Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Am tot analizat aceste situatii cu inselatul,sunt o femeie care a fost inselata,am pus pe forum subiecte legate de acest aspect,iar concluzia pe care am tras-o acum este urmatoarea,in viata fiecare om face ceea ce simte,la o adica poate fiecare a avut ocazia dar s-a gandit mai mult sau mai putin la consecinte,indiferent ca vorbim despre femei sau barbati,problema care apare in general este aceea de imagine,cel putin in Romania toata lumea lupta pt imagine si de cele mai multe ori lasam la o parte sentimente,valori care poate ne-ar aduce mult mai multe satisfactii decat a ne interesa ce face celalalt de langa noi.

De ce insala femeile?probabil din acelasi motiv ca si barbatii,persoana pe care a ales-o langa el/ea nu este cea potrivita din punct de vedere sexual,pt mine faptul ca sotul meu m-a inselat nu a insemnat neaparat vina lui,si poate datorita faptului ca nu suntem potriviti unul pt celalalt am ajuns la divort si fiecare isi vede linistit de viata lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Relatie deschisa inseamna ca poti sa faci sex si cu altii, sa te intalnesti cu altii.

Eu in veci n-as concepe asa ceva decat daca vorbim de un asa zis fuck buddy despre viata caruia evident nu m-ar interesa (m-ar interesa doar sa se protejeze si sa-i faca analizele[:D] ).

 

 

***Fur is for petting**

http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

 

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro

www.accesoriisihaine.blogspot.com

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99

dar mentalitatea persista, din pacate..si ne afecteaza chiar fara sa vrem.

align="right" id="quote2">

De ce o spui de parca mentalitatea asta e o boala incurabila sau un element asupra caruia nu detinem niciun control? Eu nu cred in captivitate (apropos de copilul captiv) ci cred ca pentru cei mai multi "cusca" reprezinta elementul de siguranta. Bine sau rau, macar stii cum va decurge ziua de maine. Asa cum exista animale care mor in captivitate (refuza sa traiasca, nu mai mananca), cred ca multi oameni ar muri in libertate.

In alta ordine de idei, alta chestie care m-a pus pe ganduri...cunosc un caz...o femeie care se descria drept cea mai fericita, cea mai norocoasa...era gravida, dar asta nu e esential. Foarte rasfatata de sot, nu o mai lasa sa ridice nici o scama, el dadea cu aspiratorul, ii aducea zilnic flori, micul dejun la pat, nu uita in nici o zi sa-i spuna cat e de frumoasa, o scotea mereu in oras...ea il iubea, nu-i lipsea nimic in relatie. Pana cand a aflat ca el avea de ceva timp o amanta. Si a devenit brusc cea mai nefericita femeie, in pragul sinuciderii. Aiurea daca te gandesti ca ea nu dorea nimic mai mult de la sot decat ii oferea deja.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

accept, uite pe mine nu m-ar tenta o relatie deschisa, cat se poate de sincer si nu din cauza ca m-ar afla cineva sau mi-e frica/rusine de cei din jur. cel putin mie imi pasa de cativa apropiati, si de restul lumii...imi e cat se poate de indiferent.

 

nu m-ar tenta din mai multe motive, pe care le expun aici fara a avea insa pretentia sa generalizez in vreun fel. vorbesc strict despre mine. (1) mie cel putin sexul dupa o perioada mi se pare chiar mai interesant. pe partea emotionala se creeaza o legatura care mie apoi imi produce mai multa placere pe plan sexual. observ lucruri de detaliu la partener, pe care in valtoarea fluturasilor inceputi nu le observam. (2) mie chiar imi PLACE rutina [:I].

 

in ceea ce priveste fidelitatea emotionala, da, eu astept in mare si asta ( in sensul de partener de viata ), acceptand insa faptul ca din cand in cand s-ar putea sa ii/imi trezeasca si altcineva fluturasi, ca doar suntem oameni. [:D]. in plus, fidelitate emotionala precum cea descrisa de tine, am si de la mama.[:D] numai ca nu ma marit cu ea. deci pt. mine, sotul reprezinta ceva in plus.

 

relatie deschisa as accepta cu cineva doar daca imi place strict sexual/sunt nehotarata daca vreau mai mult, si nu il iubesc. atunci, i would go for it, si m-as simti bine.

