Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

eu cred, dupa experienta mea cam amara, ca infidelitatea nu e nimic altceva decit o alegere. strict individuala. care nu tine de partenerul inselat. care nu spune nimic despre partenerul inselat. care vorbeste dor despre slabiciunea infidelului. motivele pt care o face fiecare, sunt din cele mai diverse si, de obicei, sunt strins legate de istoria personala a fiecaruia. adica de copilarie, de modelul de casnicie pe care l-a trait alaturi de parintii lui, de felul in care acestia doi - parintii - i-au insuflat sau i-au dat direct definitiile despre viata.

eu am fost inselata, dar INCA n-am inselat. spun inca, fiindca tot incerc sa-mi bag in cap ca daca o fac voi scadea in ochii mei. desi tentatii... slava Domnului.. motive... iar la fel.. dar eu nu vreau! pt ca stiu ca sunt atit e puternica incit sa fac alegerea de a trai corect in raport cu mine.

dar, sa ma fereasca D-zeu sa cunosc un barbat care sa-mi dea tot ce-mi lipseste acum.. fiindca atunci a fi corecta fata de mine s-ar putea sa capete brusc un alt inteles...

balanta [flo] mi-era dor de tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui eumada
deci .....eu consider ca atunci cand nu ai ce face, nu esti ocupat nu esti preocupat de copil casa sau ceva similar,important cu adevarat incepi sa visezi la cai verzi pe pereti ...fluturasi in stomac si alte cele,care sunt si trecatoare mai ales.ideea e ca daca ai familie copii sau alte de alea,daca le-ai facut din convingere si iubesti si respecti nu cauti in alta parte.alaltaseara discutam cu sotul la modul general si i-am zis clar ca gelozia la noi nu are loc.Mie mi se pare obositor sa te ascunzi sa minti sa inseli.Trebuie sa te pazesti,sa fii atent sa ai grija la intalniri mesaje telefoane sa nu te vada posibili cunoscuti.....bleah...cand ai un copil si esti preocupata de diverse.....mi se pare o prostie.Frustrarile pot fi tratate cu on cursa cu viteza,cu shoping,infrumusetare si intretinere corporala.....nu neaparat cu sex cu un altul/ alta.Bine asta e valabil din punctul meu de vedere cand e vorba de casatorie,unde un pas gresit provoaca traume si de astea.Cand nu exista acte,cand e concubinaj.....e apa de ploaie,mai ales cand nu sunt obligatii,in special copii.Crizele emotionale apar la persoane instabile sau ne4sigure.Daca sotyul neg;lijeaza e problema lui......ma fac frumoasa iau copilul si plec la plimbare ma joc cu puiul,caut relatii cu alte mamici..etc..care e problema?Madalina [mamica] de minunica Eva-Maria 14.08.2009
align="right" id="quote2">Cam asa gandeam si eu cu ceva timp in urma. La fel de sigura si stapana pe situatie ..dar "surprizele" te lovesc cand te astepti mai putin si uite asa nu poti fii niciodata 100% sigura pe tine si cu atat mai putin pe cel de langa tine.[mamica]de[zana][foto]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilia_99...[pup]...deci ai putea avea un motiv la un moment dat...sa ti se dea ce iti lipseste acum...acum cativa ani nu iti lipsea...peste cativa ani s-ar putea sa nu iti trebuiasca ce iti lipseste acum...deci nu neaparat motivele sunt la baza infidelitatilor...ci contextul...conjuctura...astrele...momentul vulnerabil...diverse situatii....stiu destui oameni virtuosi si cu o moralitate ridicata care au picat rau de tot la o "conjuctura favorabila"...cum spune si avoogt...fereasca sfantul sa te loveasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai, mama ei de treaba, mai balanta...am motivele, am contextul, am chiar si omul, de fapt... dar ma lupt cu toate, ca mi-e teama ca o sa ma simt mai rau dupa, decit ma simt acum... nu doresc sa-mi arog portretul virtuoasei, nici vorba.. tot de ce va simti sufletul meu mi-e frica..de aia zic.. e doar o chestie de alegere, nu de motive. vezi ca vorbeam impreuna, dar ne intelegeam separat [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eumada, nu stiu care e logica dupa care te-ai ghidat cand ai spus ca intr-o casatorie e aiurea sa inseli, dar daca e concubinaj nu-i nimic.

ca partenerul iti este sot, concubin, iubit, tot aia simte cand este inselat si tot aceeasi durere este, indiferent de cate acte are.

