Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 111


Recommended Posts

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am fost astazi la PK pt. monitorizarea din ziua 10. Am 3 foliculi mai marisori pe partea dreapta si pe stinga sint mai multi dar mai mici care nu au raspuns asa rapid la stimulare. PK vrea sa purcedem cu punctia simbata ca sa nu ii pierdem pe cei mari (practic 2 sint ok, al II-lea nu stiu daca are timp sa se maturizeze pina simbata). Initial el vroia sa mai mergem o zi pe stimulare dar astazi s-a razgindit. El zice ca daca mai asteptam, cei mari se pot sparge. Si asa mi-a lasat in grija sa nu ii sparg pina simbata. Poate ca daca aveam stimulare un pic mai puternica se dezvoltau si citiva foliculi pe ovarul sting. Oricum, merg inainte cu citi am. PK nu o sa fie in weekend la clinica si a zis ca ma lasa pe miini bune (un alt dr. de incredere). Sa vedem... Am emotii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

motzishor,te "simt" dezamagita de rezultate.stiu ca noi toate ne dorim si ne asteptam sa avem muuuuuulte oua si toate perfecte....si embrioni vigurosi etc etc...insa toate stim de asemenea ca avem nevoie doar de un singur embrionas ca sa devenim mamae. asa ca te rog sa lasi deoparte dezamagirea...incarca-te cu optimism...ai incredere in sansa ta...in embrionasii ce vor rezulta in urma fertilizarii si in PK.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

samira draga, multumesc pt. incurajari. Nu sint foarte dezamagita pt. ca acum 2 zile ma bazam numai pe un singur folicul. Acum sint 2 mari si unul de 10 mm care poate nu o sa creasca pina simbata. Sa stii ca as fi mers si pe IVF pe ciclu natural pt. ca am inteles ca nu numarul, ci calitatea e cea mai importanta. Sa speram ca o sa fie bine. O sa ma incarc de optimism, promit! Daca dorm bine in noaptea asta, miine o sa fiu numai bucurie. Sint extrem de obosita - de 2 nopti am dormit putin pt. ca e foarte cald aici, dorm cu geamurile deschise iar soarele ma trezeste pe la 5 AM. Miine dupa-amiaza imi ridic si sotul de la aeroport, asa ca am toate motivele de bucurie. D-ne ajutane pe noi toate sa fim mamici si bunicutze! Amin! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sonya, faci total beta hcg ca sa afli sarcina. free beta se face cand faci dublu test in sapt 12 de sarcina. stiu ca si mami intreba diferenta si am avut un flash azi cu analizele mele de la dublu test. am verif, e cum am zis mai sus. abia astept sa ne dAI o veste mare. motzishor, sunt cu toate gandurile mele bune spre tine si simonia. [flo]la toate fetele Adi [gravi]+19 cu [baietel] si [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...