Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mi-am mai amintit: - ii place riscul. E dependent de adrenalina. Ii place riscul calculat in ceea ce priveste deciziile majore in viata, au iesit foarte bine pana acum dar sper sa nu mai ia alta decizie majora curand. : ) Intotdeauna reactia mea initiala a fost sa zic NU.( mie nu-mi plac riscurile). Dupa discutii intense am ajuns la DA.[:D] Si ii place riscul pur si simplu pt deciziile minore.( ca mersul la cumparaturi iarna numai cand e gheata de 2 centimetri sau in timpul primaverii cand e Tornado Watch[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sotul e tot scorpion, dar cred ca e unul mai atipic: - Este sociabil, leaga conversatii usor , se face imediat placut. Asta m-a atras si pe mine la el prima data, modul in care vorbeste. - Este o fire vesela, dimineata imi canta, danseaza prin casa [alcool],este enervant de optimist. - Se bucura de orice lucru , cat de mic - In general este comod si fara initiativa, prefera sa i se spuna ce sa faca. Dar, cand face ceva, iese perfect. Este perseverent si meticulos. - Nu este competitiv, dar profesional se descurca foarte bine. Pana acum a schimbat mai multe locuri de munca (chiar din domenii diferite) si intotdeauna s-a facut remarcat. - Este foarte inteligent. Cred ca ar fi putut ajunge in viata orice si-ar fi propus. Pacat ca nu e competitiv. - Nu-i plac conflictele, evita discutiile.Este foarte calm. Se infurie doar daca sunt eu jignita (sau altcineva din familia lui). - Nu-l intereseaza banii, cardurile lui sunt la mine, imi cere doar bani de tigari. Trebuie sa am grija dimineata sa-i pun bani in portofel, caci altfel nu are cu ce sa-si ia mancare la pranz.[:D] Pentru el nu este importanta partea materiala ci familia. Mi-a zis candva: " Eu pot dormi si sub un pod, important e sa te am pe tine." Cu toate astea este cumpatat.Nu-i place sa risipeasca banii, isi ia doar strictul necesar. Daca mergem la cumparaturi avem lista si insista sa o respectam. Eu sunt cam risipitoare , as lua tot magazinul... - Este cicalitor si tipicar - Incapatanat si orgolios - Este foarte gelos , dar nu o arata. Mi-aduc aminte o faza haioasa. Era 8 Martie...Am mers sa cumparam flori si ne-am intalnit cu un amic de-al meu. Si el cumparase flori pentru familia lui. Am schimbat cateva vorbe si la plecare mi-a dat si mie o floare, asa, ca de 8 Martie...M-a surprins un pic, pentru ca nu eram apropiati, dar mai tare m-am mirat de faptul ca sotul nu a schitat nici un gest. M-asteptam sa zica ceva, mai ales ca nu-l cunostea pe tip.Dar el, nimic. A trecut ziua si seara ma trezesc cu sotul ca ma intreaba: " Auzi, da' cine era tipul ala care ti-a dat floarea azi dimineata?" [:D] -Este generos si altruist, cel mai loial prieten pe care-l poate avea cineva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de ce ati mai scris,dragelor...chestia cu "NU" si mie imi place...acum vorbesc din punctul meu de vedere,ca scorpion...provocarile sunt sensul vietii mele...chiar daca initial ma sperii... Am constatat,cu regret si totusi cu uimire pozitiva,ca intotdeauna,prima impresie pe care o fac este ca sunt rea,dura si sperii omul...ca dupa aia,cine intra pe dedesupt ajunge prieten pe veci,e partea a doua.[:D] Adrenalina la maxim?Dap,asta e actiunea...[:D] Pot fi indiferenta la unele chestii mari si foarte importante si sa ma bucur imens,pana la lacrimi ,uitandu-ma la o furnica ce se chinuie sa duca la musuroi o frimitura de paine.Extremele,bata-le vina! Ambitia e iarasi una din caracteristici...daca e ceva de finalizat,pai trebuie finalizat si nu oricum,ci perfect...In general scorpionii sunt niste perfectionisti...enervati... De multe ori am fost inteleasa gresit...prin indiferenta afisata,insa nimic nu trada taifunul din suflet...Cum ziceam anterior:a te exterioriza,pentru scorpion(si pentru mine in special)inseamna a fi nud...ori asta e din cale afara,nu se poate...scorpion=mister total.
