Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (144)


Recommended Posts

dana intrebai de cum sunt baietii de aranjati; iti zic de al meu: daca se piaptana, isi aranjeaza apoi cu mana parul, RAR l-am vazut sa si-l dea cu gel; noi ne chinuim cu problema ingrasatului cam din totdeauna cu el; de abia de cateva zile am reusit sa-l conving sa se duca la scoala cu pantaloni scurti, el nu si nu, ca se duce in blugi, cred ca a intrat in perioada in care o sa poarte blugi toata vara daiopri [flo] laura felicitari Ioanei monicutza sa va fie de bine re-decoratul si sa ajunga mama ta cu bine (hai ca mai are un pic)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetelor! Daiopri, pune-ma si pe mine pe lista celor care se gandesc frumos despre tine! Io am avut ceva timp de pierdut si am intrat pe toate link-urile date in ultimele pagini, si am de facut doua remarci: 1) nu mai emigreaza nimeni din RO spre CA (nu mai e nici un pui de intrebare despre ce si cum cu Canada, cum erau acum 5-6 ani). Chiar? mai pleaca lumea din Ro spre Ca de cand sunt in EU? 2) pentru unii dintre romani (cum as fi eu) numai sa fiu la Kitchener/Waterloo si m-as simti ca acasa. Am citit din scoarta in scoarta revista de care zicea Laura. La noi cum comunitatea romaneasca este fi-ra-va, m-as bucura sa am asa ceva. Maru, la inceput n-am inteles cum te-ai colorat (am crezut ca ai luat-o la bataie pe colega aia a ta de nu-ti raspunde la telefon :)) abia apoi am vazut. Da' ce-ai zis? Asa, iar m-am bagat in seama. Va pup [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, sarut mana! nasuc, da clic pe semnu de circulatie oranj si iti apare "injuria" in toata splendoarea[:D] Dana, Andrei e mereu tuns periut, deci ioc aranjat, iar cand ii creste mare, zau ca ii sta ca ciuful lui Woody, de il intreaba colegii cu ce se da in par de ii sta aproape mohak (ori mowak) habar n-am cum se scrie. Nici n-are perie, are gel, si are multe produse de cosmetica, parte luate de noi, parte primite de la colegul meu Glen (after shave crema, apa de colonie, geluri de dus...) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru si mamaana merci de raspunsuri. Constat ca se "incadreaza" in sabloane.. Maru, am vazut ca ti-ai "luat-o" si chiar ma miram de ce, dar cum nu citesc altceva decit sezatoarea,sunt in aer. Nu ne dai si noua un link ceva sa ne lamurim mai bine? Merci.. Acu, la ala cu amnatele ne-a trimis mihaela, mai anuntati-ne si pe noi de subiecte hot. ange draga, sa stii ca nu toate ofteaza dupa Ro. Eu una mor de dor (ca nu am fost de 10 ani) dar casa mea e AICI. Si daca asa ar fi, mi-as lua traistuta si inapoi cu mine, cum a facut si carmen [flo], ca doar nu ne tine nimeni legati aici [:D] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nasuc, si eu am intrat pe un link la un subiect mai vechi si am gasit o postare de a ta! Din 2004 era, esti veterana rau! Finii mei vor sa vina, au reusit sa treaca de interviul pentru Quebec si urmeaza sa faca medicalele. Si se pare ca dupa aceea vor veni si finii lor... lantul slabiciunilor [:)] maru, cred ca ar trebui si contor pentru vizionarile tringhiului si eventual voturi, sa se vada cata lume e cu tine [:D] Si Cristi tot mohawk, cand ajunge parul la o anumita lungime il remarca toata lumea, copii, parinti, bunici, devine brusc un tip foarte po****r [:D] ange, si eu, si eu pe lista de neoftatoare [:D] Gata, noapte buna sezatoare!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am tot citit de o saptamana si n-am raspuns, acum sunt in zona crepusculara, mie si frica sa zic ceva, sa nu uit altceva cel putin la fel de important... Din ce-mi vine acu la "ora asta" repede... Dana, al meu avea perioade si perioade. Cand era super ferchesh, cand uita de el. Cred ca-i legat de fete la varsta mai mici. Asta dupa 13 ani cand a iesit din perioada zilnica de tear-off pants si running shoes. Denisam, mi-a parut bine sa te vad, dar mai ales pe papusile alea scumpe ce le posezi tu. Cum o sa rezisti fara ei la vara? Monicutza, wow, bunica n-a vazut inca nepotii? Cred ca deja v-ati intalnit, sa petreceti bine impreuna! Daiopri, [pup] la motan si la pisoi si big hug la mami a lor cea puternica![flo] LauraJr, da si tu niste detalii aici si despre Ioana. Eu nu stiu despre ce-i vorba, felicitari multiple oricum! Si sa va zic de Zara. Gata, m-am plans pe la headoffice, i-am amenintat cu avocat si mi-am rezolvat problema. Am trimis pe site complaint, ca desi am aflat cum il cheama pe "mahar", n-as fi ghicit ever emailul. Ideea si invatamantul pe care ma vad nevoita sa-l trambitez la toata lumea: NEVER-EVER sa nu cumparati de la zara lucruri cu mai combinatii de gift card/credit sau debit sau cash. Nu se mai aplica policy de refunds, iar exchange e numai item de aceeasi valoare sau mai mare. Stupid, dar asta e. Eu am luat ceva copilei de cam 4o cu visa, dar am folosit 5 de pe un gift card. Ei bine, ca ei nu i-a placut si nu am putut sa refund. Iar pt exchange nu mi-au acceptat sa iau ceva cu 38 si sa-mi dea 2 lei inapoi. Doar tot 40 sau mai mult. Problema-i ca io n-am gasit nik altceva sa schimb si de acolo taraboiul. Oricum, azi mi-am luat banii inapoi, si-un mic premiu de consolare sa shut-up. Ceea ce eu fac chiar acum, dupa cum se vede... In cazul in care cineva e fan zara, sa stie, ca noi aici avem alte expectations de la magazine... La noi pe-acasa tot santier, acu si-a gasit si-asta-l meu sa faca material didactic din casa... Mai nou ii zic manole, si ma uit la burta mea si ma gandesc ca poate totusi scap... nezidita...[:D] Simonna, la multi ani baietului! Donia, la multi ani Roxanei! (nu cred ca am nimerit azi, dar e pe-aproape si n-am vrut sa ratez) Scuze daca am omis pe cineva, da-i tare tarziu acum. Pup si see ya soon![pup]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Am pus pe mail poze din Romania (Bucuresti, Ploiesti, Cheia, Sacele, Brasov, Valea Prahovei). Scuzati calitatea dubioasa la unele, dar am facut multe din mers... Si inca nu am apucat sa pun tag-uri, dar recunoasteti voi! O zi excelenta va doresc! Ah, si editez sa va zic ca in avionul de la Bucuresti la Amsterdam am vazut-o pe Mirela de pe DC impreuna cu familia. E mica lumea tare!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...