Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 in vacanta(7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata.

Doamne ce vijelie a fost aseara[bang][bang]........nu-mi puteam imagina ca exista o asemenea vijelie!

Bine ca totul s-a terminat cu bine.

Dar ca sa fiu sincera ma cam speriasem un pic; eu am un tei mare in curte si ma uitam la el cum se misca de ziceai ca-i din plastilina[alcool]

Teolinda, cu patriotismul la mare ajungi in spital cu enterocolita sau cine mai stie ce[alcool]

Si noi i-am cumparat lui Matei pistoale de apa si sambata si duminica ne-am facut toti trei ciuciulete[:D] spre deliciul lui Matei.

Ieri am fost de doua ori in parc: si dimineata pana la ora 11 (ca deja nu se mai putea respira) si dupa amiaza; iar in case era racoare si bine astfel incat la pranz am dormit toti trei trei ore si jumatate[:D][:D]

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata gagici.....asa e a fost jale aseara,eu eram doar cu piciul acasa ....Gabi era la munca si Bianca la mama asa ca m am cam speriat [q]era 3 cand am adormit.....off ca tare s a schimbat clima asta

 

 

fetelor[:D]sa va zic ce au patit verisorii mei la bulgari acu 2 zile???? au ajuns pe la 1 noaptea la minunatul hotel de 4 stele.....ajung la receptie si constata ca nu e nimeni...se apuca astia striga, bat ,fluiera ....dau tv din hol la maxim ....nik parca era pustiu[:D]dupa 1 ora de asteptare ,enervare s au asezat fiecare pe cate o canapea(erau 4 persoane)si acolo au dormit pana la 6 si ceva dimineata,cand apare receptionera ff ravasita(bagase somn la greu)....sui culme a tupeului[:I]ii pune pe astia sa plateasca cazare[:D].......bineinteles ca au facut un pic de ,,atmosfera,, si au tb aia sa si ceara si scuze.........

 

fetelor cand a auzit sotul meu care nici chip sa l faci sa mearga la bulgari.....a zis ca nu i tb in veci(Il fac eu as se razgandeasca)

 

fug sa fac curat dar revin

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau ce spaima am tras aseara..Robert mai si iesise prin curte in toiul vijeliei sa recupereze pernele de la balansoar[:D]... le lasasem pe terasa dar la cat de tare s-a starnit vijelia le-a zburatacit de-acolo si le-a facut fleasca.[bang]Cand a intrat in casa mi-a zis sa stau linistita ca au fost altele si mai rele[alcool].. mie mi se parea ca o sa zburam precum casa de paie din 'Cei trei purcelusi".

 

Iuliana deci ati avut un week-end f. odihnitor. Super! Noi am avut si ieri ceva musafiri...

 

Cosmina lasa mai ca o sa gasesti tu un loc ok la bulgari... din cate am auzit si eu pe la prietenii care au fost...

 

Au inceput cei de la Antena sa faca promo la concursul "Marele Castigator"... ala cu grasii[:D]... l-ati vazut? Nu de alta da' io stau sa urmearesc reclamele[alcool] c-asa o vad si eu pe verisoara-mea ... ca n-am mai vazut-o de o luna jumate. V-am zis ca s-a inscris la concurs[:)]...Mi-e un dor de ea... si miercuri este si ziua ei de nastere... Sper sa iasa din concurs pana plecam in concediu ca si-asa barbata-su e depresat din cauza ca nu-l mai cicaleste si pe el nimeni[:D].

 

Eh... o saptamana frumoasa va doresc... fara vijelii si fara canicula!

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca afost furtuna in Bucuresti? Bine ca a trecut cu bine si fara pagube [flo]super aiurea clima asta. La noi e aer de toamna, gata , maxim 22 grade la pranz si azi erau icca 10 grade dimineata.

Iuliana id="red">ma bucur ca i-a placut supica e f buna reteta aceea si Alain a mancat f bine.