Citat:
- Este cicalitor si tipicar - Incapatanat si orgolios - Este foarte gelos , dar nu o arata. Mi-aduc aminte o faza haioasa. Era 8 Martie...Am mers sa cumparam flori si ne-am intalnit cu un amic de-al meu. Si el cumparase flori pentru familia lui. Am schimbat cateva vorbe si la plecare mi-a dat si mie o floare, asa, ca de 8 Martie...M-a surprins un pic, pentru ca nu eram apropiati, dar mai tare m-am mirat de faptul ca sotul nu a schitat nici un gest. M-asteptam sa zica ceva, mai ales ca nu-l cunostea pe tip.Dar el, nimic. A trecut ziua si seara ma trezesc cu sotul ca ma intreaba: " Auzi, da' cine era tipul ala care ti-a dat floarea azi dimineata?" -Este generos si altruist, cel mai loial prieten pe care-l poate avea cineva
Recunosc,mea culpa![:D][:I]Asa fac si eu... Chestia cu gelozia...eu nu o socotesc gelozie...si aici dau iar in extremele alea...unde niciodata nu-i gri,ci numai alb si negru....adica ,ceva de genul "ti se pune pata,n-ai decat ,du-te,dar sa te fereasca Dumnezeu sa te vad"[:D]Ba mai mult,te si ajut sa fi curat si pedant...[:D],insa te joci cu focul...[:D] Gata...nu mai mai intind,ca nu ma mai termin....[:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] [url="http://picasaweb.google.com/anapetenchea"]Pi casa 1[/url] [url="http://picasaweb.google.com/petenchea"]Pi casa 2[/url] [url="http://picasaweb.google.com/mariusmijanicolae/LaCirese24Mai2009#"]Pi casa 3[/url] [url="http://dintimisoara.blogspot.com/"]Amalgam de ganduri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa sotul meu seamana destul de bine cu al tau, scorpion fiind evident [:D] O sa parafrazez ce ai scris tu - ca sa nu scriu de 2 ori am dat copy / paste [:D] Sotul meu este: - in primul rand foarte devotat familiei lui, compusa din mine si fi-sa. Oricine indrazneste sa zica ceva de noi e "sters de pe lista" Intotdeauna familia e pe primul plan in toate actiunile lui - Este sociabil, leaga conversatii usor , se face imediat placut. - Este o fire vesela/optimista, dar are momente de pesimism si momente cand e morocanos si n-are chef de nimic (cu motiv - atunci cand se intampla ceva) - Eu as zice ca pare comod si fara initiativa. Adica asa este cand sunt chestii care nu-l intereseaza. Cand e vorba de ceva ce-i place e plin de initiativa si verva. Profesional e foarte competitiv si implicat. - Nu-i plac conflictele, evita discutiile. Este foarte calm. DAR ... nu uita si nu iarta. In afara de mine si de fi-sa tot restul lumii este "taxat" daca a calcat in strachini dupa un plan bine gandit si de lunga durata. - Nu-l intereseaza banii, cardurile lui sunt la mine, imi cere doar bani de tigari. Trebuie sa am grija dimineata sa-i pun bani in portofel, caci altfel nu are cu ce sa-si ia mancare la pranz. Pentru el nu este importanta partea materiala ci familia. Mi-a zis candva: " Fa ce vrei cu casa, eu dorm si daca-i albastu si dacai verde tavanul [:D]" Cu toate astea este cumpatat.Nu-i place sa risipeasca banii, isi ia doar strictul necesar. Daca mergem la cumparaturi ma mai pondereaza, dar .. daca insist ca-mi trebuie obiectul ... renunta - Incapatanat si orgolios - Este foarte gelos , dar nu o arata. -Este generos si altruist, cel mai loial prieten pe care-l poate avea cineva Sorana si Monica (6 ani) Teledon pt Mihaitza in reteua Romtelecom 0 900 900 320-pt 10 euro 0 900 900 325-pt 5 euro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati completat bine fetelor :): - perfectionist - best friend ever, f. generos si altruist cu prietenii - impresioneaza oamenii pe care ii intalneste, impresioneaza la lucru prin seriozitatea cu care isi face jobul. - "Small talk" nu e punctul lui forte. El ori discuta ceva serios, ori nu spune nimic. - Pentru a fi prietenul lui trebuie sa fii corect in orice situatie. Corectitudinea e o fixatie de-a lui. Daca stie ca are incredere in tine, poate sa-si dea viata pentru tine. Daca are incredere in tine ca partener, o sa ai o relatie foarte stabila cu el. - gelos...so and so. Editez din nou, am vazut ce