Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (186)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simonna, da' matalutza cam rar pe aici... Pai noi mincam (in loc de mezeluri) unt cu miere/gem, crema philadelphia, cascaval ras pe unt,peanutbutter crunchy,nutella (cind nu sunt eu de fatza[:D]). la pachete le mai dadeam hamburgheri de pui (semipreparati) de la Maxi. Denisa deja a invatat sa si faca singura la cuptor. Ah, si voi stiti sa faceti omleta la microunde? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri, n-am nici un merit ca scriu inginereste. N-am fost niciodata buna la compuneri. M-am uitat si eu la poze, Dana arati bestial[olala][flo]! nasuc, Donia si cge, foarte frumoase pozele, nu ma puteam hotari care imi place mai mult. delphin, drum bun! Dar noi nu ne mai vedem pina nu incep din nou sa calatoresc si sa n-am timp de nimic? mqqm, poate la anul prinde curaj Denisa, mai toti counselleri sint bilingvi in tabara. Mai dar nu v-am spus cireasa de pe tort cu CNP-ul ca eu aveam de fapt dar era inscris pe certificatul de casatorie dar nu si pe certificatul de nastere dar nu m-am uitat. As fii putut sa-l scriu eu cu mina ca asta au facut si ei fara nici o stampila, nimic. In fond tot te cauta in baza de date sa vada daca nr corespunde cu numele. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Buna ziua! Sunt o veche utilizatoare a forumului DC, candva la inceputuri am scris si pe o sezatoare canadiana ceva timp, apoi din motive obiective am luat o pauza de vreo 5 ani cred. Proaspat intoarsa din patria mama Romania, m-a regasit nostalgia... Nu promit sa recuperez ce s-a spus in urma, dar as vrea sa fiu si eu pe aici. Se poate, va rog?
Bine ai revenit[flo] Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana - apai eu am citit niste etichete de hamburgeri semipreparati si suna mai rau ca mezelurile, dar poate n-am nimerit eu marca? Macar in mezeluri (daca le alegi...), capeti doar nitriti, iar macar restul e carne. La hamburgeri nu prea e chiar multa carne, mai sunt si niscai carcase tocate, aroma de carne, la fel cum au baconul si cremvustii "aroma de fum". Nu m-am uitat sa vad daca pot gasi "fum la plic" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, da, eu stiu vreo 2 terase f,frumoase in Lachine, pe malul canalului...Dar este cam departe pentru multa lume...Se ajunge pe autoruta 20, iesirea 1ere Avenue. Eu as fii prima care as veni, ca lucrez la 5 min de acolo [:D] Despre mezeluri, chiar zilele trecute au publicat in Europa un studiu in care se spune ca una din cauzele posibile ale cancerului de colon ar fii tocmai mezelurile (nitritii in combinatie cu colorantii si procesarea la temperaturi ridicate). Si noi am cam renuntat de mult, la copil ii mai dam insa, din lipsa de pofta de mincare [bang]. Sa stiti ca la Premiere Moisson au o sunca f.buna (cum spuneam noi "de Praga") si care teoretic nu are nitriti (este destul de adevarat, fiindca dupa 2 zile in frigider se cam schimba la culoare, deci trebuie mincata imediat). Laura, "La multi ani" numai sanatate si bucurii alaturi de familie si cei dragi [s][s] iselin, bine ai revenit [flo] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin, bine ai revenit; spune-ne ce mai faci, citi ani are acum fetita ta? noi ne-am cunoscut, cred ca-ti amintesti; Laura [flo], La Multi Ani! o sa va placa la Cayo Coco, plaja si marea sunt de vis; Ma inscriu si eu la inlocuit mezeluri, cu mici scapari le-am eliminat din casa, ca pruncu nu vrea dimineata decit kaiser sau nutella pe placinta/goffre, dar kaiserul il combin cu brinza, ardei, brocolli; eu cumpar de la Grand Marche pasta de peste, taramosalata (aia in borcane, nu preparata de ei), fac pasta de conopida, brinza de capra de la Costco care se intinde pe piine, si ce-mi mai trece prin cap; beleaua incepe cind se intoarce copilu' la scoala si reincepem cu pachetul. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez pentru Lachine ca stau acolo! [:D][pk] Eu n-am mai luat mezeluri de nu stiu cand insa am luat acum cateva zile o sunculita si din pacate piticului ii place la nebunie. In sfarsit mananca si el seara altceva in afara de lapte. Am sa o banez din nou, si ne intoarcem la greva foamei. [bang]
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] -DPN 15.02.2011 [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...