Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Barbatul Scorpion poate fi recunoscut dupa privirea sa fixa, patrunzatoare, misterioasa si fascinanta, o privire care ar putea hipnotiza si serpii. El adopta stilul enigmatic atunci când nu este perfect stapân pe situatie, când înca tatoneaza terenul. Barbatul Scorpion are o inteligenta penetranta, care merge dincolo de aparente, si o exceptionala intuitie, care îl face sa ghiceasca intentiile ascunse ale interlocutorului. Este extrem de tenace, iar daca si-a pus ceva în minte, va uza de orice mijloace pentru a-si atinge telul. Privind atent, vei descoperi însa ca straduintele sale de a reusi nu vizeaza puterea sau banii, ci sunt nascute, de fapt, dintr-un fel de întrecere cu sine însusi, din dorinta lui de autodepasire. Barbatul Scorpion poarta aproape întotdeauna în suflet o rana de un fel sau altul, o problema emotionala sau sexuala, un conflict sau o frustrare greu de rezolvat. Dispune de o profunda sensibilitate si de un "feeling" iesit din comun, iar curentii emotionali dinauntrul ori din jurul sau îl afecteaza cu usurinta. Este lesne de ranit, susceptibil în ceea ce priveste sentimentele celorlalti, adesea singuratic si motivat de o nevoie aproape vorace de a avea o viata relationala. Barbatul Scorpion cauta însa o uniune profunda, indestructibila. Din acest motiv, este foarte atent cui îi permite sa patrunda în câmpul sau psihic. Mânat de sexualitatea sa puternica, de libidoul sau de exceptie, barbatul Scorpion va avea probabil multe experiente amoroase. Vai, însa, de femeia care nu reuseste sa se ridice la standardele exigentelor sale, care nu-i poate câstiga respectul, pentru ca el va avea tendinta de a o tortura psihic, de a o chinui prin accese de ura si pasiune, crize de gelozie sau jocuri subtile "de-a victima si calaul". Barbatul Scorpion cauta femeia initiatoare, sublima, care sa-l ajute sa atinga divinitatea, ca în practicile tantrice de cea mai pura sorginte. Doar femeia alcatuita din acelasi aluat ca si el, sau cea care îi va fi inteles perfect mecanismele interioare, va fi suficient de bine înarmata pentru a rezista alaturi de el." "Patimas, emotiv si nesocotit, este dominat de organele sexuale si de satisfacerea propriilor dorinte. Nu-i pasa de urmari, chiar daca va fi numit Don Juan, neacceptând nici o parere în domeniul relatiilor sexuale. În el se unesc sarmul si taria de caracter, atragând oamenii ca un magnet, iar pentru o femeie devine periculos, deoarece sexualitatea sa poate exploda în orice moment, necunoscând cuvântul "abstinenta". Cine vrea sa cocheteze cu el fara urmari nu si-a gasit omul, aceasta putând duce numai la culmi de patimi sau pierzanie. O femeie care este dorita de Scorpion are motive sa se bucure, dar sa se si înspaimânte, într-un joc de dragoste el devenind focos, excitându-si partenera prin orice mijloace si neiertând vreo umilinta sau refuz. Devine usor certaret sau agresiv, ceea ce îi aduce multi dusmani. Într-un conflict este încapatanat, uracios si poarta pica, jucând totul pe o carte. Modul sau de viata pare foarte complicat. Este deosebit de secretos. Dinamic, credincios prietenilor, doreste însa sa fie independent si are mereu nevoie de cineva pe care sa se sprijine. Desi are un caracter labil, îi dispretuieste pe cei slabi si are tendinta de a se risipi în distractii, devenind usor alcoolic sau consumator de droguri. Având însa o mare ambitie, fermitate si un puternic autocontrol, este în stare sa abandoneze viciile. Pentru el munca este importanta nu pentru ca i-ar placea, ci pentru ca are o mare putere de munca si dorinta de succesiune. În