Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Mianna, ai fost rea de doua ori. O data pentru lipsa de dimplomatie la adresa autoarei subiectului si a doua oara pentru aia 90% pe care-i pui la colt, ca sa ma exprim elegant. Uite ce semnatura frumoasa ai, ´´asculta, priveste si taci...´´ [:)]
recunosc, dimplomatia nu ma caracterizeaza [olala] sa ma exprim si eu elegant, n-am pus la colt cei 90 la suta. am laudat cei 10 la suta (cu generozitate). de typo-uri, dupa cum vezi, ma amuz, fara sa raman cu convingerea ca nu stii cum de scrie "dimplomat" [:)] greselile de limba si/sau de gramatica nu le mangai pe capsor, nu pe asa-zis-ul cel mai mare site de limba romana, nu in fata unor mamici ai caror copii vor veni, poate, curand, sa intrebe "mami, cum se scrie corect, inseala sau insala? mami, ma incurc la propozitia <mie mi-e frica> sau <ea ia cartea pe care i-a dat-o>" (ultimul exemplu a fost cel care m-a facut sa inteleg ca pana si o profa de mate - mama - stie scrie corect [:)] ) daca imi explica cineva, pe intelesul unei blonde, ce-i atat de important la topicul asta, promit sa dau de 5 x 5 stelute urmatoarelor subiecte care nu-mi spun nimic [flo] pana atunci, sistemul de evaluare e "la liber" si-mi pot exprima concis opinia[pup] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Oana-Laura
Pai chiar nu ati observat ca mianna taxeaza cu cate o steluta cam orice topic deschis de desprecopii? Asa de dragul calului [alcool]
Asa e. Chiar ca de dragul calului. [:D] allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

calului i s-a explicat candva prin mesaje private modul meu de gandire vis-a-vis de subiectele sticky "sustinute" de articole de pe net, si de parerea mea fata de obligativitatea de a-mi justifica parerea [alcool] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna greselile de limba si/sau de gramatica nu le mangai pe capsor, nu pe asa-zis-ul cel mai mare site de limba romana, nu in fata unor mamici ai caror copii vor veni, poate, curand, sa intrebe "mami, cum se scrie corect, inseala sau insala? mami, ma incurc la propozitia <mie mi-e frica> sau <ea ia cartea pe care i-a dat-o>" (ultimul exemplu a fost cel care m-a facut sa inteleg ca pana si o profa de mate - mama - stie scrie corect [:)] ) daca imi explica cineva, pe intelesul unei blonde, ce-i atat de important la topicul asta, promit sa dau de 5 x 5 stelute urmatoarelor subiecte care nu-mi spun nimic [flo] pana atunci, sistemul de evaluare e "la liber" si-mi pot exprima concis opinia[pup] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Hmmm..tu stii ca eu stiu ca tu nu vorbesti serios? De ce te ascunzi in spatele scuzei cu educatia copiilor? Daca ti-ar pasa atat de tare de ce-i va spune mamica X de pe DC copilului referitor la conjugarea verbelor si alte reguli gramaticale, ai initia un super subiect cu gramatica limbii romane si ai dona minute bune din timpul tau pretios pentru a explica frumos celor care nu stiu. Ai explica, nu ai da cu bata peste degete. Dar tu ce faci?Tu vanezi. Incalci in primul rand regulamentul forumului, ironizezi persoana care a comis o greseala(din nestiinta, din neatentie, nu conteaza) si esti sigura ca detii un secret urias incat doar 10% din cei care citesc aici inteleg ce ai vrut sa spui. Faci pe desteapta adica si din pacate nu o faci constructiv.Nu e pacat? Chiar nu inteleg, explica pe intelesul unei brunete [:D] , de ce simti revolta asta pe Mirela sau pe subiectele ei? De ce simti tu nevoia sa-i tragi cate una dupa ceafa pe unde o prinzi? Am inteles ca nu iti place sa-ti justifici parerile. De ce s-ar justifica altcineva in fata ta cu privire la acest subiect? [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa urmariti