Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (144)


Recommended Posts

Maru Uita-te pe blogul meu, in partea de jos de tot, ai 3. unul ca o harta( dar ala nu e bun vreau sa renunt la el, il folosesc de vreo jumate de an) si inca doua. Unul cu cifre si unul pe care scrie webcounter. Astea doua le testez de vreo saptamana si inca nu m-am decis pe care sa-l folosesc. Cred ca voi ramane la acel cu cifre. Iti arata si pagina de unde au intrat( de exemplu saptamana trecuta 2 persoane au intrat de pe blogul tau[:D]), de unde au venit ca tara, ce cuvinte de cautare au folosit in google si au ajuns la tine( asta mi-a placut mult)..... Daca as fi mai paranoica as zice ca suntem toti urmariti[:D]( gen 1984)
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marule, se dau buline pe la ZZ? Io credeam c-acolo-i zona libera...[:D] Oricum, daca e sa ma iau dupa logica, sa inteleg ca lelitza fu banata?[:D] Oricum, poarta-l cu mandrie![8D] Inacanada, felicitari pt graduata si sanatate micutei. Oare de ce stiam ca fiica ta mijlocie e mai mare cu un an decat fiu-miu??? Si-al meu tot a 12-a, dar al meu a zis ca el nu merge la pram, ca-i pierdere de vreme. Merge in schimb la after-party, o petrecere pe-un yacht pe lac.[:D] In finalul finalului, dupa ce considerentul cu alesul universitatii a fost orice "far away from home" si abia l-am convins sa aplice si in oras macar la un program, iata ca la momentul deciziei a ales sa ramana in zona. A inteles ca undergrad nu e timpul potrivit sa cheltui prea mult. Merge la york, tot la life sciences. La UofT nici macar n-a vrut sa aplice, a zis ca-i prea plin de chinezi si el nu doreste sa se lupte cu ei. Si te asigur ca asa e, va fi fff mult de lupta acolo. A mea e a 8-a si e in campus, cu drepturi pe la facilitati si library, ca-i parte din UofT scoala ei si am mai vazut/discutat. Fie-ta va face naveta, sau sta in residence? Alui meu i-am alocat basementul cu intrare separata, face douaj de min pana la york, are si 2 camere in plus daca vrea sa le inchirieze la colegi...[:D] Nelia, in Ontario e exact ca in Romania pe vremea cand mergeam noi la scoala: liceul se termina la a 12-a, apoi mergi 4 ani la o universitate, dupa care te opresti si esti graduat de universitate, sau aplici la un master si-apoi poate la doctorat. E la fel si cu doctorii (ca de-aia le zice impropriu doctori). Treaba cu doctorii urmeaza dupa facultatea propriuzisa si n-are legatura cu programul pe care il faci inainte. Adica nu este facultate speciala la care merg cei care se vor face medici, conditiile de acceptare sunt altele. Inacanada, colegiul e o alta mancare de peste (community college) decat in state... Daca ar fi sa le gasesc o paralela in invatamantul din romania colegiilor din ontario, as asocia cu scoli tehnice postliceale, maximum subingineri. Nu stiu daca se-ntelege ceva, aniuei, ca blablanesc ciudat la ora asta...[:D] Cu Ro, io zic ca unii oameni isi fac prea multe probleme si-si pun prea multe intrebari, just relax si enjoy what you have, focusati-va pe cele bune. Covrigi puteti lua si de la cateii canadieni din cozi, iar seminte negre de floare, pe cuvant de pioner ca sunt la magazinele de pets ca le folosesc astia la bird food.[:D] Si la modul mai serios, maru... la magazinele rusesti am vazut, special pt oameni. [pk]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mikiion
...Pamela cade de pe cal si pierde sarcina. [:D]Tinerele de aici ca se abtina de comentarii ca voi nu stiti ce tragedie a lovit atunci Romania[alcool]