problemele financiare este foarte practic si greu de dus de nas, dezavantajul sau fiind acela ca ataca prea multe probleme deodata, uitând însa repede de ele si lasându-le nerezolvate. În probleme sentimentale nu admite cuvântul "nu", asteptând de la partenera o supunere neconditionata, pe care, daca nu o obtine, rupe orice fel de relatii. Printre Scorpioni pot fi gasiti obsedati sexual si amanti nesatui, pentru ei actul sexual fiind un joc al satisfactiilor. Placându-i "vânatoarea", este interesat de femeia dorita de altii. Gelozia Scorpionului este un pericol, pentru ca patima îl face brutal." "Un barbat din zodia scorpionului îl putem recunoaste cu usurinta dupa privirea lui, care este atât de secretoasa, intensa si halucinanta ca ar putea sa hipnotizeze si un sarpe cu usurinta. El se închide în secretele lui, în cazul în care nu se simte stapân pe situatie si simte nevoia sa mai cerceteze lucrurile. Scorpionul are o inteligenta si o intuitie de invidiat, si acest lucru îl ajuta sa ghiceasca orice gând secret al partenerei lui. Daca vrei sa seduci acest gen de barbat atunci va trebui sa ceri ajutor misterului, sa te învalui în el. Zâmbeste secretos, roaga-l sa te conduca într-un loc si peste o ora lasa-l acolo. Sa ai grija ca urmatoarea întâlnire sa se întâmple noaptea târziu la o cina cu lumânari romantice. Daca vrei sa îl pastrezi, atunci sa îi iei în serios fiecare cuvânt, lauda-i meritele, fa-i complimente, dar numai pâna în momentul în care se simte în siguranta în acea relatie. Nu flirta cu alti barbati, pentru ca barbatul scorpion este foarte gelos. Demonstreaza-i ca poate avea încredere în dragostea si fidelitatea ta dar nu îl lasa sa te domine. Lupta cu dârjenie dar în acelasi timp cu un dram de liniste sufleteasca, ca sa îi câstigi respectul si egalitatea în aceasta relatie. Daca vei reusi, vei avea parte de o relatie minunata, cu sentimente adânci si cel mai important, de durata." Eu am pus doar "cateva" din "caracterizarile" barbatului scorpion [:D]... restul, mai completati voi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SCORPIONU :)) Planeta dominanta: Pluto, planeta obsesiilor si paranoiei. Animalul sacru: vipera Personalitate: Scorpionul are foarte mult magnetism personal: atrage cuiele ruginite, cutiile de conserva, dramele si ghinioanele. Are emotii intense, idei fixe si puterea de a deochea.. Este atât de încordat, încât da impresia ca sufera, iar încordarea lui face sa se defecteze obiectele din jur. Chiar si cei apropiati sunt profund afectati, de unde si bafta pe care o are la mosteniri. Stie ce vrea, dar cauta sa obtina totul pe cai ocolite. E genul care mai bine îsi otraveste dusmanul decât sa-i dea un pumn în nas. Paranoic, vede peste tot pericole, intrigi si conspiratii. Asta nu-l împiedica sa umble cu fitile si sa-i manipuleze pe ceilalti. Îi considera prieteni doar pe cei de care se poate folosi, iar prietenii n-au încredere în el, fiindca stiu ca n-are mama, tata sau scrupule, si ataca subversiv, sub centura. În dragoste, este un obsedat sexual frustrat, gelos si posesiv, care-si scoate din minti perechea cu banuielile si cu gusturile lui anormale. Meseria potrivita: detectiv, medic legist, pândar, scafandru, vânator de fantome. Pizza magica: Siciliana. Medicamentul norocos: extractul de matraguna.
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.webshots.com/user/rilbuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Un barbat din zodia scorpionului îl putem recunoaste cu usurinta dupa privirea lui, care este atât de secretoasa, intensa si halucinanta ca ar putea sa hipnotizeze si un sarpe cu usurinta.
