Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (144)


Recommended Posts

Oanagabriela, lucrez pe 17 iunie, deci ne vedem ! Dar n-am inteles, mergeti cu AF-ul de 20.30 ? KLM-ul pleaca doar la 18.25. Ica, e super si cu Lufthansa, la fel ca si cu British-ul (te-ai uitat si la ei la tarife ca eu cu ei am luat biletele la socrii, e drept in sens invers). Si cu limba, nu-ti face probleme, n-or vorbi franceza sau engleza, dar romana sigur se vorbeste si in avionul de Frankfurt si in aeroport [:D] Nelia, mijlocul e bine, la caldurica, s-a plasat mai bine acum, il simt mai sus cand se misca, sa-i tina Dumnezeu obiceiul ! (mijlocul e bebe din burtica, asa ii zice mama pentru ca face misto de mine ca vreau trei copii si le zice ca la tara: nenea e Victor, mijlocul e al doilea si "va urma" praslea). Roxana, imi pare bine ca drumul a fost ok cu KLM-ul, cu sticla de whisky imi pare rau ca nu ti-am spus eu, chiar daca era in sac de plastic de aici, tot nu te lasau cu ea la Amsterdam. In schimb la intoarcere poti sa cumperi de la Amsterdam din duty free-uri (sper ca nu o sa-i gasesti sticla refuzata la dus [:D]) Daiopri, nu am apucat sa citesc pe mail-ul comun (sincer mi-e si frica) dar iti ofer o [flo] si un gand frumos. Mikiion, o sa fie ok cu polipii, bine ca ii face anestezie, ca durerea mare acolo e, dupa, o sa-ti dea niste spray-uri care ajuta la cicatrizare (cel putin asta mi-au dat mie in Ro, dar operatia a fost pe viu). Am zambit cand ai scris ca te-ai dus pentru una si te-ai intors cu altceva, mi-a amintit de faza cand m-am dus ca ma durea apendicele si m-am intors cu prescriptie de talonete pentru platfus [:D] - tot in Ro, dar este universala practica se pare. Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +23s cu [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Donia, si eu am trecut prin gripa presupusa porcina (de o amica ce s-a cam isterizat cind i-am povestit ca-s gripata si ma trimitea la urgenta, ca ies in lume si o imprastii- e drept ca io am zacut vreo trei zile, n-am iesit, m-am tirit prin casa:)); cred ca e mai sanatos sa nu spui nimica daca nu te stii cu musca pe caciula [:)];
[:-)))] Mare dreptate ai! Eu din pacate a trebuit sa spun, ca maine dimineata urma sa aiba petrecerea de ziua ei si confirmasera 15 copii... copiii stiau ca a lipsit doua zile de la scoala, am amanat petrecerea, deci am dat la explicatii... ma rog, bine ca nu e gripa renumita, nici la noi, nici la voi! Pediatrul mi-a spus azi ca pe langa febra si durere de cap, un alt simptom ar fi tusea, plus febra care e mult mai mare, spre 40 si nu prea cedeaza cu succes la antitermice. Macar acum stiu si eu ce sa urmaresc daca ne mai loveste pe careva. Mai, de groaza astia cu programarea pe 29 iulie... si eu trebuie sa ajung cam din aceleasi motive... Diana, imi pare rau de Victor, presupun ca bubitele alea din gura dor? Of, ca rau e cand ai copiii bolnavi!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca una si ma duc ! Eu cu papadiile sunt pe cale sa renunt, una ca am facut bataie in palma de la scula cu pricina (tot de la Canadianul Obosit am cumparat-o), apoi ca a devenit o obsesie, merg pe strada si cand vad o buruiana galbena pe margine imi vine sa ma duc sa o smulg [:D] Si parca nu avansez deloc ... sunt una langa alta. Si cand o mai aud si pe mama care imi zice la telefon, vai dar nu stiu ce aveti voi cu ele, este asa un contrast frumos, verde cu galben, imi vine sa ma dau batuta si sa-i dau dreptate. Plus, nu stiu daca e coincidenta sau nu, in jurul nostru, toti aia cu gazoanele perfecte s-au trezit cu ele scormonite peste noapte (cred ca au grubs) dar la noi nu au miscat nici o buruiana. Pai la ce radacini au ! Gata acum, la [nani] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +23s cu [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place iarba verde si cu papadii, na! Iar fetele mele au fost tare triste ca au tuns gazonul in spate, in curte si pe marginea curtii, si acum nu mai au nici iarba mare si nici papadii... Ele isi faceau coronite din ele. Adevarul este ca era atit de frumoasa curtea cu iarba verde si mare, cu papadiile alea galbene peste tot... arata ca un cimp adevarat. Acum arata ca o pajiste tunsa... si atit![q] Astazi am stat in parcul Westmount o gramada! Au fost atit de multi copii!!! Ca eu am plecat de acolo cu durere de cap, de ochi, de git... de cit m-am uitat la ale mele. Dar e atit de frumos un loc cu atita copii! Aveai senzatia ca s-a spart o conducta, ca tot ieseau de peste tot...