Teolindaid="red"> nu stiu de ce concurs vorbesti e ceva reality show care dureaza mai mult? Tinem pumnii [pk]Voi mergeti in concediu la turci, ca nu am retinut?

Cosminaid="red"> tu esti mai bine cu gatul ? [pup]

Giovalindaid="red"> abia astept sa aud ca ati ajuns cu bine acasa, imi pare rau de ce patanii ati avut pe acolo. [pup]Ce fac piticii?

Mai fetelor eu de litoralul romanesc nu stiu ce sa zic [:D] in ciuda a tot ce am tras pe acolo in ani la rand ca as putea scrie un roman [:D] de la spart masina si spart rezervorul in parcare, la spart camera de la hotel si furat toti banii si ce era interesant ( in alt an ) furat la schimb valutar [:D] si nervi pe toate terasele pe ospatari dusi cu pluta le-am testat pe pielea nostra pe toate. Dincolo de toate astea tot imi esta drag intr-un mod bizar, mai ales Eforie Nord ca era statiunea unde mergeam cu ai mei de cand am avut trei ani, fiecare an la rand. Este locul unde am fost prima data cu un iubit [:D] cu Jean-Paul acum 10 ani [:D] si parca astea nu le pot uita. Pacat ca se intampal atatea chestii aiurea si isi bag joc de turisti pe litoral. Acum nu mai mergem pentru ca e departe tare de noi si sincer de banii aia prefer sa vad mereu alt loc si alta tara dar sper sa se indrepte lucrurile sa mergem cu placere/.

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi si eu ma gandesc cu groaza ca dupa sf Maria... gata se duce vara... parca simt miros de toamna-n nari[:D]. Ufff urasc vremea rece[q]. Desi este canicula de cateva zile... crede-ma ca ma bucur tare de tot... macar simt ca-i vara, inca.

Da, ai retinut bine... la turci plecam... le 3 sept. Acum m-am uitat in calendar ca ne intoarcem vineri noaptea pe 10 si apoi mai este doar sambata si duminica si de luni incepe Nicolas gradinita[q]... asa ca musai sa ma apuc de pregatiri intr-o sapt. Anul acesta cica incepe anul scolar pe 13 sept[alcool].

Concursul este un reality show... de prin Australia e formatul... am inteles ca acolo s-a mai desfasurat. Stau in cantonament vreo 2 luni si jumatate... in fine cu eliminari de concurenti in fiecare sapt... Verisoara-mea trebuie sa iasa din concurs pana pe 3 sept.. [:D]Pana acum vad ca a rezistat din 20 au mai ramas , cred vreo 10-11 sau poate chiar mai putini. Maine se fac iarasi eliminari... poate ii fac aia o bucurie si o trimit acasa chiar de ziua ei[:D], daca nu...macar sa iasa pana la sf. lunii.

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teolinda, si Victor s-a dus azi noapte in curte pe vijelia aia ....tot pentru pernele de la balansoar ca in afara de faptul ca erau fleasca ne era ca ramanem fara ele la ce vant a fost[bang]

Super misto ca plecati in Turcia...

Unde mergeti?

Il luati pe amandoi copii, nu?

Silvi, da i-a placut supa de numa[:D]Acum, cel putin o perioada o sa vrea non stop[:D]

Putin probabil sa se indrepte lucrurile pe litoralul romanesc; eu, cel putin, ma indoiesc amarnic ca vom ajunge cat de cat la anumite standarde[alcool]

Nasol ca la voi sunt 22 de grade.

Nici mie nu-mi place vremea rece absolut deloc[alcool]; as prefera sa fie vara in continuu....

Cosmi, hai mai ca nu o fi o regula la bulgari.

Ai mei s-au intors saptamana trecuta foarte incantati.

Iar eu peste 2 saptamani tot la bulgari sunt...

 

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi sambata a fost vijelie. Aveam impresia ca ne sparge gheata geamurile, ce s-a schimbat vremea in ultimul timp.

Silvia sa stii ca nici pe la noi n-a fost asa cald cum se anunta, cateva zile caldura, apoi ploi groaznice.