[:D][:D][:D]May,nu va suparati pe mine,dar eu sincer,nu am vazut pana acum nimic hipnotizant in privirea lui Ion Cristoiu...pe bune!Si e scorpion sadea...parole! Lasand gluma la o parte,cryna77,cred ca tu ai nimerit un scorpion de cea mai joasa speta...imi pare rau de necazul asta al tau...insa hai sa recunoastem ca fiecare om e o particularitate a naturii,a lui Dumnezeu sau al cui o mai fi si ca toata personalitatea unui om este modelata si de educatia primita si de genele primite si de mediul in care si-a dus viata. Ca in orice caracterizare a unei zodii si la scorpion,cum scrisesem anterior,ce se spune despre aceasta zodie este ceva generalizat. Am intalnit scorpioni,din ambele sexe,care nu ai fi zis ca sunt scorpioni...sub nici o forma...fiind fiinte care nu s-ar fi incadrat in generalogia zodiei.Si am intalnit scorpioni,de ambele sexe,care intareau cu varf caracteristicile zodiei,chiar le si depaseau. Ce pot sa spun este ca scorpionii merg pe extreme....tocmai de aici si ideea de negativ si pozitiv.Dar repet:este caracterizare generala,ce tine de o sumedenie de influente exterioare. Povestea de dovada de iubire a hellenei_n,intareste foarte bine una din trasaturile scorpionului...mai ales in cazul barbatilor. In privinta sentimentelor nu prea se exteriorizeaza,ai impresia ca te ignora,ca esti ca si inexistenta sau ca priveste prin tine...atunci cand tu,ca partenera,ii arati permanent dovezi de dragalasenie,dragoste...Dar nu este asa...sa stiti ca vede,stie si este complesit de toate dovezile de dragoste care i se dau,tocmai de aia devin timizi,la un moment dat,coplesiti de atat atentie la care pur si simplu nu stiu cum sa reactioneze.Ca nu raspunde la fel,cu aceeasi moneda?Pentru ca nu ii sta in fire sa faca asta,i se pare ca se dezgoleste complet sufleteste,ori asta se cheama slabiciune si nu poate face asa,ca nu-i sta in fire. Cu sexul...hm....dupa parerea mea e o chestie putin cam ciudata inteleasa...Poate ca cryna77a avut o experienta urata din punctul asta de vedere...pacat ca a fost asa....insa eu vad altfel lucrurile,in sensul ca nu sunt nimfomani si obsedati de a face sex in permanenta,ca si cum ar fi o boala....ci pur si simplu o fac asa cum trebuie...si cui nu-i place?[:D]...cu placere si produce placere....caci stie ce trebuie facut,nu doar de a-si satisface propriile nevoi si atat....stie sa fascineze partenera si sa-i ofere ceea ce isi doreste,tocmai din cauza acelei intuitii de care se scria mai sus...si de care se spunea ca poate citi gandurile...De fapt orice face,orice actiune,o face cu devodament si constiinciozitate...indiferent ca duce un proiect la capat,ca gateste ceva,ca face sex....totul trebuie facut foarte bine,asa cum trebuie... Apropos de fascinatia privirii magnetice...am experimentato...recunosc,mea culpa....si...vezi?Chiar functioneaza! Gata ar trebui sa ma opresc ca pe urma nu ma mai termin...e mult,mult...de discutat...[:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] [url="http://picasaweb.google.com/anapetenchea"]Pi casa 1[/url] [url="http://picasaweb.google.com/anapetenchea/Danes28Martie2009#"]Pi casa 2[/url] [url="http://picasaweb.google.com/mariusmijanicolae/LaCirese24Mai2009#"]Pi casa 3[/url] [url="http://dintimisoara.blogspot.com/"]Amalgam de ganduri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui flaviutza