a scris Sorana de familie. Familia este foarte importanta pentru el, intr-adevar. Nimeni nu are dreptul sa spuna ceva rau de familia lui. Niciodata. Nici el nu e in stare. Cat are un argument mai serios cu mama lui, i se adreseaza mereu cu "mamica mea" sau daca are un argument cu mine: "dragostea mea" sau "iubirea mea" si apoi spune tot ce nu-i place. Apelativele astea indulcesc tonul discutiei. Stii ca nu are nimic personal cu tine dar vrea sa te convinga ca argumentatia lui e corecta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic de beneficiile pe care le poate avea un Peste din relatia asta. : ) Eu sunt artista la a visa.[:D] Scorpionul mi-a aratat ca pot sa-mi canalizez visele spre lucruri mai mari in viata. Mi-a aratat ca daca pot sa visez un lucru, pot sa-l si realizez. Din cauza lui stiu ca sunt capabila sa realizez lucruri in care cred. Secventa e putin diferita in cazul meu: 1. viseaza 2. crede 3. realizeaza My way. Nu pot sa trec la treaba pur si simplu.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa, multe dintre cel ezise de tine se potrivesc si la al meu. [:D] mai ales la faza cu banii. sunt cea mai risipitoare fiinta de pe planeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![olala]mereu gasesc ceva care sa-mi placa. merg sa ma tund si.......intre timp ma decid sa ma fac si blonda....adik o cheltuiala de 10 ori mai mare.....noroc cu el ca ma tempereaza. ma pot baza pe el, e foarte vesel, dar nu la fel de optimist. insa....chiar si dupa atatia ani, nu pot baga mana-n foc ca stiu MEREU ce gandeste, ce-si doreste. cele care aveti demult scorpioni? care sunt metodele de cunoastere cele mai bune? inca ceva, mi-a fost tare greu sa ma obisnuiesc cu o discutie plina de subintelesuri si nu una directa. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n 1.cele care aveti demult scorpioni? care sunt metodele de cunoastere cele mai bune? 2.inca ceva, mi-a fost tare greu sa ma obisnuiesc cu o discutie plina de subintelesuri si nu una directa. [bang]
hellene... 1. imi pare rau sa te dezamagesc,insa nu vei ajunge sa-l cunosti niciodata ca pe propriile buzunare...asteapta-te si fi pregatita tot restul vietii alaturi de el,la noi si noi provocari,la multe mistere si la surprize...totul se misca,totul se transforma,nimic nu ramane ca atare si in plus,e nevoie de adrenalina... 2.si asa va fi intotdeauna...e vorba de timiditatea aia ascunsa,teama de ridicol si de a nu rade interlocutorul pe seama lui,indiferent cine este interlocutorul...teama de a nu da gres si de a-si pune sufletul pe tava. Hai ca nu e chiar asa cumplit...[:I][:D] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] [url="http://picasaweb.google.com/anapetenchea"]Pi casa 1[/url] [url="http://picasaweb.google.com/petenchea"]Pi casa 2[/url] [url="http://picasaweb.google.com/mariusmijanicolae/LaCirese24Mai2009#"]Pi casa 3[/url] [url="http://dintimisoara.blogspot.com/"]Amalgam de ganduri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellene ... nu-i vei cunoaste toate "buzunarele" niciodata. Multumeste-te cu ce ai. Eu sunt cu al meu de 13 ani. Il cunosc in mare. Adica stiu (verificat [:D]) ca ne pune pe noi (eu si fi-mea) in topul listei lui. Dar ... nu stiu anumite chestii ... uneori le aflu cand s-au terminat, alteori probabil nu. Cu alte cuvinte daca ceea ce face el fara stiu eu are un rezultat pozitiv va veni sa se laude cu rezultatul, probabil ca daca rateaza, o tine pentru el. Amandoi avem mare incredere unul in celalalat, niciodata nici unul dintre noi nu a dat celuilalt ocazia nici macar sa aiba un semn de intrebare si nici unul dintre noi nu il controleaza pe celalalt. E cel mai bun prieten al meu, pot sa-i spun orice, am incredere in el. Si pentru mine e suficient. Apropos cica scorpionii au cel mai mare apetit sexual [:D] si sunt foarte buni in pat [:D] Sorana si Monica (6 ani) Teledon pt Mihaitza in reteua Romtelecom 0 900 900 320-pt 10 euro 0 900 900 325-pt 5 euro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...