Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand barza vine neinvitata


Recommended Posts

Off topic: In cartea originala, Scarlet a avut cu totul 3 copii. Fetita era cu Rhet, restul copiilor i-a facut cu ceilalti soti (a fost casatorita de 3 ori). In film, mda, apare doar un singur copil, fetita.... In continuarea povestii, in cartea "Scarlet" mai face o fetita tot cu Rhet... O fi fost mancarea organica si bio pe vremea aceea... [:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

n-aveau..ca nu luau anticonceptionale si se apucau pe la 17 ani de facut copilasi. n-aveau tv, mobil, masina, poluare, stres, coloranti, conservanti... nu-i stresa si nu-i grabea mai nimic, poate doar cate un razboi sau un cataclism... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci sa-i numaram copiii si sotii un baiat cu primul sot mort la datorie la scurt timp dupa nunta, o fetita cu al doilea sot mult mai in varsta decat Scarlet, mort si el in nu mai tin minte ce imprejurari; a treia casatorie cu Reth si copilul ceva cu Blue, Bonnie Blue, care moare la varsta frageda, ceea ce nu dorim nimanui si nu vrem sa copiem destinul nimanui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babyblue
n-aveau..ca nu luau anticonceptionale si se apucau pe la 17 ani de facut copilasi. n-aveau tv, mobil, masina, poluare, stres, coloranti, conservanti... nu-i stresa si nu-i grabea mai nimic, poate doar cate un razboi sau un cataclism... [
nuuu nu-i grabea nimic, doar ca traiau putin, de multe ori in conditii care acum ar fi de nesuportat ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

categoric. de ex eu n-as putea trai fara masina de spalat. si multe altele. eu zic sa nu ne plangem, fiecare era cu pacatele ei... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
deci sa-i numaram copiii si sotii un baiat cu primul sot mort la datorie la scurt timp dupa nunta, o fetita cu al doilea sot mult mai in varsta decat Scarlet, mort si el in nu mai tin minte ce imprejurari; a treia casatorie cu Reth si copilul ceva cu Blue, Bonnie Blue, care moare la varsta frageda, ceea ce nu dorim nimanui si nu vrem sa copiem destinul nimanui.
ai numarat corect; bonnie moare in accident de calarie; in cartea Scarlet, care se vrea continuare dupa Pe aripile vantului mai face o fetita cu reth
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in discutie ca sa aveti in cine sa aruncati din nou cu roshii, acu ca v-ati calmat.acum 3 ani si juma, ramaneam insarcinata cu tot cu sterilet.aveam o casnicie fericita, o fetita de 2,6 ani si abia ma angajasem.renuntasem la cariera mea de dinaintea sarcinii si ma apucam de alta in cu totul alt domeniu.eram incantata.aveam casa, mashina,bani....aici e problema.nu de-ajuns.ca sus pretentioasa.haine, plimbari, concediu.nu multe, dar destule.menstruaia intarziase putin si eu am mers sa fac razele la plamani pt angajare.refuzam sa iau in cosiderare o sarcina.alungam gandul, desi usoare simptome erau.deci, am facut razele, am facut testul de sarcina-pozitiv.nu vroiam copilul,acu nu aveam nici o sansa sa-l pastrez.vremea a trecut,ne dorim al doilea copil.intre timp m-am imbolnavit, ma zbat enorm sa scot la capat o sarcina.am pierdut 2 intre timp,nu stiu daca voi reusi.sufleteste doar fetita ma ridica.fara sa stiu, mi-am zdrobit sufletul.de nauca, de nebuna.crezand ca pot avea totul cum si cand vreau eu.nimic din ce am realizat intre timp nu poate inlocui copilul pe care l-am pierdut.suferinta mea, regretele si lacrimile nu ma alina.daca va mai fi un alt copil,tot nu-i va tine locul.eu de atunci nu-mi gasesc linistea.asa ca, aveti grija ce va doriti. mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pricep deloc la cuvinte de alinare... si nici nu cred ca stiu cum e sa pierzi un copil... gandul ca as putea sa-mi pierd copilul (primul copil) ma innebuneste doar ca ipoteza ca ar putea sa i se intample ceva... copilul mai mic se pare ca vine la tzanc - nu voi mai fi obsedata de grijile pentru fiica mai mare (ca cine stie ce i se intampla cand nu sunt cu ea) si va putea sarmanul copil sa respire linistit o vreme... mamele cu mai multi copii s-mi zica cum e - daca poti iubi in acelasi timp mai multi copii? pe toti egal si fara discriminare? mie mi se pare o chestiune imposibila sau ma insel? si mai am un singur dor si of - as vrea sa-mi gasesc pacea interioara...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...