Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui balanta " ar fi o lipsa de respect pt o femeie care arata ca e disponibila sa o refuzi pt a nu o jigni"...
[help] Si daca-i una nasoala si-mi arata ca-i disponibila...trebuie sa fac orice, ca sa n-o jignesc???[q] Vai, mie...ce vremuri traim! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

...Rufus...tu stii ca nu asa se pune problema...la um moment dat intre doua persoane poate exista o chimie si abia din punctul ala iti pui problema "refuzului"...nu ca apare una in peisaj cu hormonii tropaind si tu ii pui carpa in cap sa n-o vezi si sa n-o refuzi....omul imi explica in contextul in care apare o atractie cumva reciproca...pt ca sa stii, sunt destule femei care fac avansuri barbatilor maritate sau nu, doamne sau nu...

 

in foarte multe situatii, la cei care vor sa isi pastreze familiile si doar sa isi diversifice viata sexuala ajunsa in impas regula de baza e ca amandoi sa fie angajati ca sa nu apara dezechilibre de situatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta
...Rufus...tu stii ca nu asa se pune problema...
align="right" id="quote2">Stiu, stiu...era o gluma.Dar, ca un barbat de 49 de ani ce sunt, iti spun ca n-am nici o opreliste sa "jignesc" o doamna cu un astfel de refuz. De altfel, cred ca o doamna adevarata nu s-ar simti jignita, daca motivul ar fi evident. Iar motivele-s multe...mi s-a intamplat sa refuz ca sa nu-i fac rau unei doamne implicata intr-un maritis complicat, chiar daca, in acel moment, eu eram liber; dupa un timp mi-a transmis multumirile ei, n-as fi facut decat sa profit de zapaceala ei intr-o perioada dificila. E drept, pe cand sa prind si eu glas, ca sa "remediez" problema...a aparut Tora. Nu, ea nu mi-a stricat planurile, mi-a umplut viata...[:)]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta sa stii ca ce a spus psihoterapeuta ta este foarte adevarat. Cunosc si eu un barbat care este de parere ca femeile trebuie sa fie supuse si sa faca ce vrea barbatul.[bang][bang] Dee... inca traim intr-o societate in care barbatii au impresia ca pot sa faca orice fara sa fie trasi la raspundere in mare majoritate a cazurilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO



Este foarte simplu sa te gandesti la gigolo si prostituate. Numai daca incerci sa iti amintesti cate ai vazut tu pe marginea drumului sau arestate la TV si cati ai vazut in aceleasi ipostaze.
Cum sa nu-ti dai seama de relevanta?
iti arata care dintre sexe este mai dispus la o partida rapida, fara sentimente, intalniri, cadre aranjate samd. Doar sex.



align="right" id="quote2">

ca sa fiu sigura ca inteleg ideea: prostituate > gigoloi. corect?

da? deci care sex e mai dispus la o partida rapida? al prostituatelor sau al gigoloilor? [olala]


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...
id="green">id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus...vorbesc despre barbati casatoriti de 25 de ani cu aceeasi femeie...poate luata din alte considerente decat cele de dragoste...tu ai schimbat macazul o data...si poate e firesc sa fii multumit de noua alegere...dar sa stii ca nu la toti e asa si tu ca barbat stii mai bine decat mine chiar daca nu-ti dai in gat confratii...stii ce mi-a zis un barbat....ca de multe ori cand se ajunge la inselat deja nu iti mai pasa daca se afla sau nu ...adica consideri ca nu ai ce pierde...si sunt si cazuri din astea

 

 

Iulix, traim intr-o societate in care barbatii simt ca pierd teren si controlul si nu sunt pregatiti pt asa ceva...acum serios...noi nastem( ne facem copii), ne putem autosatisface sau putem renunta chiar si la asta, putem sa avem joburi si afaceri, deci ne rezolvam problema financiara, putem avea prietene, prieteni destul de usor pt ca suntem mult mai deschise si lista poate continua...care ar putea fi rolul lor la un moment dat daca pe ala de tata nu il iau in serios?