[:D] Nu indraznesc sa ma pling de soare, desi, dupa cit m-a batut astazi in cap, am ajuns lesinata acasa. Ma duc sa vad pozele cu pisoii de Daiopri si apoi la nani... acum mi-am terminat de vazut ultimele documentare pentru psihologie si de facut lectiile la engleza pentru cursul de miine. Am test miine, sper sa nu adorm cu capul pe banca... zi grea iar! Dar seara merg la opera... abia astept![olala] Va [pup] si noapte buna!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasati papadiile in pace [:D], ca is frumoase si nu fac rau nimanui .. eu nu am inteles niciodata obsesia asta cu papadiile in Canada ... Ange, raspunsul e deocamdata NU, nu m-as intoarce, imi place chiar si aici in Suceava, unde e orasel mic, in Timisoara o sa fie in mod sigur si mai bine. Mi-au lipsit mult unele chestii ..cum ar fi sa merg cu copiii la biserica unde am fost toata copilaria, sa ies la o inghetata cu prietenii seara, soarele, florile atat de variate de aici, sa smulg ceapa verde din gradina bunicii mele [:D], sa cumpar rosii de la tarancute cu batic pe cap (si ce bune is ... wow), la fel si casul de oaie, Matei merge cu bunicul lui la ferma in fiecare zi, copiii au culoare in obraji ca stau mai mult pe afara de cand am ajuns, per ansamblu imi place .. am intalnit si multi oameni amabili care m-au ajutat sa ridic carutul cu Marc cand a fost nevoie, si oameni care mi-au tinut usa deschisa, si oameni care s-au dat la o parte de la coada cand m-au vazut cu copil mic si m-au invitat in fata ... adevarat, sunt si oameni pe care ii doare undeva .. ca peste tot ... dar tragand linia nu e deloc rau. Nici in Canada nu era deloc rau, doar ca ma omora programul ala servici-casa-dodo si iar de la capat, plus clima aia de ... kkao. Plus lipsa prietenilor si a rudelor ... va mai tin eu la curent cu impresii. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77108"] [aerob] Strumfii mei [aerob][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmen77 ..cum ar fi sa merg cu copiii la biserica unde am fost toata copilaria, sa ies la o inghetata cu prietenii seara, soarele, florile atat de variate de aici, sa smulg ceapa verde din gradina bunicii mele [:D], sa cumpar rosii de la tarancute cu batic pe cap (si ce bune is ... wow), la fel si casul de oaie, Matei merge cu bunicul lui la ferma in fiecare zi, copiii au culoare in obraji ca stau mai mult pe afara de cand am ajuns, per ansamblu imi place .. am intalnit si multi oameni amabili care m-au ajutat sa ridic carutul cu Marc cand a fost nevoie, si oameni care mi-au tinut usa deschisa, si oameni care s-au dat la o parte de la coada cand m-au vazut cu copil mic si m-au invitat in fata ... adevarat, sunt si oameni pe care ii doare undeva .. ca peste tot ... dar tragand linia nu e deloc rau. Nici in Canada nu era deloc rau, doar ca ma omora programul ala servici-casa-dodo si iar de la capat, plus clima aia de ... kkao. Plus lipsa prietenilor si a rudelor ... va mai tin eu la curent cu impresii.
ce frumos, vreau si eu [:)] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"neata, Am aterizat si noi aseara in Montreal din zari mult mai calde. Am fost in vacanta la Cayo Coco, unde totul a fost super. Ce sa va zic singura problema care o aveam, era daca sa stam la plaja sau la piscina.[:D] Acum incercam sa ne intram in ritm, dar tare greu mai e.[bang] Daiopri, si eu ma gandesc frumos la tine. O sa fie bine. Ma duc la treburi. O sa trimit si poze weekendul asta pe contul comun. Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...