Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 111


Recommended Posts

paunas si fetele care vor sa stea la Hotel Charles: cind faceti rezervarea sa cereti camera cu vedere la curtea interioara unde este liniste (hotelul e in centru deci trafic mare). Sa nu acceptati sa platiti in plus pt. asta, spuneti ca nu vreti nimic altceva si ei or sa se conformeze. Eu am facut un pic de tam-tam pe chestia asta si ca drept urmare mi-au dat nu numai mie camera respectiva ci si simoniei. Singurul lucru pe care va recomand sa va aduceti de acasa este un ibric pt. cafea/ceai, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristica, ar fi fost bine daca as fi stat la pat, poate. Eu a 2-a zi dupa ET am urcat cele 320 de trepte in turla bisericii St. Stephen. Plus ca am mers mult pe jos... Partea interesanta e ca nu ma simt deloc obosita si cred ca instructiunile lui PK "sa nu te extenezi" au fost indeplinite. Sper sa nu fi facut nimic rau, dar crede-ma ca nu am putut sa stau mai mult la pat. Am incercat in ziua ET-ului cind spre seara nu am mai rezistat si am mers la cumparaturi... de atunci am tot fost plimbareata. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai citeam niste lucrari pe internet si uite ce spun:

 

How implantation is regulated and brought about remains an enigma, but we need to remember that the implantation process is surprisingly inefficient in humans – Nature is not always very competent! After IVF, it’s only about 10%, which means that only 10% of embryos implant successfully to become a baby.

 

Articolul complet la: http://www.drmalpani.com/book/chapter25c.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele care au trecut prin FIV, am si eu o intrebare: in ecograful pe care l-ati primit dupa ET, unde sint pozitionati embrionii in uter? La intrarea (partea ingusta) a uterului sau in zona umflata spre fundul uterului? Am citit despre plasarea cea mai eficace a embrionilor si se spune ca trebuie plasati catre fundul uterului (aveti poze aici: http://www.advancedfertility.com/embryotransfer.htm). M-am uitat pe poza de la PK si am vazut ca embrionii mei au fost plasati foarte catre intrarea in uter. PK mi-a spus ca or sa urce ei singuri catre fundul uterului. Precizarea lui a fost m-a facut sa caut mai departe si uite ce am aflat... Acum sint cam ingrijorata![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sonya [q] imi pare rau! Si la mine la fel, nu a incercat nimic, beta <0,3. Insa cum au spus si fetele, tu ai timpul in favoarea ta. Eu din pacate, nu. In august implinesc 40 ani. Fii tare, si ai incredere in Dumnezeu. El stie ce este mai bine pentru fiecare.

 

Tannoo25 [flo] Salutari lui Bety.

Mirela2 [pup]

adipapazi ai grija de tine si de puiutii din burtica, asa ca stai linistita la pat.

Retam ce baiat mare ai! Felicitari, la o varsta atat de tanara!

 

Pupici la toate fetele [pup] si incurajari pentru cele care sunt in asteptari Simonia, Motzishor [majoreta]

 

Adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motzishor, stai cumintica si nu mai cauta atat pe net, ca nu rezolvi nimic, doar te ingrijorezi si nu-ti trebuie asta. M-am uitat acum la prima poza a lui Nicholas [olala] si din cate imi dau eu seama si el si celalalt embrionas care nu s-a implantat au fost tot in partea mai mica a uterului - cel putin asa mi se pare din poza. Cum ma uit la poza, pata care reprezinta embrionii e in partea inferioara, nu jos de tot, dar sub jumatate. Sper ca ai inteles, ca mai bine nu stiu cum sa zic [:I] Stai cuminte si nu te mai documenta atat acum. Cu Dumnezeu inainte! [pup]

 

Laura [mamica] de [copil] Nicholas James 9 Noiembrie 2009

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Adipapazi- stia cat mai mut in pat. Sunt mai linistita ca ti-ai facut serclaj, mai ales ca spune-i ca e colul mic..

 

Samira- te-ai intors de la mare? Gata relaxarea...

sonia- Violeta 70 - sincer imi pare foarte rau ..

 

laura [flo]

 

despre mine, am un bb mic de 9 saptamani in burtica. este o minune trimisa de Dumnezeu...dupa 4 ani de incercari si tratamente, am reusit natural....

dupa FIV nereusit din februarie, am facut o pauza lunga..pur si simplu, nu am avut dispozitia sa ma mai interesez despre nimic..am fost cam plantutza...

vreau sa nu va suparati pe mine de lipsa de reactie de pana acum, dar mereu m-am gandit la voi [pup]

vreau sa va multumesc tuturor celor care scriu pe forum. esteun izvor de informatii pentru toate pers care doresc sa devina parinti ..

 

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

 

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...