zis ca poate au pus mana pe lupa sa ti le arate si tie "pe viu", da' cred ca tu nu te-ai contrat [:D]. Da, stiu ca se vede orice rahatis la raze. Da, fi-miu a stat f. cuminte la injectie, dar are 7 ani. Mai mult l-a deranjat dupa aia ca ramasese cu gura cam stramba de la anestezie, cu buza un pic umflata si facea scandal "cand imi treceeeee?" lol Imi inchipui ca le expica sa nu se miste si toate cele, nu?
[url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Letitia, ma intereseaza cum se procedeaza si in alte tari. Deci cand te duci la control, la 6 luni, nu te conditioneaza cu radiografia? [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...