Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand barza vine neinvitata


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Ce anume sa mai repari cu sotul? Sa stati impreuna pt. ca s-a rupt prezervativul sau ti-ai uitat tu pastila? Cam trist as spune eu , si la fel de trist si pt. copilul pt. care vreti sa o faceti. Daca pastrezi copilul ma gandesc eu ca va avea grija de el si tatal lui chiar daca nu mai sunteti impreuna, iar barbatul perfect pe care ai pus ochii daca este ala perfect intr-un fel sau altul tot va ajunge iubitul tau.
Nu cred ca am sanse cu barbatul "meu" perfect... e tot ce mi-am dorit eu, ceea nu inseamna un barbat perfectiunea intruchipata. oricum avea un defect major - niciodata nu avea timp... si nici nu cred ca-l va avea in continuare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

balanta, sexul vine si din...necesitate. Sa-ti consumi "energia". Nu-s toti in stare de asa ceva, insa daca ai chef si fostul (fosta) e prin zona, in anumite circumstante, cine-i cel mai aproape, cel mai cunoscut, cel mai sigur? Momentul respectiv nu poate fi judecat, ce sa mai vorbim dupa o vreme, cand nici cel in cauza nu are explicatii? Ruxita, cateodata viata are un mod foarte straniu sa se amuze de unii oameni. Cred ca, in cazul tau, cel mai nimerit lucru este sa-ti pastrezi echilibrul, in contextul in care poti recunoaste ca esti, oarecum, norocoasa ca ai un venit multumitor si o perspectiva rezonabila. Cat priveste barbatul perfect, el te va gasi in orice imprejurare, daca drumul lui trece prin zona ta. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oocristina
Ruxita, felicitari! [flo] Pur si simplu nu te mai gindi la el. Nici la fericirea sau nefericirea lui. Gindeste-te doar la tine si la copii tai. Ce sperante sa iti faci pe viitor? Sperante ca va fi bine. Cred ca postul tau este doar asa ... sa te motivezi. Cred ca tu stii ca va fi bine, dar sunt temeri, nedumeriri. Esti o femeie puternica si sigur vei gasi o modalitate sa rezolvi si cu cariera, si cu copilul, si cu copii. Problema lui nu o vei putea rezolva tu, asa ca lasa-i-o lui. El sa decida pentru el, el sa isi ia liber daca va dori. Nu trebuie sa il lasi tu pe el sa plece. Daca vrea sa plece nu trebuie sa iti ceara voie. Va pleca pur si simplu. Dar nu te gindi la asta. Gindeste-te doar la tine si la copii. Felicitari pentru cel mic! Lucrurile se vor aranja cu bine, trebuie doar sa ai incredere. [flo][flo][flo]
cel mai fericit de aflarea noutatii a fost copilul, voi incepe sa-i zic de acum incolo copilul mai mare - a fost foarte entuziasmata si nu ne-a vorbit toata seara decat de copilul "nostru" adica si al ei, copilul familiei ... si m-a si avertizat ca daca voi avorta ea va fugi de acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxita si eu te felicit pentru sarcina [flo] Sunt convinsa ca te vei descurca - cu sot sau fara el -pentru ca din mesajele anterioare reiese ca esti o femeie puternica! Eu am intrat doar sa-ti din experienta mea de mamica "din greseala" a doua oara...[:)] Nu mi-am dorit al doilea copil, cand am aflat ca sunt insarcinata speram sa fie o greseala si totusi CM-ul sa-mi vina... Nu a fost sa fie o greseala. Dar nu am luat niciodata in calcul varianta "renuntari" la samburel iar samburelul acum are 1 an si 3 luni... Sunt asa de fericita cand ii tin pe amandoi copiii in brate ca nimic nu conteaza !!! [pup] si muuulta putere iti doresc mami! Sa iasa asa cum iti doresti tu !!!! Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003 si Eleni - 05.02.2008 [url="http://www.flickr.com/photos/21462816@N06/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=118150"]povestea nasterii lui eleni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare nasol, pe bune. ti-ai complicat urias existenta. pana la urma mai aveai un copil dintr-o alta casatorie. dc cu asta erai pe butuci, ce ti-a mai trebuit copil? dc tot o faceai extrem de rar cu sotul, de ce n-ai luat un postinor dupa? adica sincer..oricat ti-ar placea copiii, chiar ai asa multi bani si timp liber sa=ti iei pe cap doua "belele", in timp ce ex sotul va zburda fericiti prin gradini cu flori? eu nu dau sfaturi la capitolul asta, dar eu sincer, as avorta. pana la urma tu aveai pe butuci o cariera promitatoare, care prb se va face praf curand..si un tip ok. dar sa ai 2 copii, din 2 casatorii diferite, pe care ii cresti singura, va mirosi a putred. dc ai o sing casat cu 1-2 sau cati copii are ea, e una. ai avut ghinion. dar deja sa ai 2 copii, 2 casat esuate...scad sansele sa "dai bine" in ochii oricui de sex masculin. nu vrei sa=ti refaci viata? vrei sa devii cresa de copii, pe banii tai? _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babyblue
mie mi se pare nasol, pe bune. ti-ai complicat urias existenta. pana la urma mai aveai un copil dintr-o alta casatorie. dc cu asta erai pe butuci, ce ti-a mai trebuit copil? dc tot o faceai extrem de rar cu sotul, de ce n-ai luat un postinor dupa? adica sincer..oricat ti-ar placea copiii, chiar ai asa multi bani si timp liber sa=ti iei pe cap doua "belele", in timp ce ex sotul va zburda fericiti prin gradini cu flori? eu nu dau sfaturi la capitolul asta, dar eu sincer, as avorta. pana la urma tu aveai pe butuci o cariera promitatoare, care prb se va face praf curand..si un tip ok. dar sa ai 2 copii, din 2 casatorii diferite, pe care ii cresti singura, va mirosi a putred. dc ai o sing casat cu 1-2 sau cati copii are ea, e una. ai avut ghinion. dar deja sa ai 2 copii, 2 casat esuate...scad sansele sa "dai bine" in ochii oricui de sex masculin. nu vrei sa=ti refaci viata? vrei sa devii cresa de copii, pe banii tai?
