Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Am citit si eu asta cu IQ. Zice asa:

 

"Women, IQ and Marriage

 

In one study, four British universities measured the IQ of 900 11-year-olds and revisited them 40 years later to see how their lives had moved on.

 

They found that the brighter girls were less likely to find a man who wants to marry them, with their chances diminishing dramatically in direct proportion to their level of intelligence.

 

For each 16-point rise in their IQ, their marriage prospects fell by 40 per cent.

 

In contrast, boys' chances increased by 35 per cent with each 16-point rise. (Qtd. here).

 

One theory is that men want to marry women who are not as smart as they are. I thus explained to my wife (who has a PhD in microbiology) how lucky she was to find a really smart man. Her response was unprintable in a family blog. Let's just say that she had an alternative theory of why smart women don't get married, something about a fish and a bicycle.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

...lady...sunt perfect de acord cu tine numa ca asta e valabila o perioada...poate sunt si exceptii care dupa ani de casnicie si probleme si tot felul de suisuri sau coborasuri...se mai tin in brate...dar practic, din ce vad in jurul meu domina cuplurile in care cei doi sunt vesnic nemultumiti de celalat, se critica, isi fac observatii, dorm separat de cele mai multe ori si ajutorul e dat de nevoie si nu neaparat benevol ci la cerere sau chiar impus...asta vad eu...vad si altele dar astea sunt in minoritate

 

 

a_alinta, nu m-am uitat la profilul tau...dar serios ca nu-si doresc aceleasi lucruri...eu una nu-mi doresc sa merg la pescuit, nu-mi doresc sa privesc non stop la televizor, nu doresc sa-mi petrec timpul liber in gasca si in harmalaie, nu doresc sa mananc de trei ori pe zi, nu doresc sa ma bag in seama ca ei...si lista poate continua...imi doresc sa ascult susurul apei...imi doresc sa am o atmosfera romantica acasa...imi doresc sa nu gatesc, sa nu fac curat, sa nu calc, sa nu am responsabilitati si este fix ce isi doresc ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si inca ceva lady...slabe sanse ca barbatul de langa mine sa mai fie aceeasi persoana de care m-am indragostit acum hat ani...cand ma imbrac fuge din camera ca sa nu fie intrebat ceva...cand plang si ma vait spune ca e problema mea...cand dorm nopatea tre sa stau la 5 m distanta ca nu suporta sa i sea "ia aerul"...asa ca sincer...jobul...prietenele...satisfactiile profesionale...posibilitatile financiare care imi dau libertatea de miscare,relatia cu fiul meu...sunt adevarate motive si surse de energie pt mine sa-mi doresc sa traiesc...in rest ce nu am se poate completa...sow...pot fi motive pt inselat...ce nu ai iti iei[:I]...sau cum spune o prietena de a mea, " o femeie nu pleaca sa ia zahar din alimentara decat daca nu are in camara"...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arminad
Am citit si eu asta cu IQ. Zice asa:"Women, IQ and Marriage In one study, four British universities measured the IQ of 900 11-year-olds and revisited them 40 years later to see how their lives had moved on. They found that the brighter girls were less likely to find a man who wants to marry them, with their chances diminishing dramatically in direct proportion to their level of intelligence. For each 16-point rise in their IQ, their marriage prospects fell by 40 per cent. In contrast, boys' chances increased by 35 per cent with each 16-point rise. (Qtd. here).One theory is that men want to marry women who are not as smart as they are. I thus explained to my wife (who has a PhD in microbiology) how lucky she was to find a really smart man. Her response was unprintable in a family blog. Let's just say that she had an alternative theory of why smart women don't get married, something about a fish and a bicycle.[:D]
align="right" id="quote2">Te rog sa plasezi si in limba romana conform Regulamentului de utilizare al acestui forum pct.11Eu pur si simplu / Pagina legislativa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost intr-o delegatie cu un tip ca astia

http://www.menshealth.com/summerbodies/josh-duhamel.php#starthere

 

http://www.menshealth.com/summerbodies/jason-statham.php#starthere

 

cine stie, poate ca faceam un pocinog[:D][:D][:D]

 

devii ceea ce practiciid="brown">

www.de-azi.ro

http://oscarfriends.wordpress.com/

 

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." id="brown"> Linda si Paul McCartney

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu intotdeauna am vrut ca partenerul sa fie mai destept decat mine si mi s-a "pus pata" doar pe cei care se incadrau in aceasta categorie.

Prietenul meu a spus ca daca eu voi castiga bine, se lasa de meserie si sta acasa pt. a avea grija de ferma ( tot aia vreau, Deus[:D] ).

Noi ne-am intretinut pe rand in timpul relatiei, in functie de situatia materiala a familiei[:D]

 

Normal ca mai exista barbati care sa caute femei de tinut sub papuc, daca mai exista si barbati care sa le cafteasca i sa ii bata copilul nu ma mai mira nimic.

Si mentalitatea aia cu sotia si cratita inca mai e prezenta la noi. Nu tiu cum e in alte tari, dar cred ca acolo daca as spune la un spital ca vreau chirurgie nu ar incerca 80% din barbati sa imi explice cum trebuie sa stau acasa, cum trebuie sa am grija de copil, cum trebuie sa fac mancare si sa "tin casa".

 

 

 

Ei, Deus[:D] Precis n-ai fi facut nimic pacatos [:D]

 

***Fur is for petting**

http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

 

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro

www.accesoriisihaine.blogspot.com

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Prietenul meu a spus ca daca eu voi castiga bine, se lasa de meserie si sta acasa pt. a avea grija de ferma
align="right" id="quote2">

Si iti imaginezi ca o sa fie chiar fericit intr-o astfel de situatie? Slabe sanse.

Dar in fine, probabil ca suna acceptabil la modul teoretic pentru multi dintre noi, practica totusi ne omoara. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arminad

They found that the brighter girls were less likely to find a man who wants to marry them, with their chances diminishing dramatically in direct proportion to their level of intelligence.

For each 16-point rise in their IQ, their marriage prospects fell by 40 per cent.

align="right" id="quote2">

Dar oare fetele astea au fost intrebate daca ele vor sa se marite? Cu cat un om este mai inteligent cu atat isi doreste mai multe si mai diverse de la viata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia
Citat:
citat din mesajul lui XIOPrietenul meu a spus ca daca eu voi castiga bine, se lasa de meserie si sta acasa pt. a avea grija de ferma
align="right" id="quote2">Si iti imaginezi ca o sa fie chiar fericit intr-o astfel de situatie? Slabe sanse. Dar in fine, probabil ca suna acceptabil la modul teoretic pentru multi dintre noi, practica totusi ne omoara. [:)]
align="right" id="quote2">Pai cunoscandu-l pe el, da, cred o sa fie, ca si eu as fi . [:D]Nu stiu daca se va intampla asa ceva, dar e dispus sa se "sacrifice" facand ceva ce ii place, nu ma trimite pe mine la cratita ca altii[:D]***Fur is for petting**http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.rowww.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...