Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui espiritu
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Forget it, chiar am vrut sa mai dau o tura de lectura, dar nu mai gasesc mesajul tau ala cu derapajele sexuale normale. L-ai sters? Pe bune ca daca chiar sunt asa normale, mie mi se ia o piatra de pe inima, de ce sa ma mai oftic dc. m-o insela barbata-miu, poate chiar o fi atat normal, cat si benefic pt cuplu.Problema e ca al meu tot a sustinut mereu ca el nu poa' sa faca sex sportiv, tb sa aiba sentimente pentru persoana si dc asa o fi, e mai naspa.
align="right" id="quote2">eu il vad tot acolo postul.eu vorbesc de el si ea iar tu transformi totul in el.problema vesnica "doar barbatii insala"(multumita Mianna?)ce vroiai sa spuna al tau ca sa iasa bine?daca spunea 'da pot sa mi-o trag doar sa ma descarc' nu iti baga ghimpele in inima?asa a fost diplomat si a spus de sentimente care sentimente nu se nasc la un ONS.I'm not crazy my reality is just different than yours !
align="right" id="quote2">OK. Am inteles pozitia cu ONSurile si acceptabilitatea acestora intr-o relatie de lunga durata. Nu's asa convinsa insa ca pozitia asta e valabila chiar pt. toata lumea, indiferent de sex.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ca pana la urma chiar e un subiect "on topic"[:D]

 

Mie imi plac sincer barbatii de pe DC, chiar sunt deosebiti. (Marius, Espiritu, Rufus, [flo]).

Intamplator, ca sa fiu si eu on topic, sunt de acord cu espiritu.

Poate oi fi eu defecta, dar chiar e greu de crezut ca intr-o casnicie care depaseste 30 de ani (eu as zice chiar 7[:D]) sexul mai poate fi la fel de incitant ca la inceput. Sigur ca poate fi satisfacator, dar oare e suficient?

Nu mai stau sa gasesc citatul exact, dar stiti ce zicea Marin Preda... Roughly, zicea ca un barbat isi inseala nevasta nu pentru ca amanta e mai frumoasa sau mai desteapta, ci pentru ca e, pur si simplu, alta...

 

Oops! Taman era sa dau send cand mi-am dat seama ca n-am fost deloc on topic.[:D] Aici dezbateam de ce inseala femeile, nu barbatii.

Cred ca femeile inseala, de fapt, la baza, [:D] cam din aceleasi motive ca si barbatii, doar ca noi avem boala despicatului firului in patru. [:D] Ceea ce numim noi analiza e probabil prudenta, iar amanarea actului e mai mult de fatada, de paravan, de "sa nu ma las din prima" [:D]

 

Cred, nu stiu sigur, ca nu-s Mafalda, sa le stiu pe toate. N-am practicat si din manuale nu reiese...[:D]

 

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca femeile au relatii sexuale pentru ca asa vor. Pur si simplu. Atunci cand doresc, o fac si gata. Ca sunt mai cerebrale, cred ca este adevarat. Care ar fi motivatiile? Au fost enumerate. Mai putin una care am spus-o mai sus. Pur si simplu are chef in acea clipa si asta e. Punct.

Uneori desi pare bizar la baza sunt tot barbatii. Pentru ca sunt barbati "vanatori". Sunt si femei "vanator" ca sa fie clar. Barbatii vanatori adulmeca o femeie. O simt, tatoneaza, incearca, revin. E un joc. Uneori este doar o chestiune de timp in care femeia sa cedeze. Chiar casatorita fiind. Daca nu-i reuseste, barbatul vanator ori renunta fara cel mai mic regret, ori revine altadata. Insa pentru el o femeie este doar o prada. Odata cucerita devine neimportanta. S-au intamplat cazuri cand barbatul vanator era defapt vanat. In aceste cazuri femeia vanator este mult mai priceputa. In fine pentru mine este delicat sa raspund de ce insala femeile nici nu este corect formulat, femeile nu insala, eventual partenerele.

Oricum este aproape statuat ca o partenera a cuiva isi va insela partenerul in mod discret. Este esential si in general reuseste. De aceea femeia isi va alege destul de bine partenerul de sex sau de relatie. Nu va dori complicatii si in nici un caz nu va dori o gura sparta. Asa incat relatia sexuala se va derula doar dupa un anumit timp. Daca va avea loc. Uneori exista momente "cazute". Numesc moment "cazut" secventa ce apare pur si simplu, ne urmarita, ne planificata, se intampla... si gata. Fara un preambul, fara urmari speciale. In fine ar fi multe de spus.

In general insa o sotie/prietena/concubina sau generic o partenera ajunge sa aiba o relatie sexuala sau mai multe daca ceva nu functioneaza bine cu partenerul/sotul/concubinul ei. Ceva nu merge chiar Ok. Mai putin momentele "cazute". Acestea le numesc "it happens".

V-am ametit?[:)]

 

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia sa vad daca pot s-o iau metodic, ca m-ati ametit, nu alta!

sunt de acord cu balanta, cuplurile de batrinei de 80 de ani pe care le vedem si in locul carora ne imaginam sunt inca impreuna pt ca AU DECIS asa. nu pt ca n-au trecut peste momente de criza, infidelitati, etc.. nu, n-am vb cu toti batrinii de 80 de ani, dar cei cu care am vb nu prea mi-au spus povesti frumoase, din contra.. deci, cum spuneam citeva pagini mai inainte, e vorba de alegeri individuale.

sunt de acord si cu espiritu, sexul cu aceeasi persoana dupa mai multi ani... hm... oups![:I]

marius, eu zic shit happens![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...