Nepotul meu e acasa, e bine, si-a revenit. Am inteles ca a fost vb. de ceva virus. Sper ca si Ioana cu baietii sunt bine, spunea ca vor sa mai ramana macar 2 zile la o pensiune din Moeciu.

Teolinda, deci voi ati chefuit, cred ca a fost mare distractie pe copilasi.

Cosmi, deci si la bulgari mai sunt scapari, oricum toata lumea zice ca ofera ceva in plus la capitolul servicii. La anul cred ca incercam si noi.

Intr-adevar sunt multe lucruri care lasa de dorit pe litoralul romanesc, dar si turisti nesimtiti sunt cat incape. Stateam intr-o seara pe balcon si am ramas paf vazandu-l pe unul de la parter cum arunca peste gardul complexului un scaun. Mai si striga in gura mare ca nu-i e comod. Apoi pe langa unele camere de3 la parter dimineata era plin de coji de seminte. Adica asteptau sa le adune cei de acolo ca vezi doamne ei au [platit si le pot scuipa oriunde.

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Liliana, ma bucur ca ati petrecut bine. Si cu intarziere La Multi Ani! Deci voi nu mai aveti mult pana in Turcia. O sa fie minunat, mai ales ca o luati si pe mama voastra cu voi. Avea mult de slabit verisoara ta? Sa vad daca ar merita sa ma inscriu la un concurs din asta. Desi la cum am inceput sa ma simt, brusc de o luna, cred ca voi slabi dupa o operatie ca a ta. [bang]

Silvi, v-am vazut in poze, frumosi foc. Desi e evident ca meniurile tale elaborate ii priesc cel mai mult sotului tau [:D]. Eu vorbesc, cand si eu l-am ingrashat zdravan pe Radu din toamna. Ai nostri fac glume, ca eu m-am razbunat fiindca nu reusesc sa slabesc suficient.

Giova, cum faci cu vaccinul lui Edi? Eu am vrut sa-ti spun, dar ce descriai tu semana leit cu roseola infantum (febra de 3 zile, cu bubitele care apar dupa ce scade febra), inclusiv gatul rosu. Pojarul-rujeola, e cu febra si bubite in acelasi timp si e o boala eruptiva grava. Banuiesc ca poti face niste analize de serologie, dozari de anticorpi ca sa te lamuresti daca Edi are sau nu anticorpii antirujeola (Marco ii are sigur, post vaccin)

Despre litoral, ce sa zic. Noi am avut noroc anul asta. A fost atat de bine, incat ne-am mai duce daca am avea bani. Cu virusurile de tot felul, e chestie de ghinion si nu prea are legatura nici cu conditiile, nici cu serviciile, nici macar cu alimentatia neaparat (toxinfectia alimentara e altceva).

Noi suntem bine. Ana si Tavi mananca bine tot ce le dau. Razvan nu mananca din nou aproape nimic, spre marea mea disperare. De cuminti sunt cumintei si smecherasi, nu ma pot plange. Cosmi, mi-am amintit. Si pe mine era sa ma dezbrace Razvan in Biserica, mai ales ca aveam si o fusta lejera cu elastic pe mine.......[bang] Am fost si eu cu Razvi la Biserica de Schimbarea la Fata si a fost asa frumos, a stat baiatul meu o ora cuminte foc. Stiam eu ca lui o sa-i placa. Ana nu are rabdare la asa ceva (de fapt nu are rabdare la nimic), iar Tavi e o catastrofa. [alcool] La noi bb3 pare cel mai temperamental. Ana e mai docila, iar Razvi desi e incapatanat si urlacios, e si mai bland si mai linistit.

[pup]

 

 

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste pe aici........

Miha, cum naiba a aruncat ala cu scunul pe balcon?

Iti dau dreptate in totalitate: e litoralul cum e dar si turistii sunt asa de nesimtiti....[alcool]

Teolinda, nu cred ca o sa scapam prea repede de caldura ca au anuntat la stiri ca cica valul de caldura de la rusi se indreapta spre noi

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...