Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce insala femeile?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

nu stiu de ce inseala femeile in general. pot sa va spun de ce nu am inselat eu , in perioada cand am crezut ca exista in sufletul meu o iubire paralela. am realizat ca nu ma mai pot uita in ochii sotului meu daca as face acest lucru. ca linistea mea sufleteasca e mult mai importanta decat o furtuna hormonala. pur si simplu nu am putut. si ma felicit pentru asta. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
nu stiu de ce inseala femeile in general. pot sa va spun de ce nu am inselat eu , in perioada cand am crezut ca exista in sufletul meu o iubire paralela. am realizat ca nu ma mai pot uita in ochii sotului meu daca as face acest lucru. ca linistea mea sufleteasca e mult mai importanta decat o furtuna hormonala care se termina in cateva minute . pur si simplu nu am putut. si ma felicit pentru asta. alina
Tocmai ai sintetizat foarte bine diferenta dintre barbati si femei [:D][:D] Constiinta. ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
1.Verbul e conjugat ok uitati-va dom`le in DEX.2. Madalina [mamica] de minunica [url="http://picasaweb.google.com/lhmadalina/EVAMARIA#"] Eva-Maria[/url] 14.08.2009
Mada, las-o balta ca intentia Miannei nu era oricum de ´´hai sa iti explic cum se conjuga verbul´´. Ea a vrut doar sa fie putin rea, sa imparta stelute si sa puna la indoiala importanta temei in discutie. [:)] Mai bine citesc verbul ´´a insela´´ conjugat in zece feluri decat sa citesc jargoane absolut penibile cum am vazut de exemplu la un topic similar. Si acum numai si numai on topic Femeile sunt in esenta ca si barbatii, nu vad de ce am sapa noi o prapastie intre ei.Sunt oameni cu nevoi si dorinte. Prejudecatile, cred eu, ne-au facut sa ne formam o opinie gresita si ne-au facut sa cautam scuze de ambele tabere,deci neaparat impartite, cu mentiunea ca cele pentru barbati sunt acceptate iar cele pentru femei...nu. Asa cum unui barbat i se poate intampla sa cunoasca o femeie, o alta femeie, si sa dezvolte o pasiune carnala pentru acesta, asa si unei femei i se poate intampla sa cunoasca un barbat, alt barbat, si sa ajunga cu el la lucruri intime. Unii, atat barbati cat si femei, pot pune frana. Se opresc, vorba a_alintei, aleg linistea de acasa si refuza placerea ´´hormonala´´ Felul lor de a fi,principiile lor,felul de a gandi, de a vedea lucrurile,ii opreste de la infidelitate. Unii nu se opresc si merg pana la capat, vor sa-si satisfaca dorinta. Dintre acestia, o parte au regrete cand hormonii revin la standarde normale. Altii n-au. Atat cel care refuza infidelitatea cat si cel care o comite, au motivele lor. Multe si diverse. Sa nu cumva sa ne gandim ca barbatii sunt atrasi doar de sex fara sentimente, pe cand femeile musai sa se indragosteasca pentru a comite infidelitatea. Este gresit.Punem barbatii in categoria ´´animal cu creierul in pantaloni´´ si femeile in categoria ´´vai, departe de noi principiul placerii, noi iubim cu toti ranunchii si de aia facem ce facem´´ Astea sunt prejudecati. Exista suficienti barbati sentimentali, care au nevoie sa discute cu cineva, sa se simta intelesi, iubiti. La fel de bine exista femei care merg strict pe principiul placerii si al aventurii fara sa investeasca sentimente. Din cazurile de infidelitate are mi-au ajuns la urechi, pot sa enumar cateva motive alese aleatoriu: -placerea sexuala -nevoia de confirmare a feminitatii( inca sunt atractiva si sunt dorita) -nevoia de intelgere din partea cuiva -nevoia de evadare din rutina -iubirea -nevoia de aventura, de pericol.. etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Mada, las-o balta ca intentia Miannei nu era oricum de ´´hai sa iti explic cum se conjuga verbul´´.
ai dreptate [asia] in niciun caz nu ma adresam unei singure persoane [:)] nici de explicat nu explicam nimic. verbul e perfect conjugat ... acum [flo] e al doilea forum pe care reusesc sa corectez un titlu care-l contine pe respectivul verb - iar Mirela, din cate stiu eu, nu activeaza pe celalalt. on topic? pentru ca monogamia nu ne caracterizeaza ca specie. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AVoogt
Citat:
citat din mesajul lui a_alinta nu cred ca barbatii nu au constiinta.
Totusi .. femeile au constiinta ? Poate aveau ,candva insa acum nu prea cred ! [url="http://alina-vachim.magix.net/"][mamica]de[zana][foto][/url] Alina
Ce vrei sa spui, Alina?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...