Helen, eu sunt la randul meu scorpion cu ascendent in scorpion ca sa fie tacamul complet si pot vb pasional si diseca in mici amanunte persoanele care m-au sau ma impresioneaza. acelasi discurs l-as tine si despre taurul de fi-mea si despre taurul de barbatu-miu ,care e fix la polul opus dar ne completam perfect, exact cum scrie la carte si care imi echilibreaza perfect nebuniile si hatisurile mintii si pe care il scot perfect din letargia statului in casa cu telecomanda in mana si nu cred c-am putea trai unul fara altul. eu as sari cu parapanta,la propriu sau la figurat si mi-as rupe gatul iar el al inlemni in rutina lui si-ar deveni anost si trist,si-ar pierde stralucirea pe care o are alaturi de mine. ca sa va distrez oleaca...vineri voiam in oras. acum, aici.voiam sa stau lenesa la terasa,cu un pai in gura si-o bere in mana. taurul meu stabil ca un bolovan incepe sa se uite pe geam, ca vine ploaia, ca sa rezervam o masa la un restaurant, eu nu si nu, disperata trag o fusta pe mine si-un tricou si astept batand din picior si fumand doua tigari la rand pe cochetul taur care pana nu i se pare lui ca arata PERFECT nu iese din casa. intre timp cerul se tot inchide, taurul se tot dichiseste in oglinda, eu sunt din ce in ce mai disperata si am in fata ochilor teresa si berea si paiul cu care sa beau bere cu cola,sa stau sa analizez lenesa trecatorii, sa-mi adie vreun vant lenes prin bucle,sa lenevesc acolo pana la refuz. am urlat odata la el un HAI! si-am plecat, cu masina, ca domnul e prevazator,dar doamna a comentat ca o sa beau bere singura. vreau sa spun c-am inghetat efectiv , se pusese un vant de-mi sufla paiul din gura ,imi placea si nu-mi mai placea,ma bosumflasem in fata berii si ma uitam la ea chioras. pana s-a facut 9,15 si calmul meu sotior a conchis ca ratam rezervarea la restaurant (pe care o facuse pe ascuns,cat eu pufaiam pe balcon). Eu,scorpion nu gandesc, nu stiu decat ca VREAU si cand nu-mi iese stau bosumflata ca de ce nu mi-a iesit,desi era clar de la inceput ca nu-mi va iesi nimic in cazul asta. Ah, pardon mi-a iesit distractia,gratie sotiorului care m-a dus in ristorante. De ce spun asta....pt ca daca in locul taurasului de sot era fostul scorpion(si am avut situatii din astea) daca io ziceam "hai la terasa, desi pare ca vine ploaia, vreau sa simt aer deschis" el plusa zicand c-ar fi mai bine sa bem o bere in varful muntelui de la fo 15 km si eu ma adrenalinam si mai mult si uite asa rezulta o imagine idilica, cu doi destepti uzi pana la piele si nemultumiti pe natura asta pacatoasa care nu vrea sa-i asculte.
esti dementiala Flaviutza [:D] initla am crezut ca ai dat copy/paste la vreun horoscop de pe net...da ce zici tu aici e heroina pura [:D] eeehehehe, umorul ironic caracteristic scorpionilor e destul de greu de digerat de multi. btw...bestiala faza cu jucariile [:D] nush ce as putea adauga mai multe la cele zise mai sus [:D] so, zic si io prezent cu ascendent in sagetator! dov cu siguranta are incredere infinita in tine daca te-a lasat sa ajungi la sufletul lui. si da, daca ai scos primul sabia, daca-l provoci, ai incurcat-o. daca-l lasi in treaba lui, nu-ti face nimic rau niciodata. despre iubire, stiu ca iubesc cu pasiune si ard totul in iubirea care o poarta...despre sex, dupa ce se culca cupii, dupa ora 24 [:D] _______________________________________________________________________________________
“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ******[copil] un copil creste in [url="http://3.bp.blogspot.com/_JhnwphrxrX0/SJaS4I-q-qI/AAAAAAAAAQQ/dnfvHAuG6QA/s1600-h/inima.jpg"]inima[/url] mea [:)] ****** am un inger pazitor [pic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai discutat subiectul asta, tin minte pentru ca am si eu un scorpion acasa si am scris la acea vreme acolo. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62129&whichpage=1&SearchTerms=barbatii%2Cscorpion"]Aici [/url] gasiti subiectul vechi. E de cativa ani buni, dar eu cred ca scorpionii tot aia sunt. [:D] Cryna77, eu cred ca cel pe care l-ai cunoscut nu era tipic scorpion. Nu stiu, ceea ce am eu acasa difera mult de cel pe care il descri tu acolo. Parol ca e un om bun, familist pana in panzele albe, dar care isi scoate cateodata acul, atunci cand e calcat pe coada. Si da, iarta dar nu uita. Asta e clar! Dar va las sa cititi si subiectul vechi, gasiti si acolo pareri interesante... [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