 

cred ca uneori o astfel de relatie e foarte buna, dar nu pt. mine, daca iubesc omul. asa sunt eu. [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tine ca mentalitatea trebuie incet incet sa se schimbe, in sensul ca relatiile deschise sa fie acceptate de mai multi. daca iti doresti asta, sa nu iti mai fie rusine de dorinta ta. dar, in acelasi timp, sa nu devina asta norma sociala impusa. pt. ca asta nu ar duce decat la o inversare a constrangerilor actuale, dar ele ar fi in continuare prezente doar ca in cealalta directie. pt. ca sunt oameni, care nu isi doresc asa ceva si ei trebuie sa aiba acelasi grad de libertat cu cei care isi doresc asta. toti trebuie sa fie egali.
Citat:
citat din mesajul lui ilia_99
accept.. treaba de mentalitate, de neasumare a propriilor dorinte, care sunt musai rusinoase si necuviincioase, din moment ce nu corespund cu ale celorlalti.. aparente.. ce zice mama, matusa, vecina daca afla ... cum sa-mi insel barbatul si inca doar asa... de placerea sexului? nu se face. trebuie sa ma marit, sa fac nunta, sa "intru in rindul lumii" - nu mai pot dupa expresia asta! - sa fac un copil, doi si..gata! asta e. cum sa ma uit in oglinda si sa admit ca mi-as dori un alt barbat si nu de sot, doar asa... o data si-n graba [:D] cum sa recunosc ca a veni de la job acasa si a fi mama nu e suficient pt mine. ca inca mai sunt femeie. ca inca mai vreau lucruri. ca inca mai ard. ca ...pt toate astea ar trebui mai intii sa ma cunosc foarte bine, sa ma asum pe mine insami asa cum sunt si sa am curajul de a ma purta asa cum imi face bne. cite putem?
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magneB6

(1) mie cel putin sexul dupa o perioada mi se pare chiar mai interesant. pe partea emotionala se creeaza o legatura care mie apoi imi produce mai multa placere pe plan sexual. observ lucruri de detaliu la partener, pe care in valtoarea fluturasilor inceputi nu le observam.

align="right" id="quote2">

Sa stii ca sunt perfect deacord. Pentru mine o relatie deschisa nu ar fi tentanta pentru sex. Nu imi pot imagina o partida mai buna decat cu sotul, ca doar avem atata exercitiu in spate si nu mi se pare deloc ca ne indreptam spre monotonie ci dimpotriva. Mie mi-ar place pentru jocul seductiei si nu as fi tentata sa inchei cu sex. Dar chiar si pentru asta e nevoie de deschidere, ca partenerul sa accepte ca te joci cu un barbat, glumesti cu el, il tachinezi, stii ca te doreste si nu faci pe indisponibila, il lasi sa incerce. Mie atat mi-ar place, dar eu am multe experiente in spate duse pana la capat. Dar daca sotul ar vrea sa joace jocul si sa faca si sex nu m-ar deranja, atata timp cat din joc fac si eu parte, macar cat sa schimbam impresii.[:D] Eu nu am discutat cu sotul despre deschidere, dar el nu este un gelos si are incredere in mine. Asta mi-a dat libertate sa ma joc, iar el nu a avut nimic de pierdut. A stiut tot ce faceam, ce mi s-a spus, ce am spus eu, era un subiect savuros de discutie. Si viata noastra sexuala luase foc. Insa sunt convinsa ca el daca s-ar juca ar merge pana la capat. Altfel s-ar numi ca se joaca cineva cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Un exemplu de atitudine a sotului care ma punea pe jar. Daca venea de la servici si ma gasea la calculator vorbind pe mess cu 'admiratorul' ma ofeream mereu sa il las sa citeasca toata conversatia. Si imi spunea foarte detasat...ma duc sa mananc, imi povestesti tu. [olala] Si la barbati si la femei increderea in sine face aproape totul. Si nu poti avea incredere in partener decat daca ai in primul rand in tine.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

concluzia e ca nimeni nu e la fel,nimeni nu insala la fel fiecare avand dorinte,fantezii,nevoi diferite.unii numesc asta inselat altii pigmentare de relatie,evitare de rutina.

revin cu parerea personala ca o aventura fara implicatii emotionale si absolut discreta nu a omorat pe nimeni.uneori a adus o noua vitalitate in cuplu.

 

 

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu as putea sa am one night stand, trebuie sa se stabileasca o anumita intimitate. Am probleme sa ating oameni pe care nu ii cunosc bine. De aia cred ca n-as fi putut sa fiu doctor. Deasemenea, nu mi se declanseaza fluturasii cu una cu doua, ci f.f. rar. Dar cunosc persoane (femei) carora li se flutura f. des si n-au probleme nici cu one night stand si nici cu inselatul de nenumarate ori a barbatului personal. Totul e sa nu afle.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...