Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (186)


Recommended Posts

Hello

 

Azi si-au luat baietii (si Sabina desigur) costume de Halloween, de la Giggles, cu 5$. Au un raft plin ptr copilasi si unu ptr adulti, toate la pret redus.

 

Noi am ajuns azi intamplator, cautand culori ptr pictat pe fata si m-am gandit sa va spun ca poate va intereseaza,

 

Adresa este:

 

7143 Newman Blvd,

LaSalle • Quebec

H8N 2K3

 

[flo]id="Book Antiqua">

 

Ioana & PYSid="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu s-ar putea sa ajung mai devreme, dar inca n-am calculat traseul cu autobuzul. Vine cineva din centru cu metroul si autobuzul ca sa facem traseul impreuna? Doloress ai ceva sugestii cum ajung in zona? Exista vreun expres?

Cam pana cand stati? Ca sa vad si eu cum e cu revenitul acasa...Ca pana unde stau eu e cam aventuros. Dar merita sa va vad dupa atat timp. Si sa cunosc fete noi.

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intilnire Montreal

Participante: ange(?), cge, Doloress, mikiion, mimitete, oanagabriela, pitilache +1, Podeanu, Simonna +1 adult + 1 copil, zavalita, ione,

 

Data: vineri, 30 iulie

Ora: 17:30

Locatie: Lachine, restaurant

Pasta Andrea

1718 Boul St Joseph

Lachine, QC H8S2N2

 

Din pacate pe terasa nu accepta mai mult de 10 persoane. Am numarat pina acum 15 (14 adulti si un bb), deci va trebuie sa fac rezervarea inauntru.

 

Daca aveti alta idee, spuneti-mi. Cum am mai scris, terasele din Lachine sint f.simpatice, dar micute...

 

Pe partea cealalta a drumului este o zone verde pe toata lungimea canalului, deci tatii cu copii ar avea unde sa se joace. [:D]

 

La Il Fornetto amd sunat si nu rezerva deloc pe terasa.

 

Mikiion, eu pot sa te las la un metrou la intoarcere. De obicei se sta pina pe la 9 (cele mai grabite) sau 10 seara.

 

Oana, mama lui Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana eu cred ca o s-o las acasa pe Isabella pana la urma. Asa ca o sa fim maxim 12 adulti + 1 bebe (pe mikiion ai pus-o de doua ori in lista). Eu iti propun totusi sa asteptam pana vineri dimineata (daca-i ok cu resto-ul), sa vedem cine confirma si apoi confirmam mai departe nr. de persoane ptr terasa sau inauntru. Ce zici, e ok asa? Oricum cred ca si inauntru e frumos, importanta este compania!

 

[hippi] Bijoux by Mitziad
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitilache
Oana eu cred ca o s-o las acasa pe Isabella pana la urma. Asa ca o sa fim maxim 12 adulti + 1 bebe (pe mikiion ai pus-o de doua ori in lista). Eu iti propun totusi sa asteptam pana vineri dimineata (daca-i ok cu resto-ul), sa vedem cine confirma si apoi confirmam mai departe nr. de persoane ptr terasa sau inauntru. Ce zici, e ok asa? Oricum cred ca si inauntru e frumos, importanta este compania!
[hippi] Bijoux by Mitziad
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Mersi Roxana, am editat lista. Atunci pastrez rezervarea pentru terasa pentru 10 persoane si vineri dimneata verific ultimile raspunsuri si confirm rezervarea.Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

indraznesc sa intreb cate ceva .....voi fi foarte scurta

am depus cerea pt analiza. a fost aprobata si am fost invitati la interviu in septembrie.

vreau sa va intreb daca si voi ati platit taxa de 690 dolari canadieni, intreb pt ca nu vreau sa fie o mare teapa, mai trebuie sa ne prezentam cu cate 8 poze fiecare si un set de cereri tip completate.

 

multumesc anticipat pt raspunsuri, si scuze daca am deranjat.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am intrat doar sa va salut, sa va spun ca-mi sunteti dragi si ca e tare placut aici la sezatoare. Va citesc din umbra de ceva timp, sper ca peste ceva timp sa apara si numele meu alaturi de ale voastre pe prima pagina...momentan suntem doar la faza de luat marea decizie si de inceput de aprofundat limba franceza, pentru ca la inceputul anului sa depunem actele.

Va urez o intalneala placuta si va rog sa ma scuzati ca am dat buzna asa.

 

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gbutucica, daca te referi la taxa de viza, o platesti dupa ce ai luat interviul, nu inainte.

Mai bine spus, dupa ce treci de medicale.

Nu inteleg ce ar putea fi teapa, tot ce platesti se face prin ambasada Canadei asa ca nu iti inteleg temerea. Dar in cazul tau e prematur sa platesti taxa acum.

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruid="orange">, multumesc in primul rand, in mail scrie cam asa:

"Veti aduce cu Dvs

 

formularul anexat, completat ......

8 poze recente pentru fiecare, conform instructiunilor anexate.....

taxa procesare cerere: 690 Dolari Canadieni sau echivalentul in RON la cursul zilei "

 

acum intreb o fi in regula????

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gbutucica, ati aplicat printr-o firma de intermediere? Daca da, atunci iti inteleg intrebarea. Altfel, nu are cum sa fie teapa, pentru ca platesti Ambasada Canadei. Eu imi amintesc ca am platit o taxa cand am trimis dosarul pentru evaluare, apoi cealalta taxa dupa ce am luat interviul si am trimis dosarul 2 la Ambasada din Bucuresti.

 

Intra pe toronto.ro sau montreal.ro (e acelasi lucru) si poti gasi toate detaliile despre etapele emigrarii in Canada.

Bafta la interviu !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...