 

***Fur is for petting**

http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

 

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro

www.accesoriisihaine.blogspot.com

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...ilia...daca ar fi sa fiu o femeie "normala"...ti-as spune ca deja ai inselat pt ca e irelevant faptul ca nu ai facut-o atat timp cat deja te gandesti la ea...dar cum sunt "anormala"...stai linistita...va veni momentul cand vei lua din viata ce iti va conveni fara sa mai ai remuscari si sa te doara sufletul...pt ca el te doare oricum...si asa si asa...problema e ca in marea majoritate femeile daca au gasit persoana cu care sa merite sa-si incarce "constiinta" se si indragostesc , de aici si vine sentimentul de vinovatie...si stiu si femei care inseala fara habar sa aiba nimeni, fara sa aiba neaparat motive, pt placerea momentului, isi iubesc familia, sotul dar doresc si ceva pasiune sexuala...si traiesc bine mersi, nu au probleme de constiinta si nu bat toba...o stiu nu de la ele ci de la barbatii care au fost mai putin discreti...cica hotul neprins e negustor cinstit...si proportia celor ce aplica acest proverb e destul de mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io una stiu ca m-am maritat din dragoste(greu)cand am facut-o am facut-o din partea mea pentru totdeauna...ca altfel nu faceam,ca aveam de toate,ale mele...iar daca dumnealui ma inseala e problema lui...isi asuma riscul aferent...desi el e la a doua casnicie iar in prima a patit-o urat de tot...prima a facut copil cu altul..demonstrat genetic.Asa ca daca il mananca....o face pe barba lui.il iubesc ma iubeste(sunt prea afurisita ca sa fiu suportata deci clar ma iubeste)[:D][:I]ne respectam ne [sex] de multe ori si fac tot ce imi cere..[:I]ma ajuta face curat mancare....mie nu-mi place sa fac, de vreo trei luni avem menajera,in weekend duc fata la mama si noi socializam......iesim ,eu prefer sa ies mai mult singura cu copilul,ca ne facem de cap...[olala]in parc,la mall,ne plimbam ii cumpar cate ceva,ne jucam...in fine..

 

ideea e ca mie nu-mi trebuie altu`...iar el e liber sa faca ce vrea desi acum face ce trebuie si la ce a patit e constient ca "ce tie nu-ti place..."

 

 

 

Madalina [mamica] de minunica Eva-Maria 14.08.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...am motivele, am contextul, am chiar si omul, de fapt... dar ma lupt cu toate, ca mi-e teama ca o sa ma simt mai rau dupa, decit ma simt acum... nu doresc sa-mi arog portretul virtuoasei, nici vorba.. tot de ce va simti sufletul meu mi-e frica..de aia zic.. e doar o chestie de alegere, nu de motive. vezi ca vorbeam impreuna, dar ne intelegeam separat

 

exact la fel s-a intamplat si in cazul meu. exact asta am realizat inainte de a spune nu. ca ma voi simti mizerabil daca fac pasul asta. si ca sotul meu nu merita asta.

vreau sa va spun ca "nebunia" mi-a trecut in timp si ca ma felicit in fiecare zi ca am ales calea linistii si nu am cedat pasiunii carnale. va rog sa nu o interpretati ca pe o bascalie, dar sunt mandra de mine ca nu am inselat.

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ruxij , si eu consider ca am inselat in sensul ca desi trupul meu este doar al sotului, in sufletul meu a mai fost cineva.

dar faptul ca nu am comis "fapta" ma face fericita. sotul a simtit ca a avut o ispita. ( nu vreau sa intru in detalii , scuze )

 

( printre altele, ca , de , am inceput sa ma tot gandesc la asta de cand a aparut acest topic, nu am facut pasul final pentru ca in mintea mea a mai vut loc, in acel moment , ideea ca daca sotul meu a putut sa tina slitul inchis , tin sa precis ca nu e impotent si ca serviciul l-a dus departe de casa , nu merita una ca mine care nu poate sa isi tina chilotii corespunzator)[:I]id="size1">

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...