 

e o consecinta a timpurilor in care traim si cand se reaseaza cumva pozitia in societate a femeii, indiferent ca e in avantajul nostru sau nu, ca ne convine sau nu...astea sunt timpurile si daca nu ne adaptam...suferim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta



Iulix, traim intr-o societate in care barbatii simt ca pierd teren si controlul si nu sunt pregatiti pt asa ceva...acum serios...noi nastem( ne facem copii), ne putem autosatisface sau putem renunta chiar si la asta, putem sa avem joburi si afaceri, deci ne rezolvam problema financiara, putem avea prietene, prieteni destul de usor pt ca suntem mult mai deschise si lista poate continua...care ar putea fi rolul lor la un moment dat daca pe ala de tata nu il iau in serios?

e o consecinta a timpurilor in care traim si cand se reaseaza cumva pozitia in societate a femeii, indiferent ca e in avantajul nostru sau nu, ca ne convine sau nu...astea sunt timpurile si daca nu ne adaptam...suferim
align="right" id="quote2">


Balanta, foarte la rece le-ai judecat. [:)]

Uite,eliminand toate cele scrise de tine mai sus, un rol foarte important pe care il putem atribui barbatului este acela de partener de viata cu tot ce inseamna asta.
Acela de om de care te-ai indragostit, care te tine noaptea in brate, te face sa razi,iti admira cutare rochie sau lenjerie, isi bea cafeaua cu tine dimineata , te asculta, te mangie cand plangi si e alturi de tine, oricand.

Astea-s lucruri pe care prietenii tai, (oricat de multi ar fi ei) firma ta,banii tai, tu insati sau pisica ta nu le pot face.(nu ai tai Balanta,..zic asa in general)

Nu cred ca restructurarea societatii sau redefinirea locului femeii in societate pot influenta simpla atractie si nevoie pe care o femeie le simte pentru un barbat sau invers.

Exemplul cu barbatul care isi insala sotia cu o femeie inferioara dpdv profesional inseamna doar ca acel om se poate simti atras de o femeie fara a-i cere diploma de studii sau cartea de munca.
Vreau doar sa spun ca, sotia inselata a pus gresit problema referire facand direct la nivelul profesional al..amantei. Omul ala nu s-a culcat cu diploma, ci cu femeia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ce spune balanta e perfect adevarat. Chiar au fost studii care au demonstrat ca cu cat o femeie are IQul mai ridicat are mai putine sanse sa se casatoreasca. Barbatii doresc sa fie admirati, sa se simta superiori femeii cu care sunt. De aceea, cand se casatoresc mai tineri si in timp sotia evolueaza poate mai rapid, sau cel putin asa percepe el, nu se mai simte admirat si cauta reafirmarea in alta parte. Este o nevoie pe care femeia de langa el nu o poate satisface. Uneori oricat ar incerca ea sa il laude , el tot nu se simte nr. 1 in cuplu, nu din cauza diplomelor, dar poate ea castiga mai mult, sau are o pozitie undeva mai sus pe scara sociala sau stiu eu ce poate sa mai fie. Este o situatie cat se poate de reala si care se raspandeste din ce in ce mai mult, odata cu afirmarea tot mai raspandinta a femeilor in societate. Sunt putini cei care suporta sa se simta nr. 2, sau carora nu le pasa, nici nu se gandesc in termeni de nr.1 sau nr 2. Da, o sa fie multi care sa zica "pe mine nu m-ar deranja dc. sotia ar castiga triplu fata de mine", dar aia spun doar asa "nu M-AR", ca le da mana, stiind ca asta nu se va intampla dintr-un motiv sau altul stiut bine de ei. Deci printre altele, asta e un motiv real de a insela...pt barbati. Pt. femei nu stiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar au fost studii care au demonstrat ca cu cat o femeie are IQul mai ridicat are mai putine sanse sa se casatoreasca. Barbatii doresc sa fie admirati, sa se simta superiori femeii cu care sunt

 

chiar s-a gandit cineva sa faca aceste studii? unde ai citit asta?

 

eu nu am facut nici un studiu dar am realizat , pe parcursul vietii mele, ca barbatii doresc aceleasi lucruri ca si femeile.

asta cu IQ-ul nu pot sa ma descopar. nu am facut inca testul[:I]

 

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca citii pe undeva pe net, dar are sens. Si nici nu ma mira ca s-au facut astfel de studii, de ce nu?

Sa zicem ca IQul tau e in top 5%. Ai acces doar la barbatii mai destepti de top 5%. Dintre care unii vor pe cineva mai putin istetz decat tine oricum, altii nu te plac fizic, altii sunt insurati samd. Cati mai raman?[:D]

 

PS Si eu m-am maritat[:D]

 

Lasand gluma la o parte, competitia in cuplu e motiv clar de inselat sau chiar despartit, din partea barbatilor. Nu e adevarat ca avem fix aceleasi nevoi. Mai sunt mici diferente pe ici pe colo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...