de milioane [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mqqm, stiu ca sunt seminte negre ca mancare de pasari, si am vrut sa imi iau un sac di ala[:D], da tanti aia m-a prevenit ca sunt tratate special pentru pasari, ori mie numai pene nu-mi mai trebuiau la cate bube am! cat despre covrigii din coada cainilor, o astept pe maica-mea, ca poate ea ii gaseste, ca si asa zice ca de aia am venit in Canada! acu rusi noi nu prea avem la Kitchener, so va trebui sa depistez unu prin downtown, ca altfel iau avionu pana in ro in disperare editez sa zic: lelitza nu fu banata, ba mai mult, mi-a trimis niste pm-uri f nasty Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
acu rusi noi nu prea avem la Kitchener, so va trebui sa depistez unu prin downtown, ca altfel iau avionu pana in ro in disperare
Iti iau eu (ca-s la un pas de mascva)? La schimb de carnati, ovcors![:D]
Citat:
citat din mesajul lui maru editez sa zic: lelitza nu fu banata, ba mai mult, mi-a trimis niste pm-uri f nasty
vezi ca-i acolo la pm-uri un buton rosu, mijto, zice pe el "spam", ia-n apasa pe el cand le cetesti, poate-poate. Io abia astept sa apara noul feature cu semnatura moderatorului, ca uneori sunt uimita si curioasa cine cum gandeste.[:D]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aura-m bine ai venit la sezatoare. daisy, si eu am avut o perioada de depresie (am facut un atac de panica) asa ca, daca vrei sa discutam mai mult, sunt aici.[flo] ange,pacat ca intri asa rar si te si superi cind intri[:D] Cred ca situatiile difera de la caz la caz....ana a zis ceva de familie. Eu declar ca nu am familie (poate si de asta nu-mi e asa greu)adica familia mea ea aici sotz si copii,si mai conteaza si de la ce ai plecat. Ce povesteste carmen e asa pur dar eu nu am avut pe nimeni la tara. Invidiam copii care megeau la bunici la tara cind eu stateam pe piatra in fatza blocului sau pe patura pe iarba. Mi-e dor de tineretea mea (dar chiar daca ma intorc in Ro n-o mai gasesc[:D]). maru eu gasesc seminte aici la un magazin de fructe. Iti trimit cu posta,ah? Ina, succes la pregatiri, si asteptam cu nerabdare poze. dar nu trebuia sa pleci in vacanta? Monicutza, bucura-te de mamica ta, rasfat-o ca asa frumos vorbesti de ea.[pup] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ange
bey ce ma 'nervati!pe bune! ce sariti de fund in sus cand auziti de Romania? vad ca fiecareia dintre voi ii lipseste ceva.De la covrigi la pietre[:D] la astea ma refeream cand am spus"ca unele ne prefacem ca ne este bine",la nimic altceva.Nu la cine ne-a obligat sa venim aici,nu la ceea ce aveam in Ro si aici nu avem sau invers,nu la plasmele pe care le avem aici si in Ro. nu le aveam,nu la casele pe care le avem aici si in Ro nu,etc.Nu!!!Ma refeream strict la cele spuse de Carmen.Sau ma rog!Vorbesc inginereste si nu sunt capabila sa ma fac inteleasa[bang] Sa fiti iubite!
Cami, nu te enerva pe mine ca eu nu plec de aici si tre' sa ma suporti; mie chiar mi-esti draga [pup][:D]; nu am sarit deloc cu curu<n sus (uite, nu-mi place expresia, dar nu ma enervez deloc ), doar ca nu-mi plac generalizarile; <unele de aici aka sezatoare> care-s alea dintre noi? nu-i mai ok sa vorbeasca fiecare in numele ei propriu si personal?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamica din kitchener cu baietelul caruia ii place cirque de soleil, tocmai am primit email ca este Alegria 5 zile la Hamilton si se vand bilete. DanaPodeanu, please, acuma de ce vrei sa-mi strici ghesheftul cu carnatii???[:(][:D]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura_m, bine ai venit la Sezatoare !! La discutiile legate de Ro sunt tare personale, fiecare are dreptate in felul ei. Nu mai vreau decat sa ii zic Neliei ca asa cum stam noi acum la tara asta din Laval, ma simt mult mai aproape de copilaria mea de la bunici decat stand in Teiul Doamnei in Bucuresti. Ne-am luat si muscate cum avea mamaie, si ne-am plantat si leustean[:D] Si colegii ne aduc liliac din gradina lor la serviciu (caci deh, toata lumea se inghesuie aici la cadouri care nu costa[:D]). Dar miroase a primavara !! Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...