Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 in vacanta(7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bee ma bucur sa mai aflu vesti despre voi. Mortali pustii tai[olala][pup]. Si eu i-am dus pe-ai mei de Schimbarea la Fata sa ii impartasesc iar cu o sapt inainte am fost chiar la Maslu cu ei. Cel mic, trebuia sa doarma dar n-a avut chef ci era fascinat de ceea ce faceau preotii pe-acolo... mai ales cand dadeau cu cadelnita ca stralucea, se balanganea si mai si zornaia[:D]. Nicolas a stat cumintel alaturi de alti 2 copilasi... pe pernute, in fund si se jucau cu niste masinute (pe muteste[:D])apoi se asezau frumos sa-i dea cu mir pe frunte si pe manute. Nu mi-a venit sa cred ca au rezistat cu stoicism 2 ore in biserica.

Verisoara-mea are de slabit ...destul... defapt cat mai mult posibil... n-ar fi rau nici juma din greutatea corpului[:D]... cum "zice" reclama. Ce sa mai... cam 108kg avea .Acu' nu zic ca nu merita... ca slabesti vrei nu vrei.. deh program cu antrenamete, regim si ceva concursuri pe-acolo... plus lipsa familiei... dar nu cred ca te lasa pe tine fam. sa pleci de-acasa si sa-i lasi cu 3 copii[alcool].

 

Iuliana, plecam in Antalya... la Barut.O luam si pe mama[pk]si evident amandoi copii... altfel n-as merge .

Defapt am mai fost acolo...

E-adevarat cum zicea Miha ca turistii sunt nesimtiti. Pai va spun ca acum 2 ani am fost in Antalya la Royal Wings... 90% erau romani. Pai nu m-as mai duce in veci intr-un hotel unde sunt atatia romani pt ca din pacate nu-si lasa obiceiurile acasa ci le iau cu ei... pana si in Turcia mi-e rusine sa spun ca-s romanca.[bang]

 

Brandusa imi imaginez cum e la tine sa vezi 3 personalitati diferite... ca eu ma uit la ai mei... ce nu a facut Nicolas, face Cosmin... adica Nicolas nu a vrut suzeta/nu a supt deget... asta micu' suge degetul[bang].Nicolas se trezea tarziu... dupa 8:30 dimi., Cosmin se trezeste intre 6:30 si 7:30[alcool].Nicolas era mai plangacios, Cosmin este tot un zambet si o veselie... Doar la coaste evazate si asimilare de Vit. D sunt frati[q].

 

A... si sa va povestesc o faza, prima faza "nasoala" pe care a facut-o Nicolas. Acum 3 sapt am fost la un botez. La plecare ne luam la revedere de la parintii bebelusului. Nicolas il intreaba de-odata pe tatal bebelului.. "Tu ai urechi mari?" La care asta...ii raspunde "Nu, eu ma simt bine asa cu ele, mi se par potrivite!" ... al meu il mai intreaba odata... Nu stiu ce-a fost in capul lui.... Ma gandesc unde l-a vazut pe om chel... si ce i s-o fi parut lui... de i s-au parut urechile cam ciudate. Da' nu afirma el treaba asta... ci doar il tot intreba[:D]

 

Alta faza... intr-o seara ii spune lui Robert sa-l ia in brate.. taica-su ii spune ca il doare spatele si nu il poate lua in brate; el intreaba "Si cand iti trece?", taica-su ii raspunde:"Nu stiu..." la care copilu' ii spune..."Ma duc sa o intreb pe mami ca ea stie tot!" Vine el si imi povesteste ce se intampla cu taica-su... eu nu intelegeam ce tot vrea de la mine ca ma tot intreba"Haide spune!"... La un moment dat imi spune "Gandeste, gandeste ca d-aia ai creier" si ma impungea cu ataratorul pe frunte. Eu raman mirata... si-l intreb de unde stie de creier[:-@] la care el se-apuca sa imi spuna ca lui ii "spune" creierul cand sa doarma, cand sa manance, cand sa se joace[alcool].

 

Eh, piua acum!

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teolinda, super faza cu "Gandeste, gandeste ca d-aia ai creier" [:D]

Adevarul e ca si eu ii mai spun lui Matei: "gandeste-te ca d-aia ti-a dat Dumnezeu cap sau "de aia ai maini" etc...

Dar pana acum nu i-am spus niciodata ca ca lui ii "spune" creierul cand sa doarma, cand sa manance, cand sa se joace

La Barut nu am fost pana acum, dar rau nu are ce sa fie pentru ca Turcia e incomparabila la calitate si servicii.

 

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti faceti pauza de-o cafelutza [:D][cafea] am crezut ca a ajuns Giova in zona si ne povesteste cum a fost la mare.

Beeid="red"> multumesc, esti draguta, cu meniurile o sa o las eu mai moale [:D] adica oricum gatesc putin cantitativ dar o sa le fac mai lesinate ca si al meu sot vad ca nu e chip sa slabeasca ba si-a mai facut si colesterolul si e mare [bang] si asta de la untul ala sarat Motte de la Prezindent cu care m-a tampit cat mananca tot timpul la cina sandwich cu unt sarat si jambon afumat [:D] .Mai baga si inghetata cu ciocolata [8D] si uite asa ...Eu pot spune ca sunt cumintica cu mancatul desert nu fac never ca sa nu mananc nu mai imi cumpar inghetatat preferata tot din acelasi motiv, si mancare nu simt nevoia sa mananc in cantitati mari ca mi-am reglat apetitul.