un pic in memorie, mianna numai asta face, da cu steluta de pe margine. Nu are nici o contributie pozitiva, singura ei distractie este sa critice pe un anume user, pe desprecopii. Eu am observat la multe subiecte acest lucru, si cred ca mai sunt si altii, una e sa dai o stea si sa intri in conversatie si alta e doar sa imparti de pe margine cate un plici. Acuma, ce sa spun, eu sunt cadru in invatamantul universitar si nu cred ca e o greseala atat de mare sa spui inseala in loc de insala. Pare a fi o forma mai veche a unui verb si atat. E insa o mare aroganta sa te erijezi in profesor isteric de gramatica pe un forum despre copii si sa mai ai si tupeul si argumentul jenat ca nu vor sti copiii viitorului gramatica daca greseste administratorul un verb, oricare ar fi el. Mianna ceva constructiv stii sa faci sau esti doar asa pe sindrom pm acut cand imparti stelutele?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca n-am evaluat 539 (respectiv 540) de stelute - desi e foarte posibil sa gasesc 540 de subiecte "fierbinti" de 3 posturi seci [:)]. "revolta"? [olala] prea mare cuvantul, si nu descrie deloc senzatia pe care-o am cand vad la unele sectiuni doo pagini de subiecte sticky. [:D] daca o sa urmariti un pic in timp real, nu in memorie, care uneori ne inseala, nu trebuie decat sa va uitati la aceasta sectiune: 10 sticky, din care 9 deschise de DC. deci de "prins" ar fi fost usor. cate am evaluat? va ajut eu: unul. adica asta, in care stelutele miannei se pare ca-s principalul motiv pentru infidelitatea femeilor [:-@] nu intru in respectivele conversatii taman din motivul care ma determina sa le evaluez cu o steluta. nu prea vad unde-am cerut justificari. in schimb, mie mi s-au cerut. iar gramatica, imi pare rau, n-o fac dupa parerea unui cadru universitar. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna
inca n-am evaluat 539 (respectiv 540) de stelute - desi e foarte posibil sa gasesc 540 de subiecte "fierbinti" de 3 posturi seci [:)]. "revolta"? [olala] prea mare cuvantul, si nu descrie deloc senzatia pe care-o am cand vad la unele sectiuni doo pagini de subiecte sticky. [:D] daca o sa urmariti un pic in timp real, nu in memorie, care uneori ne inseala, nu trebuie decat sa va uitati la aceasta sectiune: 10 sticky, din care 9 deschise de DC. deci de "prins" ar fi fost usor. cate am evaluat? va ajut eu: unul. adica asta, in care stelutele miannei se pare ca-s principalul motiv pentru infidelitatea femeilor [:-@] nu intru in respectivele conversatii taman din motivul care ma determina sa le evaluez cu o steluta. nu prea vad unde-am cerut justificari. in schimb, mie mi s-au cerut. iar gramatica, imi pare rau, n-o fac dupa parerea unui cadru universitar. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Mianna, ce scrii tu mai sus sunt vorbe goale. Scrii mult dar nu spui nimic. Partea nasoala pentru tine este ca nu cred ca-i pasa nimanui de cum evaluezi tu subiectele. Nu esti evaluatorul de serviciu,nu te intreaba nimeni daca-ti dai acordul pentru un anume subiect. Avand asta in vedere, nu e pacat sa iti pierzi vremea cu eterna dilema ´´de ce deschide desprecopii atatea subiecte´´? Sincer si fara urma de rautate te intreb. Cat despre dorinta ta, promovarea limbii romane, aceasta poate deveni realitate daca faci ce ti-am sugerat. Arata ca-ti pasa si deschide subiect de gramatica, nou nout, fa-ti timp sa postezi des si tine-l pe prima pagina. In lipsa unei initiative de acest fel, tot ce scrii e doar apa de ploaie si rautate gratuita. Sorry, pe mine nu m-ai convins cu sloganurile pe care le folosesti. PS:Ca sa nu avem discutii, tonul mesajului meu este calm, aproape soptit [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...