Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MElise
Pentru a varia putin... exista oare grade diferite de gravitate a situatiei? Conteaza cand cum si cu cine? Ce credeti? MElise
Din punctul meu de vedere, sau daca eu as fi cea inselata, gravitatea ar fi aceeasi, indiferent de conjunctura: nu ar atarna mai putin in balanta daca ar fi barbat sau femeie, daca ar fi mai tanara sau mai in varsta, mai slaba ori mai grasa sau daca el ar fi beat sau treaz. Fapta e aceeasi indiferent unde si cu cine se petrece. Si apropos de never say never pe care l-ati mentionat cativa, eu in problema asta, pentru mine spun never. E ca si cum mi-ai spune ca never say never ca o sa omor pe cineva din proprie initiativa. People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! Anda si Carina (deja domnisoara) http://andaoana.wordpress.com/ http://flickr.com/photos/32304863@N04/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lady, am pomenit de asta ca sa subliniez diferenta dintre barbati si femei in privinta pretentiei sexuale. Pt. cei care apeleaza la prostituate sexul este o descarcare, o necesitate hormonala care se poate satisface imediat. De altfel s-a demonstrat prin studii ca barbatii isi stapanesc foarte greu impuslivitatea, deci inca o scuza la ei pt. inselat. femeile sunt mai analitice inainte sa faca ceva. ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MElise
Pentru a varia putin... exista oare grade diferite de gravitate a situatiei? Conteaza cand cum si cu cine? Ce credeti? MElise
Una este cand faptele tale duc la ruperea unei relatii si alta este cand duc la destramarea unei familii cu copii. Din punctul meu de vedere daca esti in prima situatie nu merita sa te abtii (in ideea ca daca te simti tentat e clar ca nu ai o relatie perfecta, e loc de mai bine) iar daca esti in a doua situatie nu merita sa o faci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui MElise
Pentru a varia putin... exista oare grade diferite de gravitate a situatiei? Conteaza cand cum si cu cine? Ce credeti? MElise
Una este cand faptele tale duc la ruperea unei relatii si alta este cand duc la destramarea unei familii cu copii. Din punctul meu de vedere daca esti in prima situatie nu merita sa te abtii (in ideea ca daca te simti tentat e clar ca nu ai o relatie perfecta, e loc de mai bine) iar daca esti in a doua situatie nu merita sa o faci.
Daca nu mai vreio sa ramai in relatie o inchei, e mai uman asa (ca tot am pomenit de uman pana acum). ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO Daca nu mai vreio sa ramai in relatie o inchei, e mai uman asa (ca tot am pomenit de uman pana acum).
Poate circumstantele sunt de asa natura ca nu ai timp.[olala] Si acum serios vorbind, chiar eu am pus problema asta, cu incheiatul relatiei si am zis ca din experienta mea nu e deloc usor sa inchei o relatie din motive "abstracte". Ca suferinta este mare si in cazul acesta, poate chiar mai mare, intrucat partenerul se simte singurul vinovat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ajunge sa conteze cu cine ai inselat doar pe persoana inselata. Adica daca e o persoana apropiata cred ca doare mai rau... Sau poate sa doara si daca ai facut-o cu cineva necunoscut. Desi personal cred ca raul e deja facut odata inseland incat pt. mine prea putin ar conta cu cine a facut-o, unde si cand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La una din discutiile cu psihoterapeuta mea, am aflat ca cele mai multe paciente ale ei sunt femei cu cariera, emancipate, independente financiar,ingrijite,atragatoare... marea majoritatea ajunse la psihoterapie pt a intelege de ce au fost inselate de soti cu femei sub conditia lor ( ca nivel social)...respunsul: barbatii lor au fost depasiti de evolutia sotiei in timp si au incercat sa se valorizeze in fata uneia pe care o putea impresiona usor, eventual fara prea mare efort, ...o alta peste conditia sotiei ar fi fost prea complicat...aia nu ar fi cazut asa pe spate de cum deschidea el gura unii barbati sunt complexati, chiar daca nu o arata si nu o spun de evolutia femeii lor...stiu multi barbati care isi doresc femei " destepte si supuse", atat cat sa nu se faca de ras in societate ca sa nu aibe sentimentul xca e vreo competitie in familie si ca le-ar fi umbrita personalitatea si sa stiti ca e un motiv serios de a insela...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO De altfel s-a demonstrat prin studii ca barbatii isi stapanesc foarte greu impuslivitatea, deci inca o scuza la ei pt. inselat. femeile sunt mai analitice inainte sa faca ceva.
XIO, nu cred ca barbatii insala din impulsivitate. Femeile, daca e sa generalizam din nou, sunt poate mai analitice dar asta nu inseamna ca analiza le indeamna la un refuz al aventurii. Ele pot analiza 2 luni ca in final s-o faca. Gandeste-te, doua luni in care se pot gasi 1001 de motive ´´pentru´´. Cum am mai spus, femeia vrea in general sa ascunda aceste aspecte, nu se lauda cu ele . Nu spune nimanui. De aceia analiza despre care vorbesti tu poate fi luata ca masura de siguranta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...a si inca un motiv dat de un barbat la 49 de ani, un om care stie ce este o familie si care tine la traditie si regulile unei societati traditionale: " ar fi o lipsa de respect pt o femeie care arata ca e disponibila sa o refuzi pt a nu o jigni"...si sa stiti ca e chiar de moda veche domnul colto...cred ca am activat [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...