[url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt cu el...de fapt nici prietena nu sunt cu acest barbat.tocmai de aici mirarea mea, cand pe langa discutiile strict profesionale imi mai arunca si niste confidente tampite. lasand la o parte stilul caracteristic "ca ca el nu mai e alt barbat mai barbat", imi zice chestii cu care sa zicem asa l-as putea avea la mana. eu nu prea-s genul careia sa-i pese cine cu cine si ce naiba fac...sincer, nu ma intereseaza, ba mai mult, daca am deosebit respect pt un om(cum am pt scorpionul asta), faptul ca isi tradeaza partenera de ex. ma face sa mi se stranga sufletul..a regret si dezamagire. de-asta am intrebat. ca ascund multe, asta e clar, e chiar vizibil...asta de-l stiu io de ex., e cel mai fericit om daca te-a prins ca ai gresit intr-o zi. nu-ti scoate ochii niciodata, dar probabil ca in sufletul lui e fericit ca a fost mai presus de tine in ziua aia/minutul ala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dov
eu stiu doar ca si napoleon a fost tot scorpion...si pana una alta a fost napoleon.[pk][pk][pk]nascut pe 11.11 la ora 23 noaptea. [:D][:D][:D]
Imi pare rau sa te contrazic, dar te inseli amarnic: Napoleon s-a nascut pe 15 august 1769, si a fost, deci, un leu veritabil. [batetoba] Poti sa citesti mai pe larg aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_I_of_France Mamica de [url="http://b2.lilypie.com/aCT4m5/.png"]Zanuta mica, Anna Laura [zana][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citat din "zodiile si vrabiile lor" 23 octombrie - 21 noiembrie "MA TEM DE TRADARE" La capitolul obsesii si frustrari, Scorpionul detine suprematia. Este cel mai framantat si suspicios semn din zodiac. Vesnic nemultumit, sufera de obsesia perfectiunii. E extrem de exigent, atat cu sine, cat si cu ceilalti. Investeste totul, dar vrea totul in schimb. Are insa un dispozitiv intern hi-fi pentru detectarea fisurilor, si reactioneaza intens la ele. Vesnic in garda, se amorseaza instantaneu (chiar inainte de a aparea motivele reale, pe care parca le presimte) si ramane amorsat. E adevarat ca are mania secretelor, ii place sa manipuleze lumea, e gelos, usor paranoic, obsedat sexual, distructiv si autodistructiv. Dar are o personalitate fascinanta si plina de resurse, fiind capabil de performante uluitoare. Asa ca merita sa-l admiri si sa incerci sa-l intelegi, in ciuda "umbrelor" sale. Daca i-ai gresit, nu te amagi crezand ca va uita. Nu uita niciodata si ti-o plateste cand ti-e lumea mai draga. Cum se roaga fiecare zodie atunci cand se afla la ananghie? Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita. Scuzele zodiilor : Scorpion: Asa ma simteam atunci. Nu m-am gandit ca voi fi prins. Nu am vrut sa o fac. Nimeni nu mai trebuie sa afle acest lucru. Credeam ca sunt pe moarte. Nu stiam ce naiba fac. Daca fiecare zodie ar purta pe spate un semn de circulatie, care ar fi acesta? Scorpion - Atentie! Succesiune de curbe deosebit de periculoase. (Leul are "Drum Cu Prioritate") De cati ...este nevoie ca sa schimbi un bec? Scorpioni. Pentru Scorpioni becul nu se schimba. El se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari? ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...