Simpatici atre ai tai, intr-un an doi te vad scapata cu toti [pk] o sa se joace la curte si in camere lor si mai rasuflati si voi. [pup] Te asteptam maine cu ceva de baut pentru Tavi.

Iulianaid="red"> sa stii ca eu cred ca e o etapa la copii, al meu cred ca era regele prapaditilor , pe bune ca stateam adesea si ma intrebam unde gresesc.....Si cand ieseam cu el la cumparaturi sau undeva o faceam cu groaza [bang] macar il imbracam frumos mereu sa zica lumea mai bine ca e un copil rasfatat cu 2 parinti prosti decat sa creada ca suntem o trupa de retardati care fug unul dupa altul prin magazine sa se caute. Nu statea locului, mereu vroia 100 de lucruri, stii fazele. Acum nu il mai recunosc ce cuminte e [:D] i-am tot zic ca e copil mare si cred ca e responsabilizat acum, copii mari sunt cuminti , ajuta parintii si primesc cadouri daca sunt cuminti. In vacanta a fost inger fata de anul trecut [:D] lasa ca o sa vezi ca da valul cuminteniei peste Matei imediat[:D]

 

Noi ieri am facut o plimbare lunga tare, am mers sa ridic ceva colet din centru si la intoarcere am venit pe jos cu Alain vreo 2 km si ceva [:D] nu va zic ca la inceput sarea ca o caprita la final vroia de mana ca" e obosit ca are picioarele mici eu nu vad ? " [:D] azi il duc la un magazin mai departe sa luam peste proaspat [:D] deci avem program.

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi si Robert este fun unt d-ala sarat.. la noi cam rar gaseste[:D], da' in concediu e cel mai fericit ca-l gaseste sigur[bang]. Numa' ca si-a pus ambitia si vad ca a slabit deja 8 kg in vara asta[pk]... cred ca din spirit de solidaritate cu verisoara-mea[:D]... astia 2 cred ca or sa se bata "la cantar"[8D].

Deci Alain s-a cumintit[pk]. Clar de la an la an se vede diferenta... macar in concedii ne dam seama ca se comporta altfel decat anul anterior ca acasa... nu prea bagam de seama.

Nicolas de vreo 2 luni e in mare "dragoste" cu prietenul lui Alex... care-i vecin cu noi. Pana acum se tot certau... in fine... acum vor sa stea NUMAI IMPREUNA. Decand deschide ochii.. el vrea la Alex.. il duc acolo, apoi vin impreuna la noi iar seara pe la 8 cand pleaca Alex acasa , al meu mai se duce si el putin pe-acolo.Si nu stau impreuna decat TOATA ZIUA. Bai nene si nu le-ajunge[alcool]. Io-s de-a dreptul socata! Da' culmea ca si Alex care statea DOAR cu maica-sa acum sta pe la noi fara griji.

Eu in vara asta am avut mai mult 3 copii[:D] decat 2, mai ales ca si Maria a stat pe-aici... si tot asa.. nu se satura de joaca impreuna, si inca ea doarme si la noi. Da' e asa misto ca se joaca frumos impreuna si n-am grija lor.Si conflictele ii aud ca si le gestioneaza intre ei fara sa vina sa ceara ajutorul meu. Copii astia chiar au crescut[q].

 

Iuliana , la Barut e beton... e a 3-a oara cand merg acolo[:I]. Bine ca mi-a placut si unde am mers anul trecut in Belek, da' stiu ca la Barut au apartamentele amplasate intr-o zona care chiar imi convine de minune anul asta. Mai ales ca sunt si cu mama si ne va fi infinit mai usor...

 

Piua ca mai incarc si niste poze in drop, intre timp[:)]

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teolinda id="red">e si bun tare untul ala [:D] si eu calc stramb si mananc din el. Eu cam evit ca am slabit si eu destul de mult si nu vreau sa iau inapoi kg alea never.

Noi am umblat o groaza pe jos [:D] am mers la magazinul ala dupa peste proaspta, raionul era desfintat [:D] si busul cu deviatie pe traseu asa ca am avut ce merge pana la statii, din centru nu am mai stat dupa bus si am venit pe jos aproape 2 km [:D] era piticul mort de obo a mancat o pizza intreaga acasa .

Sa va mai arat 2 retete faine, una e cu pulpe de pui facute la ceau si servite cu niste patrate de mamaliga facute la gratar cu putin unt sarata, bestiale ies sa le testestati : http://bucataria-sylviei.ro/pulpe-de-pui-la-ceaun-cu-mamaliga-la-gratar.html/comment-page-1/#comment-1834 si o ciorbita de cartofi care o mananc Alain fara sa clipesca : http://bucataria-sylviei.ro/ciorba-de-cartofi-reteta-bunicii.html ii zice ciorba blonda de cartofi [:D]

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE - in primul rand LA MULTI ANI pentru Petru-Octavian! Sa-ti traiasca (toti copilasii) si sa te bucuri de ei!id="purple">id="size2">

Cosmi, ce viata....te pregatesti sa pleci pe afara! BRAVO!

Eu sunt la munca si nu am absolut niciun chef[q]

Silvi, a mancat piticu o pizza intreaga? Cum a reusit?

M-ai inebunit cu mancarurile tale[pofta][pofta][pofta]; cel putin mamaliga aia arata bestial[pofta]

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...