Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 111


Recommended Posts

Motzishor, multumesc!

Speranta, felicitari!Un bebe sanatos iti doresc! E frumos sa auzi de asa minuni! Voi ce probleme ati avut de ati apelat la fiv?

Adi, e mai bine ca ai facut cerclaj!Colul l-a vazut ecografic, sau prin tuseu vaginal?

 

[gravi] 16+

incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos!id="green">[ruga]


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigotid="size1">id="teal">
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...

Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

tamaryllis, mi-a raspuns fata de care vorbeam si a spus ca se accepta retetele din ro. in Ungaria. Ea a luat antibiotic cu reteta din Ro. Deci se poate. PK mi-a zis ca reteta lui nu e acceptata in Ro. Am crezut ca si reversul e adevarat. Nu stiu de ce ar merge intr-un fel si in celalat nu... Ciudat! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ciudat, caci in Romania se vand medicamente de tot felul fara reteta. Asa ca nu stiu cum o reteta a unui dr din Ungaria nu merge aici....in fine...

Multumesc tare mult![pup]

 

 

[gravi] 16+

incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos!id="green">[ruga]


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigotid="size1">id="teal">
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...

Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
hello,back home, dupa cerclaj. mi se scurtase colul si apoi s-a si deschis, asa ca l-am cusut. mairis, stai potolita daca s-a scurtat colul. ia no-spa si mi mi-a dat si utrogestan si magneziu cand mi se scurtase, plus repaus absolut la pat.Adi [gravi]+20 cu [baietel] si [fetita]
align="right" id="quote2">Iti tin pumnii sa fie bine pana la capat![flo]Potolita sunt, nu ma agit cine stie ce, dar nu stau inca la pat! Medicul meu m-a asigurat ca atata timp cat colul e peste 3cm si inchis e bine, iar eu ma incadrez! Trebuie sa fie bine![pup]Pupici tuturor![pup]Irina, [gravi]+25 cu [fetita][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mairis pupi

cum a fost in concediu?

adi cuminte in patut, asta e o sa faci radacini, dar nu conteaza

le taiem cu drujba cand ajungi la termen[pup]

tamy mie mi l a vazut la eco endovaginala si era de 4cm

cred ca mi l mai verifica pe 9 aug cand am control[pup]

 

[gravi] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mirela2
mairis pupicum a fost in concediu?adi cuminte in patut, asta e o sa faci radacini, dar nu conteazale taiem cu drujba cand ajungi la termen[pup]tamy mie mi l a vazut la eco endovaginala si era de 4cmcred ca mi l mai verifica pe 9 aug cand am control[pup][gravi] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
align="right" id="quote2">Mirelus, a fost foarte bine si parca foarte de demult...[:)]Vreau sa-ti spun ca era plin de gravide pe-acolo....Cu burti mari prin apa![:)]Iti tin pumnii sa faci si o fetitza! Si sa fie sanatosi in primul rand, ca la cat te-ai chinuit, meriti![pup]Fetitzele mele sunt bine, deja cu capul in jos asezate, si dau din picioruse intruna... Incepe sa-mi fie mai greu cu burtika, dar nu ma plang!Te pup, sarcina cat mai usoara![flo]Irina, [gravi]+25 cu [fetita][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...