A revenit babyblue pe forum si sfaturile ei de femeie trecuta prin viata [alcool]. Nici nu stiu cu ce sa incep: cu "belelele" pe care si le ia pe cap sau cu "datu' bine" in fata unui potential mascul. Cred ca cele mai bune sfaturi ar veni totusi de la femei care inteleg ce este maternitatea nu de la copile cu fumuri de femei mature. Ruxita, te felicit pentru bebe. Nu este usor sa ramai singura cu 2 copii, dar nu e nici un capat de lume. Faptul ca vin din casnicii diferite e irelevant. Iar parerile "lumii" ar trebui sa te lase rece. Da-i liber daca asta isi doreste, cu forta nu vei putea sa-l tii. Poate ar trebui sa-i intorci aceiasi moneda, sa-ti vezi de viata ta si sa devii mai inaccesibila. Functioneaza. Elle http://www.immunocalromania.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Aoleu, Babyblue, de ce sa avorteze? Ea vrea copilul, fiica ei vrea copilul, este independenta financiar...Sa avorteze ca nu "da bine" unui mascul? Pai asta e motiv de avort?! Cine o iubeste o iubeste cu sau fara copil, cu un copil sau cu cinci, indiferent din cate casatorii (sau din afara lor)....
da oameni buni..terotic. cine o iubeste o iubeste si cu 24 de copii din 24 de casatorii. n-am zis ca nu. n-am zis sa avorteze. am zis doar CA EU AS AVORTA.de fapt eu m-as fi indopat de anticoncep si postionoare si prezervative numai sa NU raman. nu e un sfat! ea sa faca ce vrea. vrea mai multe pareri pe un forum public, asta e parerea mea. eu sunt prb mai egoista si mai pragmatica. mi se pare ff greu sa cresc un copil singura, de abia cresc un caine.ca eu caine am.si pe ala mi-l plimba prietenul si eu ma joc cu el, cand am chef si timp, dar i-am predat rapid multe responsabilitati.eu ii fac de mancare doar. n-as face in ruptul capului copil in prag de divort, mai ales dc as mai avea unul.mi se pare stupid sa te transf in cresa de crescut copii, de parca n-ai avea si altceva de facut cu banii. de parca ai vazut toata lumea, ai facut excursii, te=ai distrat la maxim si te=ai rasfatat...te apuci asa sa cresti o suta de copii, singura. avea unul. totusi... si ce daca e indep financiar. asta inseamna sa iti investesti toti banii in copii? mai bine iti iei un suv si ai un singur copil, pe care-l plimbi la paris de 3 ori pe an, decat sa mergi cu loganul, dar sa fii mama eroina, cu nespe copii crescuti singura. asta dc tot ai bani. ca in afara de bani, mai pui la socoteala si timpul alocat pt cresterea lor. si banii ii poti distribui si in alte directii, nu doar in copii. imi cer scuze, e doar parerea mea. deicizia ii apartine. eu nu sunt mamoasa, nu ma omor dupa ideea de a face plozi multi. sunt egoista, rastata si hormonala. imi place sa traiesc viata din plin, mi se pare ca nu m-am bucurat suf de copilarie, am chef sa ma rasfete barbatii, dc o sa fac copil, o sa fac cu unul caruia sa i-l pot lasa linistita dc vreau sa plec undeva, sa ma ajute in toate, sa nu ma stresez si sa ma lase sa-mi traiesc viata. stiu ca nu e bine pt planeta si pt rasa umana, sa gandesti asa egoist ca mine, dar..asta e. eu cand o sa nasc, dc ma ajuta dzeu, o sa convonc toti parintii, socrelimea, sotul si 12 bone sa ma ajute, asta pt ca atunci cand am fost fata buna,eroina si mama dolores, mi-am luat-o in bot de la toti, pe rand, sistematic. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...